Pazar, Temmuz 21, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft Meşale Nasıl Yapılır? Yapımı İçin Gerekli Malzemeler:

Minecraft Meşale Nasıl Yapılır? Meşaleler, Minecraft’ta oyuncular tarafından hazırlanmış birincil ışık kaynağıdır. Bu sevilen açık hava sandbox oyununda mağaraları keşfetmek isteyen herkes için gereklidir. Yapımı kolay oldukları ve bunları üretecek kaynaklar her Minecraft dünyasında bol olduğu için. Meşaleler, oyuncuların Minecraft dünyasına ilk kez girdikten sonra yaptıkları ilk araçlardan biri olmalıdır.

Bu nedenle, dünyanın en derin mağarasına yolculuğunuza başlamadan önce karanlıkta yolunuzu aydınlatmak için bir el feneri yapmak çok önemlidir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Fırın Nasıl Yapılır


Meşale Yapımı İçin Gerekli Malzemeler:

Bir meşale yapmak için ihtiyacınız olacak malzemeler şunlardır: 

  1. 3 Ahşağ Kütük
  2. 1 kömür

Adım1: Bir sonraki adım biraz kömür bulmak. Kömür, Minecraft’ta taş blokların içinde ve arasında bol miktarda bulunan bir kaynaktır. Bu nedenle açığa çıkmış bir taş bulmanız çok uzun sürmez.

Adım2: İlk olarak, logs( Ahşap kütükleri ) tahtalara dönüştürmeniz gerekir. Bir tahta oluşturmak için, toplanan kütükleri aşağıda gösterildiği gibi çalışma masası kontrol listesinin üretim tablosundaki bir yuvaya yerleştirmeniz yeterlidir.

Minecraft Meşale Yapımı
Minecraft Meşale Yapımı

Önce yeni hazırlanmış tahtalarla bir masa yapmalısın. Masalara gelince, Minecraft’ta çalışma masası yapmayı ve kullanmayı öğrenmek için bu rehberi kullanabilirsiniz.

Minecraft Meşale nasıl yapılır?

Minecraft Meşale Yapımı

kısaca: Bir meşale yapmak için, tercihen altında bir çubuk bulunan 3×3’lük bir tablonun ortasına, bir parça kömür yerleştirin. El fenerlerinizi hazırladıktan sonra envanterinize taşıyın.

Adım adım kılavuz (resimlerle birlikte): Minecraft’ta el feneri yapmak için adım adım resimli bir kılavuz:

meşalelerin bir masa üzerinde işlenmesi gerekmez, ancak isterseniz bunu yapabilirsiniz. Ancak bu, hayatta kalma kontrol listenizde meşaleler yapabileceğiniz anlamına gelir. Bir el feneri yapmak için, işçiliği GUI’nin altına çubuklu bir kömür parçası yerleştirin.

Minecraft Meşale Yapmak
Minecraft Meşale Yapmak

El yapımı meşaleler dörtlü gruplar halinde gelir, bu nedenle bir parça kömür 4 meşale yapabilir. Kömür çok bol bir malzeme olduğundan, madencilik yapıyorsanız, yanınıza odun taşıdığınızdan emin olduğunuz sürece kömürünüz asla bitmez.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Çalışma Masası


Minecraft’ta Meşale nasıl kullanılır?

Minecraft Meşale Nasıl Yapılır
Minecraft Meşale Nasıl Yapılır

Meşale kullanmak için zemine veya duvara torçla sağ tıklayın. Bu, Meşaleyi seçtiğiniz bloğa yerleştirecektir. Minecraft meşaleleri, yerleştirildiğinde 14 parlaklığa sahiptir. Oyuncu Op

tifine gibi bir dağıtıcı kullanmadıkça, tutulduğunda yanmazlar. Ne yazık ki, ruh meşaleleri çetelerin baskınlarını engellemez. Ancak, bir tür domuz kovucu görevi görürler.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Meşale sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Kalkan Nasıl Yapılır


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER