Salı, Temmuz 23, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft Mojang Ekranında Durdu [ÇÖZÜLDÜ]

Minecraft Mojang Ekranında Durdu!! Bir, Blok altında yaşamıyorsanız, Minecraft’ı duymuş olabilirsiniz :). Mojang, Minecraft, bu sanal alan oluşturma video oyunu, ekranı 1985’ten çıkmış ve 2009’da çıkmış gibi görünüyor. Çeşitlendirilmiş oynanışı ve değiştirilebilir 3D pikselli ortamı binlerce kullanıcıyı kendine çekti ve her ay 126 milyondan fazla aktif oyuncu oyuna katılıyor.

Minecraft’ın yoğun trafiği ve düzenli güncellemeleri ile ara sıra sorunların yaşanması şaşırtıcı değil. Sorunlardan biri, Minecraft Mojang yüklenmiyor olması ve takılı kalmasıdır. Bu sorun çok can sıkıcıdır ve oyun deneyiminizi mahvedebilir. Birçok oyuncu bu sorunu Haziran ayında yayınlanan Nether Güncellemesinde bildirdi. Ancak bu sorun Minecraft piyasaya çıktığından beri var. Bu sorun, PS4 oyuncuları üzerinde en büyük etkiye sahip gibi görünüyor. Bu makale Minecraft Mojang Hatası sorununuzu çözmek için tüm adımları listeleyecektir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Ağaç Büyütme


Minecraft Mojang Ekranında Durdu

Mojang ekran hatası MSOIT’de (Mojang Studios Official Issues Tracker) birçok kez işaretlenmiş olmasına rağmen. Düzeltilmiş gibi görünmüyor ve birkaç aylık bildirimden sonra bile sorun hala devam ediyor. Aynı sorunu yaşıyorsanız ve bu sinir bozucu kırmızı ekranın gidecek bilgi yoksa endişelenmeyin. Çünkü doğru yere geldiniz! Bu yazıda, Minecraft’ınız Mojang ekranında takılırsa, size ayrıntılı bir düzeltme listesi sunacağız.

1. Çözüm: Minecraft istemcinizde yeniden başlatma gerçekleştirin

Minecraft Mojang Ekranında Durdu
Minecraft Mojang Ekranında Durdu

Açıkçası, ilk yönteminiz Minecraft’ı yeniden başlatmak olmalıdır. Çoğu durumda, bu sorunu çözüyor gibi görünüyor. Oyunu zorla kapatmak için görev yöneticisini kullanın.

 1. CTRL+ALT+DELETE tuşlarına aynı anda basmak, sizi görev yöneticisi seçeneğinin bulunduğu bir menü çubuğuna götürecektir.
 2.  Görev yöneticisinde işlemler sekmesini seçtikten sonra minecraftlauncjer.exe veya javaw.exe adlı dosyayı açın ve Görevi sonlandır adlı seçeneğe tıklayın.

Minecraft ekranınızı yeniden başlatın, sorun çözülecektir.

2. Çözüm: Minecraft’ı silip yeniden yükleyin

Minecraft Mojang Ekranında Durdu
Minecraft Mojang Ekranında Durdu

Yeniden başlatma işe yaramazsa Minecraft istemcisini yeniden yüklemeyi seçin. Birikmiş önbelleği temizleyin ve Minecraft dizinindeki dosyaları manuel olarak temizleyin. Veri kaybını önlemek için bu dosyaları yedekleme sistemine kaydettiğinizden emin olun.

 • Çalıştırmayı açmak için Windows tuşu + R’ye basın %appdata% öğesini bulun ve dünyanız da dahil olmak üzere Minecraft dizininizdeki tüm dosyaları temizleyin
 • (endişelenme, bu yüzden onu yedekliyoruz. Minecraft klasörünü seçerek dosya gezgini açıldığında dosyaları temizleyin.
 • Ancak, tüm verilerin yedeklendiğinden emin olmak için Minecraft/saves klasörünü kontrol etmeniz önerilir.
 • Çünkü değerli dünyamızın yok olmasını istemiyoruz, değil mi?
 • Minecraft istemcimizi tamamen temizlemek için başlat menüsünde sistem ayarları seçeneğine gidin ve geçici dosyaları silin.
 • Bu sefer kırmızı ekranı geçmeyi umarak Minecraft’ı Mojang resmi web sitesinden yeniden yükleyin.

3. Çözüm: Discord yer paylaşımını devre dışı bırak

minecraft mojang ekraninda durdu cozuldu 4
Discord

Şaşırtıcı görünse de, kullanıcılar Mojang ekranında sıkışmış Minecraft’ı düzeltmenin bu yöntemini görmezden gelebilir. Discord, oyun oynarken oyuncuların bir araya gelip birbirleriyle iletişim kurmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir yazılımdır. Üst üste binen dinamikleri genellikle oyun deneyimini mahveder.

 1. Kullanıcı ayarlarını açın ve kaplama seçeneğini bulun.
 2. “Oyun içi bindirmeyi devre dışı bırak” metniyle birlikte bir pop görünür.
 3. Bu seçeneği devre dışı bırakın ve umarım sorunu çözecektir.

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft exit code 0


4. çözüm: Grafik sürücüsünü güncelleyin

Eski grafik sürücüleri de bu sorunun nedeni olabilir. Çoğu durumda, grafik sürücüsünü güncellemek sorunu çözmeye yardımcı olacaktır. Bazen başlatıcınızı güncellemek aradığınız çözüm olabilir.

 1. Başlangıç ​​menünüzde aygıt yöneticisine tıklayın ve ekran içi bağdaştırıcılar, genellikle intel veya NVIDIA grafik sürücünüzü seçin.
 2. Ekran sürücüsüne sağ tıklamak bir menü açacak, oradan güncelleme sürücüsünü seçin.
 3. “Sürücüleri nasıl aramak istiyorsunuz” yazan bir pencere görünecektir.
 4. “Sürücüleri otomatik olarak ara” seçeneğini seçin. Artık pencereler gerekli sürücüleri otomatik olarak kuracaktır.
 5. Şimdi Minecraft umarım kırmızı ekranı geçecek.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Mojang Ekranında Durdu sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft OpenGL Hatası


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER