Perşembe, Mayıs 30, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft Örs Nasıl Yapılır? yapmak için gerekli malzemeler:

Minecraft Örs Nasıl Yapılır? Yeni dünyalara sahip oyuncular için bir örsün ne kadar pahalı olduğu düşünülürse… En iyi büyü /iksirlere sahip olmak için zırhınızı, araçlarınızı ve silahlarınızı yükseltmeye hazır olana kadar örs gerekli değildir.

Örsler, çakıl, kum ve ejderha yumurtaları gibi yerçekiminden etkilenen tek bloklardır; bu, aşağıda katı bloklar olana kadar havadan düşecekleri anlamına gelir. Düşen örsler, vururlarsa oyuncuya gerçekten zarar verir, yani (pahalı) mermiler olarak kullanılabilirler. Örs 40 blok yükseklikten düşürülürse, 20 kalbe kadar hasar verebilir.

Minecraft’ta yeni başlayanlar için harika bir kılavuzumuz var. Minecraft Rehberi sayesinde Tüm Yapılabilecek eşyaların listesini resimli bir şekilde ulaşabilirsiniz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft kitaplık nasıl yapılır


Minecraft’ta Örs yapmak için gerekli malzemeler:

Minecrafta’ta Tüm Eşyaları ve nesneleri nasıl yapabileceğinizi öğrenmek istiyor musunuz? Bu tarz konularda aklınıza takılan herhangi bir şey olduğunda bir rehbere ihtiyacınız olacaktır. Sizler için Tüm Nesnelerin Nasıl Yapılacağına Dair bir rehber hazırladık. Minecraft Rehberi kılavuzumuza ziyaret ederek aklınıza takılan her şeye sahip olabilirsiniz.

Bir örs yapmak için ihtiyacınız olacak:

  1. 31 demir cevheri
  2. Fırın / yüksek fırın… (Nasıl Yapılacağını Öğrenmek için Kılavuzu Ziyaret Et…)
  3. Yakıt (kömür, kömür vb.)
  4. Çalışma masası… (Nasıl Yapılacağını Öğrenmek için Kılavuzu Ziyaret Et…)

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft ok nasıl yapılır


Minecraft Örs Nasıl Yapılır?

Fırın Yapmayı ve Çalışma Masası Yapmayı Öğrendiğine Göre Bir Diğer Adımlara geçmelisiniz.

Sonra biraz demir ve kömür bulmalısın. 

Kısacası: bir örs yapmak için, 3×3 işleme ızgarasına 4 demir külçe ve 3 demir külçe yerleştirmeniz gerekir. Üst sırayı demir külçelerle, ardından son sırayı demir külçelerle doldurun. Son olarak 1 adet demir külçeyi ızgaranın ortasına yerleştirin. Bir örs yapmayı bitirdiğinizde, onu envanterinize taşıyın.

Demir ve Kömür sıklıkla oluşur ve mağaralar ve vadiler çevresinde, uçurum kenarlarında ve hatta yüzeydeki taşlı biyomlarda bulunabilir.

Kömür bulunduğunda madenden çıkar. Kömür, bu kadar demiri eritirken kullanması en kolay yakıt kaynağıdır. Ancak daha uygun bulursanız kömür veya lav kovası gibi diğer yakıt türlerini de kullanabilirsiniz. Gelecekteki tüm keşiflerinizi eritecek kadar kömürünüz olduğunda, demir aramaya başlayabilirsiniz.

Minecraft Örs Yapımı

Minecraft Örs Yapmak
Minecraft Örs Yapmak

Demir, genellikle kömürle aynı yerlerde oluşur ve hem yüzeydeki mağaralarda hem de yüzeyin altında gerçekten kolayca bulunabilir.

Minecraft Örs Yapımı
Minecraft Örs Yapımı

31 (veya daha fazla) parçasının tümünü bul. Demiri külçelere eritmek için fırınınızı kullanın. Metali iki kat daha hızlı eritecek bir yüksek fırın da kullanabilirsiniz.

1. Adım: 3 demir blok yapmak için önce Çalışma Masasını üç kez demir külçelerle doldurmanız gerekir. 

2. Adım: Artık demir bloklarınız olduğuna göre, bunları çalışma masasının üst sırasına yerleştirin. Aşağıda gösterildiği gibi görünmelidir.

Minecraft Örs
Minecraft Örs

Artık bir örsün var!

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Örs Nasıl Yapılır sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft TNT nasıl yapılır


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER