Minecraft Örs Yapımı – Nasıl Yapılır? (Detaylı Anlatım)

Minecraft Örs Yapımı
Minecraft Örs Yapımı

Minecraft Örs Yapımı Nasıl Yapılır? Minecraft’ta örs nasıl yapılır?Yeni dünyalara sahip oyuncular için bir örsün ne kadar pahalı olduğu düşünülürse. En iyi büyülere sahip olmak için zırhınızı, araçlarınızı ve silahlarınızı yükseltmeye hazır olana kadar bir örs gerekli değildir. Örsler, çakıl, kum ve ejderha yumurtaları gibi yerçekiminden etkilenen tek Minecraft bloklarından bazılarıdır. Yani altlarında herhangi bir katı blok olana kadar havadan düşerler. Düşen örsler, oyuncuya çarparlarsa oyuncuya gerçekten zarar verir, yani (pahalı) mermiler olarak kullanılabilirler. Örs 40 blok yükseklikten düşürülürse, 20 kalbe kadar hasar verebilir. Minecraft yaratıcı modunda örsleri nerede bulabilirim? Örsler, Yaratıcı Menü’nün Dekoratif Bloklar bölümünde bulunabilir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Minecraft Silah Modu


örs nasıl yapılır

Minecraft’ta örs yapmak için Gerekli Malzemeler: Minecraft’ta bir örs yapmak için ihtiyacınız olacak:

  1. 31 demir cevheri
  2. Fırın / yüksek fırın
  3. Yakıt (kömür, kömür vb.)
  4. Çalışma Masası

minecraft örs yapımı

Bir örs yapmak için, 3×3’lük bir çalışma masasına 4 demir külçe ve 3 demir külçe yerleştirmeniz gerekir. Üst sırayı demir külçelerle, ardından son sırayı demir külçelerle doldurun. Son olarak 1 adet demir külçeyi ızgaranın ortasına yerleştirin. Bir örs hazırlamayı bitirdiğinizde, onu envanterinize taşıyın. Adım adım kılavuz (resimlerle birlikte):

Minecraft’ta örs yapmak için adım adım resimli bir kılavuz: Örs ile yapılacak ilk şey bir tezgah yapmaktır. Bir tezgah oluşturmak için, yakın zamanda elde edilen kütükleri tahtalara dönüştürün. (Çalışma masasını nasıl oluşturabileceğinizi yukarıda ki çalışma masası linkinde sizlere paylaştık.)

Minecraft Örs Yapma
Minecraft Örs Yapma

Yukarıdaki yuvayı yakıt ile doldurun.

Minecraft Örs Yapmak
Minecraft Örs Yapmak

Ardından yakıt şeklinizi (bu durumda kömür) alt yuvaya yerleştirin.

Minecraft Örs Nasıl Yapılır
Minecraft Örs Nasıl Yapılır

İlerleme çubuğunun dolmasını bekleyin, ardından demirinizi alın.

Örs Nasıl Yapılır
Örs Nasıl Yapılır

31 demir cevherinizin tamamını demir külçeye dönüştürdükten sonra örsünüzü yapmaya devam edebilirsiniz. Bir örs yapmak için tezgahınızı yere bırakın ve işçiliği yapan GUI’yi açın.

Örs Nasıl Yapımı
Örs Nasıl Yapımı

Bu tarif 3 demir külçe gerektirdiğinden, 3 demir külçe yapmak için tezgahı 3 kez demir külçelerle doldurmanız gerekir.

Örs Nasıl Yapma
Örs Nasıl Yapma

Artık demir bloklara sahip olduğunuza göre, bunları tezgahın ilk sırasına yerleştirin. Ardından ikinci sıranın orta noktasını demir külçelerle doldurun ve son olarak son sıranın tamamını demir külçelerle doldurun. Bu şekilde görünmelidir.

Örs Nasıl Yapmak
Örs Nasıl Yapmak

Artık bir örsün var! Komut Örs: /give @p minecraft:örs 1 – /give @p minecraft:anvil 1

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Örs Yapımı sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Minecraft Fener Yapımı


Bu içeriğe oy verin!