Pazartesi, Temmuz 22, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft oyuncu sayısı (2022) nedir ve Minecraftı kaç kişi oynuyor?

Minecraft oyuncu sayısı 2022 nedir? Minecraft bir süredir oyun platformunda en iyilerden biri. Tüm zamanların en büyük ve en ünlü oyunlarından biri 11 yılda birçok başarıya imza attı. Uzun zaman önce, oyunun yaratıcısı Notch, 2011’de ilk resmi sürümü yayınladı. O zamandan beri yarış neredeyse yokuş aşağı gitti. Bu güne kadar milyonlarca insan her gün oynuyor.

Oyun ayrıca ilk çıkışından bu yana elden geçirildi ve birkaç yeni alan, çeteler, öğeler, ilerleme, büyüler ve daha fazlası eklendi. Birçok güncelleme aldı. Bütün bunlar, oyunu eğlenceli ve oyuncu tabanına çekici kılıyor. Uzun süredir devam eden oyuna yeni hava getirdiği için oyundan ayrılanlar bile yeni özellikleri incelemek için geri dönecekler.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Realms Dahili Sunucu Hatası 500


Minecraftı kaç kişi oynuyor

Bu video, ünlü sandbox oyununun 2020’de hala listelerin zirvesinde olduğunu ve çıkışından kısa bir süre sonra listelerin zirvesine ulaştığını gösteriyor. Bu da oyunun yıllar içinde ne kadar oynandığını gösteriyor. 2022’de bile oyun popüler.

Pandemi sonrası oyunun büyümesi

2020’de pandemi dünyayı kasıp kavurduğundan beri, oyuncuların çoğunlukla evde olması ve biraz kaçışa ihtiyaç duyması nedeniyle popüler sandbox oyununun popülaritesi arttı. 2020’den 2022’ye kadar oyuncu tabanı büyümeye devam edecek ve oyun yeniden popüler hale gelecek.

İlk çıkışından bu yana oyun 200 milyonun üzerinde kopya sattı. İnsanlar hala sunduğu sonsuz dünyayı keşfetmek için 2022 oyununu satın alıyor. Oyun, 2022’de oldukça sağlıklı bir oyuncu kitlesine sahip ve bir sonraki güncellemeden sonra bir artış bile görebilir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft 1.19 The Wild Update Çıkış Tarihi


Minecraft oyuncu sayısı 2022 nedir?

Oyunun en büyük güncellemesi olan Caves and Cliffs Part 1 ve 2’nin yayınlanmasından bu yana binlerce oyuncu oyuna yeniden katıldı ve daha fazlasını oynadı. Ancak, 1.19 The Wild Update piyasaya sürülmesi onları her zamankinden daha fazla heyecanlandırdı.

2022’de Minecraft, aylık ortalama 170 milyon aktif kullanıcıya sahip olacak. Aylık aktif kullanıcı sayısı 2021’in ortalarına kadar biraz azalarak 160 ila 150 milyona geriledi.

Ancak, tüm dünyayı değiştiren ve birkaç yeni biyom ve mağara güncellemesi getiren bu büyük güncellemelerin yayınlanmasının ardından oyuncu sayısı arttı.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft oyuncu sayısı 2022 sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft snapshot 22w16b İndir


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER