Cuma, Nisan 12, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft Pasta Nasıl Yapılır? yapmak için gerekli malzemeler:

Minecraft Pasta Nasıl Yapılır? En pratik besin kaynağı olmasa da pasta, 2011’de Minecraft’a eklenen harika bir blok. Yapımcı Notch, oyun o yılki Bağımsız Oyun Ödüllerini kazanırsa oyunculara ödül vaat ediyor.

Şuna bir bakın, artık Minecraft’taki en tanınabilir bloklardan biri. 14 açlık noktasını veya. 7 Tam açlık çubuğunu doldurarak, oyundaki en tatmin edici yiyeceklerden biri haline getiren, yerleştirilebilir bir yiyecek kaynağı görevi görür. Kendiniz için en küçük çiftliği kurduktan sonra pastayı yapmak daha kolay çünkü yapmak için bir yumurtaya ihtiyacınız var.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Meşale Nasıl Yapılır


Pasta yapmak için gerekli malzemeler:

Bir Pasta/kek yapmak için ihtiyacınız olan:

  1. çalışma masası
  2. Yumurta
  3. 2 şeker
  4. 3 buğday
  5. 3 kova

İlk önce bir çalışma tezgahına ihtiyacınız var. Kütükleri tahtalara dönüştürmek için kullanılır. Bir tahta oluşturmak için, toplanan kütükleri aşağıda gösterildiği gibi Hayatta Kalma Kontrol Listesi hazırlama tablosundaki yuvalardan birine yerleştirmeniz yeterlidir.

Minecraft Pasta Yapmak
Minecraft Pasta Yapmak

Günlükleri tahtalara dönüştürdükten sonra, işçiliği tezgahları yapmaya devam edebilirsiniz. Bu rehberi size bir çalışma masasının nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi verecektir.

Tezgahınız hazır olduğunda malzeme toplamaya başlayabilirsiniz. Daha önce de belirtildiği gibi, bir çiftlik kurduktan sonra pasta yapmak daha kolaydır, ancak zorunlu değildir. İlk önce bir yumurta almalısın. Tavuklar 5-10 dakikada bir yumurtlar. Bu nedenle çitle çevrili bir çiftlikte bir tavuğu yakalarsanız veya bir tavuğu yeterince uzun süre takip ederseniz, bir yumurta alırsınız. O zaman sütünüzü toplamanız gerekiyor. Süt toplamak için önce bir kova yapmalısın. Kek yapmak için 3 kovaya ihtiyacınız var.

  • Kovalar, aşağıda gösterildiği gibi bir işleme masasında v şeklinde üç parça demirden yapılmıştır.
Minecraft Pasta Yapımı
Minecraft Pasta Yapımı
  • 3 kovaya sahip olduğunuzda, bir kova ile bir ineğe sağ tıklayarak sütünüzü alabilirsiniz. Ya kendi dünyanda bir inek bulabilirsin ya da çiftliğin için yakaladığın birinden sütü alabilirsin.
  • Ardından şekerinizi almalısınız. Şeker, bir parça şeker kamışını bir işleme masasına yerleştirerek yapılabilir. Kek yapmak için iki parça şeker gereklidir.

Şeker kamışı dünyanın herhangi bir yerinde suya yakın üç blok boyunda büyür. Kum, toprak, podzol, çakıl ve daha fazla blokta büyüdüğü için hemen hemen her biyomda bulunabilir.

Hazırlama sürecindeki son adım buğdayın elde edilmesidir. Bazen kendi çiftliğinizi kurmadıysanız, bir kır çiftliğinden buğday satın almak daha kolaydır, ancak her zaman çapalayarak ve ekerek kendiniz yapabilirsiniz. –Son olarak, pastayı bir araya getirebilirsiniz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Fırın Nasıl Yapılır


Minecraft Pasta / Kek Nasıl Yapılır?

Pastayı yapmak için 3×3 ızgaralı alanı açın. İlk sıraya 3 kova süt, ardından üçüncü sıraya buğday doldurun. Kalan üç kutuya gelince, ikinci sıranın kenarlarına şeker, ortasına bir yumurta koyun ve kek yapılır. Şimdi sadece pastaya tıklayın ve envanterinize sürükleyin.

Minecraft Pasta Yapımı

Minecraft’ta pasta yapmak için adım adım resimli kılavuz: çalışma masasını açın ve buğdayı crafting GUI’sinin alt sırasına yerleştirin. Ardından, işçiliği yapan GUI’nin üzerine üç kova süt koyun. Yumurtayı doğrudan ortasına yerleştirin ve yumurtanın yanındaki son iki boş yeri şekerle doldurun.

Tarif aşağıda gösterildiği gibidir:

Minecraft Kek Nasıl Yapılır
Minecraft Kek Nasıl Yapılır

Tebrikler! Kek yaptın! Artık onu dünyanızın herhangi bir yerine yerleştirebilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Pasta sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Çalışma Masası


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER