Cumartesi, Temmuz 20, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft piston yapımı; (Resimli) Nasıl Yapılır? Gerekli Malzemeler

Minecraft piston resimli yapımı sayesinde oldukça kolay bir şekilde piston yapımını öğrenebileceksiniz. Minecraft’ta bir araç gereç yapmayı planlıyorsanız en doğru adrestesiniz.

Bir piston yapmak için, ilk sıraya 3 tahta, ikinci ve üçüncü sıranın her iki tarafına 4 parke taşı. Ortada 1 demir külçe ve kırmızı taşın altındaki 3×3 işleme ızgarasına 1 yerleştirin. Ardından tıklayın ve hareket ettirin Envanterinize ekleyin. Minecraft’ta kızıltaş mekaniği söz konusu olduğunda, pistonlar neredeyse her zaman işin içindedir. Piston blokları, doğrudan oyuncu veya mafya etkileşimi olmadan hareketli bloklara izin verir. Herhangi bir piston bloğu bir tür kızıltaş kuvveti aldığında, gerinir ve bloğu başlarına doğru iter. Bu kısa kılavuz, bir pistonun nasıl oluşturulacağını açıklayacak. Mevcut durumunda bir Minecraft pistonu hakkında sahip olabileceğiniz tüm önemli soruları ele alacaktır. İyi bir kızıltaş mekaniği yapacaksanız, pistonlar hayati bir bileşen olabilir.

Minecraft’ta yeni başlayanlar için harika bir kılavuzumuz var. Minecraft Rehberi sayesinde Tüm Yapılabilecek eşyaların listesini resimli bir şekilde ulaşabilirsiniz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Lamba Yapımı


Minecraft Piston Nasıl Yapılır

Pistonlar şunları gerektirir:

  1. 3 Ahşap plakalar
  2. 4 kaldırım,
  3. 1 Demir külçe
  4. 1 Kızıltaş tozu

Bir piston yapmak için, 2×2 envanter hazırlama menüsüne bir parça tahta yerleştirerek yapılabilen kalaslara ihtiyacınız vardır:

Demir külçeleri, demir cevheri eritilerek elde edilebilir. Demir cevheri, bir demir cevheri bloğunun çıkarılmasıyla elde edilebilir.

Redstone tozu, herhangi bir kazma ile redstone cevheri çıkarılarak kolayca elde edilebilir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Ev Modelleri


minecraft piston yapımı resimli

minecraft’ta piston yapak istiyorsanız aşağıda ki resimli anlatım sayesinde yapımını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Çalışma Masası açılarak işlemlere başlayalım.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft piston yapımı sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Örs Nasıl Yapılır


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER