Perşembe, Şubat 22, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft Portal Yapımı – nasıl yapılır

Minecraft Portal YapımıNasıl Yapılır? Nether Portal, oyuncunun Nether ve Overworld arasında geçiş yapmasını sağlayan obsidiyen bir yapıdır. Belirgin sızlanmalar ve ağlamalar yaparlar ve toza benzeyen mor parçacıklar yayarlar. Oyuncu, Nether’de 1 blok yatay olarak hareket eder, bu da Overworld’de 8 blok hareket ettirmeye eşdeğerdir. Portal 4 blok genişliğinde ve 5 blok yüksekliğinde olmalı ve etkinleştirmek için çakmaktaşı ve çelik kullanmalıdır. Nether, heyecan verici yeni bloklar. Çeteler koleksiyonuna sahip korkutucu bir alandır ve onu ziyaret etmek Minecraft yolculuğunuzun önemli bir parçasıdır. Alev çubukları gibi öğeler ızgaradan elde edilebilir ve daha sonra diğer faydalı öğeleri yapmak için kullanılabilir. Portal, 2010 Cadılar Bayramı Güncellemesinin bir parçası olarak Minecraft’a eklendi.

Minecraft’ta nether portallarının davranışı: Nether portal blokları belirgin bir inilti ve ağlama yayar ve toz gibi görünen mor parçacıklar yayar. Bunlar, endermenler, endermitler, ender incileri ve ender sandıkları tarafından üretilen aynı mor parçacıklardır. 11. seviye ışık, bir el fenerinden çok daha sönük olan. Kalabalıkların ayrı bir portalda büyümesini engellemeye yetmeyen portal bloğu tarafından yayılır. Minecraft Portal Yapımı oldukça kolaydır, gelin birlikte bakalım.

minecraft portal nasıl yapılır

Minecraft Portal Yapımı; Nether portalı nasıl yapılır? Gerekli Öğeler:

– 14 blok Obsidyen

– Çakmaktaşı ve çelik

Obsidiyen blok toplama çeşitli şekillerde yapılabilir. Elmas kazmanız varsa, obsidyen blokları kazabilirsiniz. Obsidiyen madenlerde ve lav havuzlarında bulunabilir. Alternatif olarak, diğer iki elementin (lav ve su) karışımından obsidyen bloklar yapabilirsiniz. Obsidiyenin yalnızca bir lav kaynağına su döküldüğünde oluştuğunu belirtmekte fayda var.

Gerekli olan ikinci madde çakmaktaşı ve çeliktir. Bu ürün doğal olarak oluşmaz ve mineral çakıldan çakmaktaşı demir külçelerle karıştırılarak üretilmelidir. Çakmaktaşı elde ettikten ve demir cevherini eriterek demir külçeleri yaptıktan sonra, çakmaktaşı ve çelik yapmak için aşağıdaki tarifi kullanın.

Minecraft Portal Nasıl Yapılır
Minecraft Portal Nasıl Yapılır

Minecraft Portal Yapımı

Minecraft Portal Yapımı için ilk olarak obdisyenlere nasıl ulaşacağınızı öğrenin. 1. Obsidyen Çerçeveyi İnşa Edin: Alt portalın alt kısmı 4 obsidiyen genişliğinde ve alt portalın kenarları 5 obsidiyen yüksekliğinde olmak üzere. Toplam 14 obsidiyen olmalıdır.

Minecraft Portal Yapmak
Minecraft Portal Yapmak

2. Portalda Flint & Steel’i kullanma: Ardından, nether portallarını etkinleştirmeniz gerekir. Bu yüzden kısayol çubuğunuzdan Çakmaktaş’ı seçin. Obsidiyen alt bloğa işaretçiyi koyun, ardından çakmaktaşı ve çelik kullanın. Portal çerçevesinde çakmaktaşı ve çeliği kullandıktan sonra portalın merkez koordinatları parlamalı ve mor renge dönmelidir. Bu, nether portalının aktif olduğu ve nether’e aktarabileceğiniz anlamına gelir.

3- Nether Portal’ı Görüntüle: Minecraft Portal Yapımı Artık inşa etmeyi bitirdiğine göre, geriye kalan tek şey onu kullanmak. Nether portalı kullanmak için, nether portalının mor alanından geçmeniz yeterlidir. Aşağıdaki resme benzer şekilde Nether’a taşınacaksınız:

Minecraft Nether Portal Yapımı
Minecraft Nether Portal Yapımı

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Portal Yapımı sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Minecraft Silah Modu


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER