Minecraft Pusula nasıl yapılır? Yapmak için Gerekli malzemeler

Minecraft Pusula nasıl yapılır
Minecraft Pusula nasıl yapılır

Minecraft Pusula nasıl yapılır? Bir pusula yapmak için, kırmızı taşı ortasına ve 4 demir külçeyi kırmızı taşın dört fitini kaplayacak şekilde yerleştirin. O zaman sadece envanterinize taşıyın. Artık pek çok oyuncu pusula kullanmıyor. Ancak, kendi dünyalarında belirli yerlerin ve şeylerin nerede olduğunu hatırlamaya çalışan ilk kez kaşifler için çok kullanışlıdır.

Koordinatları not almak, konumunuzu hatırlamanın bir yoludur, ancak yanınızda bir pusulanın olması her zaman kullanışlıdır. Pusula da harita yapım tarifinin önemli bir parçasıdır ve onunla oynamak her zaman eğlencelidir. İşte pusula nasıl yapılır.


Ayrıca şu Haberimizi de okuyunuz: Minecraft Kağıt Nasıl Yapılır


Pusula Yapmak için Gerekli malzemeler

Pusula yapmak için ihtiyacınız olacak malzemeler şunlardır: 

  1. çalışma masası
  2. fırın
  3. 7 demir cevheri
  4. 1 kırmızı taş

Bunlar pusula yapmak için gerekli olan tüm malzemeleri karşılamaktadır.

Minecraft Pusula nasıl yapılır?

Minecraft Pusula Yapımı

kısaca: Bir pusula yapmak için, kırmızı taşı ortasına ve 4 demir külçeyi kırmızı taşın dört fitini kaplayacak şekilde yerleştirin. O zaman sadece envanterinize taşıyın.

Adım adım kılavuz (resimlerle birlikte): Minecraft’ta pusula yapmak için adım adım resimli bir kılavuz:

Bir pusula yapmak için ihtiyacınız olan ilk şey bir tezgah yapmaktır. Bir tezgah hazırlamanın ilk adımı, yakın zamanda elde edilen kütükleri tahtalara dönüştürmektir. Kütükler kalaslara dönüştürüldükten sonra çalışma masası yapmaya devam edebilirsiniz. Bu Minecraft rehberi, size her şeyin nasıl yapıldığı veya nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi sağlar.

Demir ve kömür oldukça sık ortaya çıkar ve mağaraların çevresinde, uçurum kenarlarında ve hatta taşla kaplı biyomlarda yüzeyde bulunabilir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Pasta Nasıl Yapılır


Kömürünüzü bulduktan sonra çıkarın ve demir aramaya başlayın. 

Minecraft Pusula Yapmak
Minecraft Pusula Yapmak

Demir, genellikle kömürle aynı yerlerde oluşur ve hem yüzeydeki mağaralarda hem de yüzeyin altında gerçekten kolayca bulunabilir.

Minecraft Pusula Yapımı
Minecraft Pusula Yapımı

Demiri Bulduktan Sonra: demiri külçelere eritmek için fırınınızı kullanın.

  • Fırın GUI’sini açın.
  • Üst yuvayı demir ile doldurun.
  • Ardından yakıt şeklinizi (bu durumda kömürü) alttaki yuvaya yerleştirin.
  • İlerleme çubuğunun dolmasını bekleyin, ardından eşyaları toplayın.

Kırmızı Taş, ana kaya ile Y seviyesi 16 arasında, demir ve kömürden daha düşük Y seviyelerinde üretir. Şansımıza, Redstone gerçekten bol bulunan ve bulunması zor olmayan bir malzemedir. Kuzgunlarda madencilik yapmak ve hatta doğru Y seviyelerinde madencilik yapmak bile Kırmızı taş ile kolayca karşılaşmanıza yardımcı olacaktır.

Not: Kırmızı Taş Sadece Demir Kazma İle Çıkartılabilir. Yukarı daki talimatları ve tamamlayıp. Yeterince Demir Topladıktan Sonra 3 demir Külçeniz ve 2 çubuk ile Bir Demir Kazma elde Edebilirsiniz.

Ardından, kalan demir külçeleri GUI’nin ortasına elmas şeklinde yerleştirin ve aşağıda gösterildiği gibi bir parça kırmızı taşı ortasına yerleştirin.

Minecraft Pusula
Minecraft Pusula

Tebrikler! Artık başarıyla bir pusula yaptınız! Pusula, dünyanın neresinde olduğunuzu ve eve nasıl gideceğinizi öğrenmek için harika bir araçtır. Ancak evinizin yol tarifini aklınızda tuttuğunuzdan emin olun. Pusula kullanımı yıllar içinde biraz modası geçmiş, ancak harita yapmak için de kullanılabilirler ve oynaması her zaman eğlencelidir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Kağıt sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Meşale Nasıl Yapılır


Bu içeriğe oy verin!