Cumartesi, Haziran 15, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft Ray Yapımı, Nasıl Yapılır (Resimli) Ayrıntılı Rehber

Minecraft Ray Yapımı, Ray Nasıl Yapılır? Birçok Minecraft oyuncusu, bir palet sistemi, diğer boyutlar inşa ederek dünyayı keşfedebilir. Ayrıca demir külçeler ve çubuklar için madencilik üsleri olmalıdır. Raylar monte edildiğinde ve bir ray diğerine dikey olarak bağlandığında, düz veya kavisli bir hat oluşturacak şekilde hemen birleştirilirler. Enine kesitlere yerleştirildiğinde, raylar doğal olarak bir güney veya doğu yönü oluşturmak için birleşir. Bu nedenle kavşakları dikkatli bir şekilde planlamalısınız. Raylar ayrıca yokuş yukarı veya yokuş aşağı inşa edilebilir.

Minecraft’ta yeni başlayanlar için harika bir kılavuzumuz var. Minecraft Rehberi sayesinde Tüm Yapılabilecek eşyaların listesini resimli bir şekilde ulaşabilirsiniz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Minecraft Hile Kodları


Minecraft Ray Nasıl Yapılır

Minecraft’ta ray yapmak için ihtiyacınız olacak:

  1. 6 Demir Külçe
  2. 1 çubuk

Ray yapmak için 3×3 Çalışma masası alanı açın. Tüm sütun 1 ve 3’ü 6 demir külçe ile doldurun, ardından çalışma masasının ortasına bir çubuk yerleştirin. Şimdi sadece raylara tıklayın ve onları envanterinize sürükleyin.

Minecraft Ray Yapımı

İşte Minecraft’ta Ray yapmak için adım adım resimli bir kılavuz:

1; Çalışma Masasını Açın

Üretim masanızı açın ve envanterinizden elde ettiğiniz malzemelerle son sandığı oluşturmaya başlayın. Tezgahınızı açtığınızda, aşağıdaki görüntüye benzer bir 3×3 çalışma ızgarasına sahip olacaksınız:

Minecraft Ray Yapımı
Minecraft Ray Yapımı

2; Demir Külçeleri yerleştirin

Minecraft Ray Nasıl Yapılır
Minecraft Ray Nasıl Yapılır

Bu, ilk kutuda 1 demir külçe, üçüncü kutuda 1 demir külçe olmalı ve ikinci kutu boş olmalıdır. İkinci sırada birinci sandıkta 1 demir külçe, üçüncü sandıkta 1 demir külçe olmalıdır. Üçüncü sıra, birinci kutuda 1 demir külçe ve üçüncü kutuda 1 demir külçe ikinci kutuda boş olmalıdır.

3; Çubukları Yerleştirin

Ray yaparken lütfen demir külçeleri ve demir çubukları aşağıdaki şemaya göre doğru şekilde yerleştirdiğinizden emin olun. Altı demir külçe ve bir demir çubuk 16 ray üretir.

4; Rayları alın

Rayları alın ve envanterinize sürükleyin:

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Ray Yapımı sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Minecraft renk kodları


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER