Minecraft Realms Dahili Sunucu Hatası 500 Nasıl Düzeltilir? Hiç Zor Değil!

Minecraft Realms Dahili Sunucu Hatası
Minecraft Realms Dahili Sunucu Hatası

Minecraft Realms Dahili Sunucu Hatası 500 Nasıl Düzeltilir? Her oyunda, özellikle PC oyunlarında hatalar ve sorunlar vardır ve Minecraft da bir istisna değildir. Minecraft çevrimiçi bir bağlantıya bağlandığından, oyunda hatalar daha yaygındır. Özellikle, Internal Server Error 500 adlı bir hata çok yaygındır ve oyuncular için uzun süredir sorunlara neden olmuştur.

Pek çok oyuncu, Minecraft Realms oynarken, oyuncuların özel Minecraft sunucularını barındırmasına. Oynamasına ve bakımını yapmasına yardımcı olan bir oyun özelliği olan Dahili Sunucu Hatası 500 ile karşılaşır. Realm her zaman bir internet bağlantısı gerektirir. Bu nedenle, hatalara daha yatkın olmak oyunun özelliklerinden biridir. Neyse ki, Dahili Sunucu Hatası 500 için birden fazla çözüm var. Aşağıda Minecraft Realms’deki hatalara yönelik beş çözüm listelenmiştir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft 1.19 The Wild Update Çıkış Tarihi


Minecraft: Realms için Dahili Sunucu Hatası 500 için tüm çözüm yöntemleri

 • 1- Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 • 2- Minecraft güncellemelerinizi kontrol edin ve gerekirse bilgisayarınızda yeniden kurun
 • 3- Hatanın neyden dolayı sebep olduğunu bulabilmek için modlarınızı tek tek devre dışı bırakın.
 • 4- Modlar yetersiz kalırsa eklentilerinizi tek tek devre dışı bırakın.
 • 5-* Minecraft uuıd dosyalarınızı silin.

Şimdi Bu yöntemlerini nasıl yapıldığını merak ediyorsanız teker teker sizlere açıklayalım.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft snapshot 22w16b İndir


Minecrtaft Internal Server Error 500

1- Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Birinin bilgisayarını yeniden başlatmak, oyun oynamadaki en yaygın düzeltmelerden biridir. Kabaca bilgisayarı yeniden başlatmak veya bilgisayarı yeniden başlatmak olarak tanımlanabilir. Bu aynı zamanda oyuncuların oyunda herhangi bir hatayla karşılaştıklarında denemeleri gereken en kolay ve tercih edilen çözümlerden biridir.

2- Minecraft güncellemelerinizi kontrol edin ve gerekirse bilgisayarınızda yeniden kurun!

Dahili Sunucu Hatası 500 için başka bir basit düzeltme veya çözüm, oyuncuların oyunlarını oyunun başlatıcısından güncellemelerini gerektirir. Oyuncu başlatıcıyı açtığında, doğru seçenekler seçilirse oyun otomatik olarak güncellenecektir. Bu basit düzeltme, Dahili Sunucu Hatası 500’ü çözebilir.

3- Hatanın neyden dolayı sebep olduğunu bulabilmek için modlarınızı tek tek devre dışı bırakın.

Modları kurmak ve kullanmak, oyun topluluğunda çok yaygındır. Ancak bazen yüklü modlar oyunda sorunlara neden olabilir. Oyun dosyalarıyla uyumlu olmayan veya güncel olmayan belirli modlar. Oyuncuların Realms sunucularına katılımını engelleyebilir ve Dahili Sunucu Hatası 500’e neden olabilir. Çözümlerden biri, bu uyumsuz veya güncel olmayan modları belirlemek ve kaldırmaktır. Modlar için her zaman yeni güncellemeler vardır, bu nedenle oyuncular için bu bir sorun olmamalıdır.

4- Modlar yetersiz kalırsa eklentilerinizi tek tek devre dışı bırakın.

Modlara benzer şekilde, eklentiler oyuncunun oyun deneyimini iyileştirebilir. Ancak birçok eklenti Dahili Sunucu Hatası 500’e neden olabilir. Eklenti penceresinde “/version” yazmak, kullanılan eklentinin sürümünü görüntüler. Oyuncular, uyumsuz veya güncel olmayan eklentileri belirlemek ve böylece bunları kaldırmak/devre dışı bırakmak için kullanabilir.

5-* Minecraft uuıd dosyalarınızı silin.

Bir UUID veya Evrensel Olarak Benzersiz Tanımlayıcı, tek bir varlığa veya bir varlık grubuna özgü bir sayı dizisidir. Bu numaralar, çeşitli amaçlarla sorunlu varlıkları tanımlamak için kullanılır. Her oyuncunun kendi UUID’si vardır. Hatayı düzeltmek için oyuncular UUID klasörlerini silmeyi deneyebilir. UUID’lerini almak için oyuncu şu adımları takip edebilir:

 • oyunu başlat
 • Yeni bir dünya yaratın
 • Yüklendiğinde dünyadan çık
 • .minecraft klasörüne gidin
 • Kaydet’e tıklayın
 • Yeni oluşturulan dünyaya tıklayın
 • “playerdata” klasörüne gidin
 • UUID bu klasörün içinde olmalıdır

Bundan sonra, oyuncunun bölge sunucusuna gitmesi ve “dünya” ayarlarına veya bilgilerine gitmesi gerekir. . Burada oyuncunun kullanıcı adını ve UUID’sini (veya hatayla karşılaşan kişinin adını) silmesi gerekir. Bundan sonra oyuncular bilgisayarlarını yeniden başlatmalı ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmelidir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Realms Dahili Sunucu Hatası sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Skin Paketi İndir


Bu içeriğe oy verin!