Minecraft Server Kurma Bedava (Ücretsiz) Bir Şekilde

Minecraft Server Kurma Bedava
Minecraft Server Kurma Bedava

Minecraft Server Kurma Bedava, Ücretsiz Sunucuları: Özel Sunucu Nasıl Yapılır? Minecraft sunucu yazılımı ile Java Edition’da ücretsiz Minecraft sunucusu nasıl yapılır? Ve ücretsiz Minecraft sunucu barındırma kurmanın en iyi ve en kolay yolu. Ücretsiz bir Minecraft sunucusu yapmak ister misiniz? Mojang’ın ücretsiz sunucu yazılımını kullanarak Minecraft’ın Java sürümünde kendi özel sunucunuzu oluşturabilirsiniz. Minecraft web sitesinden indirebilirsiniz, ancak ilk işlem ve sunucunuzu nasıl çalıştıracağınız hakkında daha fazla açıklama olmalıdır. Başlamak için Java’nın en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun. Elinizde olup olmadığını kontrol etmek için Windows’taki kontrol panelini kullanın ve en son sürümü güncelleyin veya yükleyin.

Ücretsiz bir Minecraft sunucusu kurduktan sonra, arkadaşlarınızı çevrimiçi olarak davet edebilir. Hatta kendi bloklu oluşturmanızda kendi kurallarınızı, oyunlarınızı ve topluluklarınızı oluşturabilirsiniz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Minecraft Köylü Meslekleri


Minecraft Server Kurma, Bedava

Ücretsiz barındırma seçenekleriyle birlikte ücretsiz bir Minecraft sunucusu oluşturmaya nasıl başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır. Sık sorulan sorulara ve yanıtlara kapsamlı bir genel bakış için Microsoft Yardım makalesine göz gezdirin. Minecraft’ın Önerilen Barındırma Kılavuzuna göz attığınızdan emin olun. Aşağıdaki adımları izleyin veya Minecraft sunucusunun nasıl kurulacağına ilişkin adım adım rehberi takip edin.

  • Java’nın en son sürümünü ve Minecraft sunucu yazılımını indirin
  • Sunucunuz için özel bir klasör oluşturun
  • Minecraft sunucusu indirmesini klasöre sürükleyin
  • Minecraft sunucu programını açın (server.jar)
  • eula.txt metin dosyasını bulun ve bir metin düzenleyicide açın
  • Kullanıcı lisans sözleşmesini okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi göstermek için eula=false öğesini eula=true olarak değiştirin ve bu dosyayı kaydedin.
Minecraft Server Kurma Ücretsiz
Minecraft Server Kurma Ücretsiz

Sunucu ayarları dosyasına sağ tıklayıp ayarları not defterinde açarak sunucuyu düzenleyebilirsiniz. Bir sunucuyu açmak için Minecraft’ı başlatın ve Sunucu Ekle’ye tıklayın; girdikten sonra Minecraft konsol komutlarının kendinizi yönetici yapmanızı sağlamak için “op [kullanıcı adınız]” yazın.

minecraft sunucu kurma

Ücretsiz Minecraft barındırma sunan birçok site olsa da, ücretli eklentiler ve destek eksikliği gibi bazı uyarılar var. Çoğu ücretsiz sunucu barındırma maksimum oyuncu sınırına sahiptir. Bu nedenle Minecraft sunucularında yeniyseniz veya yalnızca birkaç arkadaşınızla çevrimiçi oynamak istiyorsanız, ücretsiz Minecraft sunucu barındırma harika bir seçenektir. Herhangi bir ücretsiz Minecraft sunucu barındırma hizmetine kaydolmadan önce. DDoS koruması ve sunucu yedeklemeleri gibi ne tür müşteri desteği ve ekstralarla birlikte geldiğini araştırdığınızdan emin olun.

Minecraft Ücretsiz Sunucuları
Minecraft Ücretsiz Sunucuları

7/24 ücretsiz hosting istiyorsanız seçenekleriniz çok kısıtlı. Ücretsiz barındırma hizmetleri olsa da, çoğu ihtiyaçlarınızı karşılamayacaktır. Uzun süreli bir sunucu çalıştırmayı taahhüt ettiyseniz, eski bilgisayarınızı bir sunucuya dönüştürebilirsiniz – bunun nasıl yapıldığını öğrenmek için yukarıdaki videoyu izleyin.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Server Kurma Bedava sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Minecraft Eyer Yapımı


Bu içeriğe oy verin!