Perşembe, Temmuz 25, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft Serveri Nasıl Kurulur? Adım Adım Kılavuz

Minecraft Serveri Nasıl Kurulur? Minecraft Server Kurma Hemen Hemen herkesin hayali olabilir. Bu adımları sırasıyla aşağıda sizler için belirteceğiz. Server Kurmanın Basit olup olmadığını siz yorumlarda belirtebilirsiniz. “Minecraft”, oyun geliştiricisi tarafından uzun zaman önce piyasaya sürülen, blok yerleştirmeye dayalı bir aksiyon-macera oyunu olarak ifade edilebilir. Minecraft sunucusu kurmak, bu oyunu oynamanın en önemli adımlarından biridir.

Minecraft Serveri Nasıl Kurulur
Minecraft Serveri Nasıl Kurulur

Oluşturacağınız sunucu, farklı kişilerin oyunu oynamasına olanak tanır. Minecraft uzun süredir piyasaya sürülmesine rağmen hala ülkemizde en çok oynanan oyunlardan biridir. Bazı oyun tutkunları kendi sunucularını kurmak istiyor ve bu amaçla sunucular kurmak için araştırma yapıyor. Uygun bir servis sağlayıcıdan yüksek kaliteli hizmetler alarak bu talebi etkin bir şekilde karşılayabilir ve sorunsuz bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Pasta Yapımı


Minecraft Serveri Nasıl Kurulur?

182 milyondan fazla satışla dünyanın en çok satan oyunu haline gelen “Minecraft”, zaman öldürmek ve özel eğlencenin tadını çıkarmak için mükemmel bir oyundur. Tabii ki arkadaşlarınızla oynarsanız, yalnız değil, daha ilginç hale gelecektir. Ancak arkadaşlarınızla oynamak için bir Minecraft sunucusuna ihtiyacınız var.

Sizlere Hamachi Minecraft Server kurulumunu anlattık ve adımlarını detaylı bir şekilde anlattık. Dosyalarını bilgisayarınızdan silene kadar oynamaya devam edebileceğiniz bir Minecraft sunucusuna sahip olmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir. Minecraft Serveri Nasıl Kurulur sorunuzun tüm cevapları aşağıda ki gibidir.

1. AdımOnline sanal ağ için Hamachi kur
2. Adım Minecraft Resmi Web sitesinden Minecraft Server dosyasını indirin
3. Adım Tüm dosyalar için yeni bir klasör oluşturun.
4. Adım Minecraft Server dosyalarını oluşturduğunuz klasöre aktarın. Java ve Minecraft’ın en son sürümlerini kullanın, böylece sunucunuz ve Minecraft çökmez.
5. Adım Minecraft sunucu dosyasıyla aynı klasörde yeni bir not defteri dosyası açın. 
6. Adım Aşağıdaki kodu not defterine yazın: java -Xmx1024M -Xms1024M -jar server.jar nogui
7. Adım Metin belgesini “start.bat” olarak kaydedin. Yeni metin belgesi dosyasını silebilirsiniz. 
8. Adım  “start.bat” dosyasına çift tıklayın ve çalıştırın, yeni dosya görünecektir,
9. Adım “eula.txt” dosyasını açın, “eula=false” öğesini “eula=true” olarak ayarlayın, kaydedin
10. Adım Minecraft sunucu dosyasını çalıştırın
11. Adım Hamachi’yi kaydedin ve yeni bir ağ oluşturun.
12. Adım Minecraft sunucunuzun sanal ağı tanıyabilmesi için “server.properties” dosyasına Hamachi IP adresinizi ekleyin.
13. Adım Artık hazırsınız. Sunucu dosyasını ve Minecraft’ı açarak giriş yapın.

Ayrıca Şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Kapanacak mı


Kurulumda Sırasında Dikkat Edilecek Noktalar

Oyuncu sayısı ve oyun modları göz önünde bulundurularak Minecraft sunucu kurulum işleminin tamamlanması gerekmektedir. Ayrıca oyundaki ping süresinin çok düşük olması ve oyuncunun herhangi bir gecikme yaşamadan oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabilmesi oldukça önemlidir. Bunu bir kez daha söyledikten sonra en önemli konulardan biri VDS almanın yanlış olmamasıdır. Sunucunun yüksek okuma ve yazma hızı ve gerekli güvenlik önlemleri bu dönemde dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Bu sayede sorunsuz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Serveri Nasıl Kurulur sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca Şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Çit Nasıl Yapılır


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER