Cumartesi, Haziran 15, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft Ses Gelmiyor (SES YOK) neden hiçbir şey duyamıyorum?

Minecraft Ses Gelmiyor sorun ne olabilir ve nasıl çözülür? Windows PC’de Minecraft’ta ses olmaması sorununu gidermek için eksiksiz bir kılavuz. Bazı Minecraft kullanıcıları yakın zamanda Minecraft’ta herhangi bir ses duyamadıklarını bildirdiler. Şimdi, PC’nizi veya Minecraft’ınızı yanlışlıkla sessize alırsanız bu sorun ortaya çıkabilir. Ancak Minecraft’ta hiç ses duymamanızın başka nedenleri de olabilir.

Bu can sıkıcı sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz doğru sayfaya geldiniz. Bu makalede, Minecraft’ta sesi geri yüklemenize yardımcı olacak tüm olası çalışma düzeltmelerini bulabilirsiniz. Neyse lafı fazla uzatmadan çözüme geçelim.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft En iyi Kazma


Minecraft ses gelmiyor çalışmıyor

Minecraft Ses Yok
Minecraft Ses Yok

Minecraft’ta neden hiçbir şey duyamıyorum?

Düzeltmeleri listelemeden önce Minecraft’ta neden ses sorunu olmadığını anlamaya çalışalım. Aşağıdakiler olası nedenlerdir:

  • Bilgisayarınızın sesini kapatırsanız sorunlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle, diğer düzeltmeleri denemeden önce, PC’nizdeki diğer uygulamalarda ses duyup duymadığınızı kontrol edin. Sadece bir müzik dosyası açın ve sesi duyabiliyor musunuz bir bakın. Değilse, bilgisayarınızın sesini kapatmış olabilirsiniz. Böylece sesi duymak için sesi açmanız yeterli.
  • Çoğu ses sorunu, ses sürücüsüyle ilgilidir. Ses sürücünüz bozuk veya güncel değilse, soruna neden olabilir. Bu nedenle, en son ses sürücülerine sahip olduğunuzdan emin olun, henüz yapmadıysanız, bunları güncellemek sorunu çözecektir.
  • Aynı sorunun bir başka olası nedeni de yanlışlıkla Minecraft’ın sesini kapatmanız olabilir. Bu yüzden minecraft ayarlarını kontrol edin ve ses ayarlarının uygun olup olmadığına bakın. Ayrıca bozuk bir Minecraft kurulumundan da kaynaklanabilir. Senaryo geçerliyse, sorunu çözmek için Minecraft uygulamasını yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Minecraft’ta ses sorunlarının başka olası nedenleri olabilir. Artık Minecraft’ta ses olmaması sorununu neyin tetikleyebileceğini bildiğinize göre, sorunu çözmek için uygun düzeltmeyi uygulayabilirsiniz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft tablo nasıl yapılır


Windows PC’de Minecraft’ta Ses Yok

Windows PC’de Minecraft’ta ses yoksa deneyebileceğiniz çözümler şunlardır:

  1. Minecraft’ın yanlışlıkla sessize alınıp alınmadığını kontrol edin.
  2. Ses sürücünüzü güncelleyin.
  3. F3 + S veya F3 + T tuş kombinasyonunu kullanın.
  4. Video ayarlarında “Mipmap Düzeyleri” seçeneğini değiştirin.
  5. PC’nizdeki ses ayarlarını yapın.
  6. Minecraft’ı yeniden yükleyin.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Ses Gelmiyor sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Büyülü Olta


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER