Cumartesi, Haziran 15, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft Sualtı Ev Yapma: Evleri İnşa Etmek İçin 4 İpucu ve Püf Noktası

Minecraft Sualtı Ev Yapma Adımlarını sizler için sıralıyoruz. Bir sualtı evi veya üssü, Minecraft’ta inşa edilmesi en zor yapılardan biridir çünkü çok çaba gerektirir. İşte nasıl daha hızlı yapılacağı. Minecraft, video oyunlarındaki en iyi açık dünya haritalarından birine sahiptir.

Oyuncuların sualtı veya yeraltı gibi yerler de dahil olmak üzere üsleri keşfetmeleri ve inşa etmeleri için tonlarca biyoma sahiptir. Bu yazıda size Minecraft 1.18’de bir su altı evi inşa etmek için en iyi 5 ipucunu ve püf noktasını göstereceğiz.

Minecrafta’ta Tüm Eşyaları ve nesneleri nasıl yapabileceğinizi öğrenmek istiyor musunuz? Bu tarz konularda aklınıza takılan herhangi bir şey olduğunda bir rehbere ihtiyacınız olacaktır. Sizler için Tüm Nesnelerin Nasıl Yapılacağına Dair bir rehber hazırladık. Minecraft Rehberi kılavuzumuza ziyaret ederek aklınıza takılan her şeye sahip olabilirsiniz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Örs Nasıl Yapılır


Minecraft Sualtı Ev Yapma – Nasıl Yapılır

1. Drop-in yapı

Su altında bir üs inşa etmek sıkıcı bir iştir. Oyuncuların oksijen seviyelerini korurken kaynak bulmak için ileri geri hareket etmesi gerekir. Drop-in yapı, oyuncuların binalarını su üzerinde tamamlamalarına ve ardından onları denize bırakmalarına olanak tanır, bu da çok zaman kazandırır.

Minecraft Su altında Ev Nasıl Yapılır
Minecraft Su altında Ev Nasıl Yapılır

Önce okyanusta derin bir yer bulun ve su üzerinde geçici bir platform oluşturmak için toprak gibi yerçekimi olmayan blokları kullanın. Ardından, kum gibi yerçekimi bloklarını kullanarak tabanın kabuğunu her zamanki gibi platform üzerine inşa edin. Kabuk tamamlandığında, toprak platformunu kırmanız yeterlidir ve yapınız yerçekimi ile deniz tabanına sürüklenecektir.

2. Suyu boşaltın

Binanızdaki suyu boşaltmak oldukça sıkıcı ama işleri kısa sürede hızlandırmanın bir yolu var. Odadan suyu çıkarmak için bir sünger kullanın, içeride bir nether portalı oluşturun ve nether’e gidin. Ağdanın içindeki su hemen buharlaştığından, istenilen nemi gidermek için süngeri yerleştirmeye devam edebilir ve hemen kurutabilirsiniz.

Minecraft Su altında Ev Yapma
Minecraft Su altında Ev Yapma

Oyuncular, her biri ortalama 30 ıslak sünger içeren Sea Ruins’in sünger odalarında sünger bulabilirler. Ayrıca Elder Guardians’tan drop olarak elde edilebilirler. Drenaj için toprak, kum veya çakıl gibi kaynak veya komut blokları da kullanılabilir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft kitaplık nasıl yapılır


3. Kanallar oluşturun

Oldukça derin suda, çok karanlık olur ve görmeyi zorlaştırır. Azaltılmış madencilik hızı ve oksijen sınırlamaları ile birleştiğinde, su altı inşaatı çok elverişsiz olabilir. Kanallar tüm bu sorunların üstesinden gelebilir. Tamamlandığında, oyunculara su altı gece görüşü, gece nefesi ve artan madencilik hızı sağlarlar.

Minecraft Sualtı ev nasıl yapılır
Minecraft Sualtı ev nasıl yapılır

Bir kanal oluşturmak için oyuncuların 8 nautilus kabuğu + 1 okyanus kalbi. Kullanarak bir çekirdek oluşturması ve ardından bunun etrafına bir çerçeve oluşturması yeterlidir.

Bonus 4. Ev Yapma Adımı: Kabarcık kolonlu asansörler

Bir sualtı üssünü tamamlamak için oyuncuların genellikle uzun süre su altında kalmaları gerekir. Bu, gerekli büyüleri hazırlamazlarsa çok çabuk boğulacakları anlamına gelir. Ancak, bu sorunu atlamanın bir yolu var. Oyuncular, bir baloncuk sütunu oluşturmak için lav veya ruh kumu kullanabilir ve ardından barometrelerini yenilemek için shift’e basarken içinde durabilir.

Ayrıca bu balon kolonlar geçici asansörler olarak da kullanılabilir. Magma küplerinin kabarcık sütunları varlıkları kendilerine çeker, böylece hızlı inişler için kullanılabilirler. Öte yandan, ruh kumunun kabarcık sütunu, canlı varlıkları uzaklaştırabilir ve onu harika bir yükseliş aracı haline getirebilir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Sualtı Ev sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft ok nasıl yapılır


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER