Cumartesi, Haziran 15, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft tablo nasıl yapılır? Yapmak için gerekli malzemeler

Minecraft tablo nasıl yapılır? Görüntüler bir Minecraft üssüne çok fazla güzellik katar. Ancak oyunda bulunan stok görseller zaman zaman biraz sinir bozucu olabiliyor. Neyse ki, birkaç hızlı numara ile oyuncular! Tabanlarının görünümünü iyileştirmek için eğlenceli memler de dahil olmak üzere kendi özel görüntülerini oluşturabilirler.

Hem Java Sürümü hem de Bedrock Sürümü’ndeki oyuncular kendi grafiklerini çok hızlı bir şekilde oluşturabilirler. Bu birkaç adım atsa da, oyuncular ne yaptıklarını öğrendiklerinde muhtemelen bunu hatırlayacaklar ve gelecekte hile yapabilecekler.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Büyülü Olta


Minecraft özel tablo oluşturma adımları

Minecraft tablo yapmak
Minecraft tablo yapmak

Minecraft’taki özel tablolar çeşitli şekillerde oluşturulabilir ve zanaat için neredeyse hiç malzeme gerektirmez. Bu, oyuncunun sadece bir çubuk ve birkaç parça yün kullanarak dilediği gibi süslemesini sağlar. Özel tablolar oluşturmak farklı şekillerde yapılabilir. Bunlara Minecraft’ın temel .jar dosyalarıyla çalışmak, kaynak paketleri oluşturmak veya bunları doğrudan dünyanın kaydetme klasörüne yerleştirmek dahildir.

Muhtemelen üçünün en kolayı bir kaynak paketi oluşturmaktır. Web sitelerinin çok sayıda olması nedeniyle, bu kolayca yapılabilir. Bunun nasıl yapıldığını göstermek için bir örnek kullanılacaktır. Ancak bu, özel boya kaynak paketleri oluşturabileceğiniz tek site değildir.

Aşağıda, oyuncular kendi özel resimlerini nasıl oluşturacaklarına dair adım adım talimatları bulabilirler:

 1. Mcpaintings.com gibi özel bir boyama sitesine gidin.
 2. Mcpaintings’de oyuncular ekranın sol tarafında farklı boyama boyutları görecekler. Oyuncular bunlara tıklayarak makinelerinden seçtikleri bir görüntüyü yükleyebilirler.
 3. Bir görüntü yükledikten sonra, oyuncular görüntüyü sağ tarafta beğenilerine göre kırpabilir.
 4. Kırpma bittiğinde, kullanmak istediğiniz herhangi bir boyama boyutu için görüntüleri yükleyin. Kırpmaya devam etmek için bir sonraki boş resme veya boyuta tıklamanız yeterlidir.
 5. Gerekli tüm resimler yüklenip kırpıldığında, oyuncular Paketi İndir düğmesine basabilir.
 6. Paket için bir ad ve açıklama ve ardından yüklenecek oyunun sürümünü seçin.

Ardından, oyuncuların kaynak paketlerini oyuna aktarmaları gerekecek. Android’de Java ve Bedrock kuralları aşağıda bulunabilir:


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Deniz Feneri Nasıl Yapılır


Java Sürümü Tablo Oluşturma

 1. Kaynak paketi dosyasını indirin.
 2. Minecraft’ı açın, Seçenekler, Kaynak Paketleri’ne gidin ve ardından Kaynak Paketi Klasörünü Açın.
 3. Bu, oyuncuların yeni indirdikleri zip dosyalarını yerleştirebilecekleri oyunun kaynak paketi klasörünü açacaktır. Daha sonra oyunun yeniden başlatılması gerekebilir.
 4. Minecraft yeniden açılmış veya hala açık durumdayken Seçenekler’e ve ardından Kaynak Paketleri’ne gidin.
 5. Özel boyama paketi artık kullanım için seçilebilir olmalıdır.

Bedrock Sürümü (Android) Tablo Oluşturma

 1. Kaynak paketi dosyasını indirin. Bu bir .zip dosyasıysa, dosya uzantısının bir .mcpack dosyası olarak yeniden adlandırılması gerekir.
 2. Dosyayı Minecraft ile açın. Bu işe yaramazsa, üçüncü taraf bir dosya gezgini programı kullanmak gerekebilir.
 3. Oyun açıldıktan sonra Seçenekler’e gidin, Küresel Kaynaklar’ı (Global Resources,) seçin, Paketlerim’i açın ve yeni kaynak paketinizi seçin.
 4. Paketin etkinleştirilebilmesi için oyunun yeniden başlatılması gerekebilir.
 5. Etkinleştir’i seçin ve keyfini çıkarın!

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft tablo sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Bedrock nasıl indirilir


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER