Perşembe, Haziran 13, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft Taş Nasıl Yapılır? Yapmak için Gerekli Malzemeler

Minecraft Taş Nasıl Yapılır? Taşlar Minecraft’ta çok kullanışlı öğelerdir. Bu yüzden Minecraft’ta Taş için çok önemlidir. Taş yapmayı bilen oyuncular birçok işi daha kolay yapmaya başlar. Böylece oyunda daha hızlı ilerleyebiliyorsunuz. Taşlar sayesinde gerektiği gibi bir dünya inşa etmek çok daha kolay.

Taşlar, oyuncuların Minecraft’ta kolayca üretebilecekleri birçok bloktan biridir. Taş yapmak için aslında bir tezgaha değil, bir fırına ihtiyacınız var. Öyleyse Minecraft’ta nasıl taş yapılacağını görelim.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Cam Nasıl Yapılır


Minecraft’ta Taş Yapmak için Gereken Malzemeler

Minecraft’ta Taş Yapmak için Gereken Malzemeler aşağıdakiler gibidir:

  • Çalışma masası (Yapımı için bu kılavuzumuzu ziyaret edebilirsiniz)
  • Fırın masanızı açın (Yapımı için bu kılavuzumuzu ziyaret edebilirsiniz)
  • 1 blok taş yerleştirin
  • 1 Kömür yerleştirin

Minecrafta’ta Tüm Eşyaları ve nesneleri nasıl yapabileceğinizi öğrenmek istiyor musunuz? Bu tarz konularda aklınıza takılan herhangi bir şey olduğunda bir rehbere ihtiyacınız olacaktır. Sizler için Tüm Nesnelerin Nasıl Yapılacağına Dair bir rehber hazırladık. Minecraft Rehberi kılavuzumuza ziyaret ederek aklınıza takılan her şeye sahip olabilirsiniz.

Minecraft Taş Yapmak
Minecraft Taş Yapmak

Yukarıda ki malzemelere sahip olan bireyler taş yapımına başlayabilirler. Her yerde taş blok bulabilirsiniz.

Minecraft Taş Nasıl Yapılır?

Bir Minecraft çalışma masası kullanılarak birçok eşya üretilebilir. Çalışma masası sayesinde oyun dünyasındaki hammaddeler kullanışlı eşyalara dönüşüyor. Bu eşyalar sayesinde oyun içerisinde pek çok şey yapılabilmektedir.

Bir taş yapmak için gereken malzemelere sahipseniz, hızlıca bir tezgah açabilir ve bir taş işlemeye başlayabilirsiniz. Malzemeleri 1×1 fırın tepsisine doğru sırayla yerleştirmeniz gerekecek. Ne yazık ki, yanlış olanı sipariş ederseniz, mücevheri yapamazsınız.

Neyse ki, Minecraft’ta nasıl taş yapılacağını kolayca öğrenebilmen için her şeyi adım adım açıklayacağız. Minecraft’ta taş yapmak için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

Minecraft Taş Yapımı
Minecraft Taş Yapımı

Malzemelerin yukarıdaki resimle aynı şekilde yerleştirildiğinden emin olun.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Yatak Nasıl Yapılır


Minecraft’ta Pürüzsüz Taş Yapmak için Gereken Malzemeler

Pürüzsüz Taşlar, oyuna yapılan en yeni eklemelerden biridir. Pürüzsüz bir taş, adından da anlaşılacağı gibi, normal bir taştan daha pürüzsüz bir görünüme sahip bir taştır. Genellikle diğer madenlerle elde ettiğiniz görünümlerin aksine, oyunda inşa ettiğiniz her şeye benzersiz bir görünüm kazandırmak için kullanılır.

Minecraft Pürüzsüz Taş
Minecraft Pürüzsüz Taş

Yani normal taş yaptıktan sonra ocakta pürüzsüz taş yapmak için kullanabilirsiniz. Daha önce oluşturduğunuz taşı kullanarak pürüzsüz bir taş yapmanın adımları:

  1. Fırın menüsünü getirmek için fırını açın.
  2. Fırının alt yakıt kutusuna yakıt eklemeniz gerekir. Yakıt olarak kömür kullanabilirsiniz.
  3. Daha önce oluşturduğunuz taş fırının üst kutusuna girecek. Yakında, taşı pişiren alevleri göreceksiniz.
  4. Pürüzsüz taş fırınınızda hazır olduğunda, envanterinize taşıyabilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Taş sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Tuğla Nasıl Yapılır


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER