Pazartesi, Şubat 26, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft Tuzaklı Sandık Yapımı, Tüm Detayları

Minecraft Tuzaklı Sandık Yapımı nasıl gerçekleşir. Minecrat’ta her geçen gün yeni bir şey daha öğreniyoruz. Sizler için hazırladığımız bu içerikte Tuzaklı Sandık Yapımı detayları bulunmaktadır.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Minecraft Sunucu Adresleri Türk


Minecraft Tuzaklı Sandık Yapımı

Minecraft tuzaklı sandık yapımı oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Peki tuzaklı sandık yapımı nasıl gerçekleşir? Bu konu ile ilgili öncelikle sandık yapmanız gerekmektedir. Sandık yapabilmek için aşağıdaki metotları izleyebilirsiniz.

1) Sandık elde edebilmek için 8 adet tahtaya ihtiyaç duyulmaktadır. Tahtalar ağaç kesilerek elde edilen odunlardan yapılmaktadır.

2) Elde edilen 8 adet tahta ile bir sonraki adıma geçilebiliyor. Elde edilen tahtalar düzgün bir şekilde bloklara yerleştirilerek sandık haline getiriliyor.

Her yapılan sandığa belirli sayıda eşya koyulabilmektedir. Nitekim küçük sandıklara 27 eşya ve 1728 blok sığabilirken, büyük sandıklara 54 eşya ve 3456 blok sığabiliyor. Ayrıca minecraft tuzaklı sandık yapımı şaşırtma amaçlı da kullanılabilmektedir.

Tuzaklı Sandık Yapımı

Tuzaklı sandık yapımı için sandık harici farklı malzemeye de ihtiyaç duyulmaktadır. Sadece sandık yapmakla maalesef tuzaklı sandık yapımı gerçekleşmiyor. Tuzaklı sandık yapımı için sandık haricinde tuzak kancasına da ihtiyaç duyulmaktadır. Peki tuzak kancası nasıl elde edilir?

Tuzak kancası balık tutarken elde edilebiliyor. Bu nedenle tuzaklı sandık yapımı için biraz balıkçılık da yapılması gerekiyor. Balıkçılık yaparken elde edilen tuzak kancası, sandık ile birleştiriliyor. Bu sayede tuzaklı sandık yapımı gerçekleşmiş oluyor.

Minecraft’ta tuzaklı sandık yapımı sadece şaşırtma amacı ile kullanılmaz. İlgili sandık kullanıldığında kızıltaş enerjisi açılır. Örnek vermek gerekirse, tuzak sandığının hemen yanına kızıltaş dizer. Akabinde kızıltaş lambası eklenirse sandık açıldığında lamba yanmaya başlar. İlgili sandığa tuzaklı denilmesinin temel nedeni kızıltaşın TNT’yi etkileşime geçirmesidir.

TNT; TriNitroToluene olarak isimlendirilmektedir. Önceden yerleştirildikten sonra aktif edilebilen güçlü patlamaya neden olan blok olarak bilinmektedir. Yakın mesafede yüksek hasara neden olabilmektedir. TNT, istenmeyen yapıların yok edilebilmesi için de kullanılmaktadır.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft’ta Tuzaklı Sandık Yapımı sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Minecraft Axolotl Ne Yer


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER