Mobile Legends Geçmiş Nasıl Gizlenir? Geçmiş Gizleme Yöntemi

Mobile Legends Geçmiş Nasıl Gizlenir
Mobile Legends Geçmiş Nasıl Gizlenir

Mobile Legends Geçmiş Nasıl Gizlenir? Mobile Legends’da kötü bir sicile sahip olmak kesinlikle utanç verici. Özellikle de gerçekten utanç verici bir kayıp serisine sahipseniz. Peki Mobile Legends’ın geçmişini rakiplerinizden nasıl saklarsınız? Hataları gizlemenin yanı sıra, birçok profesyonel oyuncu, profillerinin diğer oyunculara profesyonelce görünmemesi için Mobile Legends’ın geçmişini de gizler. Geçmişi gizlemek gerekli olmasa da bunu yapabilirsiniz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Mobile Legends Redeem Kodları


Mobile Legends Geçmiş Nasıl Gizlenir?

İyi oynamazsanız veya arka arkaya kaybetmezseniz bronz veya genellikle kahverengi olarak adlandırılan bir şey elde edersiniz. Oyununuz düşük performans gösterdiğinde, genellikle ekip üyeleri geçmişi görmek için profilinizi görür. Oyun geçmişinizin nasıl göründüğünü görecekler, bu nedenle sohbet çubuğundaki oyuncuların hakaretlerini veya alaylarını kabul etmeye hazır olmalısınız. Ancak endişelenmeyin, çünkü hala Mobile Legends geçmişinizi gizleme şansınız var.

Önemsiz görünse de Mobile Legends’ın geçmişini saklamak, oyun becerilerinizi ve hatta yaşadığınız başarısızlıkları gizlemek için en iyi çözüm olabilir. Bu, rakiplerinizin oyununuzu gözlemlemesini zorlaştırır. İddiaya göre VY Gaming YouTube kanalının Mobile Legends oyununda geçmişi gizlemek için atıfta bulunduğu özellik aslında bir Moonton özelliği. Bu özellikten yararlanmak için, orijinal hesap henüz mevcut olmadığından ortalama bir oyuncu premium bir sunucu hesabı oluşturmalıdır.

Mobile Legends Geçmiş Gizleme

1. Gelişmiş Sunucu Hesabı ile Mobile Legends Geçmişi Gizleme

Advanced Server’ın Mobile Legends içerik güncellemesinin beta sürümü olduğu söylenebilir. Ana sunucuda bulunan dış görünümler, sunucu bağımsız olduğu için bu premium sunucuya getirilemez. Mobile Legends dış görünümündeki en son güncelleme, orijinal sunucularda resmi olarak yayınlanmadan önce premium sunucularda test edilecektir.

Sunucu, görünümler, kahraman yetenekleri, etkinlikler ve daha fazlasıyla orijinalinden farklıdır. Premium sunucularda Mobile Legends oynamakla ilgileniyorsanız, öncelikle aşağıdaki gereksinimlerden bazılarını karşıladığınızdan emin olmalısınız:

 • Bir Android akıllı telefon cihazı kullanma.
 • Kullanılacak hesap en az seviye 20 olmalıdır.
 • Yüksek ping’den kaçınmak için iyi ve istikrarlı bir internet bağlantınız olsun, çünkü 30’un üzerindeki bir ping Gelişmiş Sunucunun açılmasını zorlaştıracaktır.

Ancak ne yazık ki bu demo sunucusuna yalnızca bazı oyuncular erişebilir. Başka bir deyişle, katılırsanız, katılabileceğiniz oyuncu sayısı sınırlı olduğundan, bundan kurtulmanızın garantisi yoktur. Ayrıca halihazırda bir premium sunucu hesabınız varsa, sonraki adım… Mobile Legends uygulamasının lobi menüsünde ekranın sol tarafında bulunan profil fotoğrafınıza tıklayarak giriş yapmaktır. Ardından Hesap Ayarları’na ve ardından Gelişmiş Sunucu Hesabı Değişiklikleri menüsüne tıklayın.

Mobile Legends Advanced Server’a girmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir:

 • İlk adım olarak, premium bir sunucuya katılma gereksinimlerini karşıladığınızdan emin olun. Güneydoğu Asya’da yaşamak, en az 20. seviye veya daha yüksek bir MLBB hesabına sahip olmak. Sabit bir internet bağlantısına sahip olmak vb.
 • Daha az önemli bir giriş… Bir şeyler ters gittiğinde yedeklemeye devam etmek için Mobile Legends hesabınızı Facebook, VK veya Moonton’a bağlamaktır.
 • Premium sunucuya katılmak için Müşteri Hizmetlerini. (Resmi olan kişi simgesi) ziyaret etmeniz gerekir.
 • Ardından sorunu bug olarak bildirebilirseniz formu doldurabilirsiniz.
 • Öyleyse, birkaç gün bekleyebilirsiniz ve “Müşteri Hizmetleri” düğmesinde kırmızı bir nokta görürsünüz. Bu, gereksinimler karşılanırsa premium bir sunucuya girebileceğinizi gösterir.
 • Ancak reddedilirseniz, müşteri hizmetleri premium sunucuya katılmaya uygun olmadığınızı size bildirecektir.
 • Reddedilmiş olsa bile endişelenmenize gerek yok çünkü gereksinimler karşılanana kadar tekrar deneyebilir ve Advanced Server’a girebilirsiniz.
 • Ayrıca, bu Gelişmiş Sunucuya katılmayı kabul ederseniz. Hesap Ayarları veya Test Sunucusu Düğmesi aracılığıyla Gelişmiş Sunucuya girmek için bir geçiş düğmesi alacaksınız.
 • Bitti ve Gelişmiş Sunucuya girebilirsiniz.

Advanced Server hesabınıza başarıyla giriş yaptıysanız, aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Lobi menüsünün sol köşesindeki profil fotoğrafına tıklayın.
 2. Ardından, lütfen Mobile Legends hesabınızdaki Geçmiş menüsüne veya Maç Sonuçlarına tıklayın.
 3. Ardından ekranın üstten görünümü belirecek ve kontrol edilmesi gereken bir menü, yani Geçmişi Gizle veya Eşleşme Sonuçlarını Gizle olarak gösterilecektir.
 4. Bu adım hızlı bir şekilde yapılmalıdır, çünkü çok uzun sürerse seçenek kaybolacaktır, hatta bazen saniyeler içinde.
 5. Geçmişi Gizle simgesi bir onay işaretine dönüştüyse, diğer Mobile Legends oyun oyuncuları, geçmişinizi Mobile Legends’ta göremez.
 6. Bu aşamada Mobile Legends’ın geçmişini başarıyla gizlediniz.

Yukarıdaki yöntemi tamamladıktan sonra çıkış yapıp tekrar giriş yaparak oyunu yeniden başlatabilirsiniz. Zaten lobi menüsündeyseniz, geçmişin hala orada olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Geçmiş hala oradaysa, muhtemelen gizli hikaye menüsünü kontrol etmemişsinizdir ve çalışana kadar tekrarlamanız gerekir. Takım arkadaşlarına ait hesaplarda geçmişi gizleme özelliğinin başarılı olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz. Lütfen Mobile Legends’ın geçmişi gizleme yönteminin yalnızca premium sunucu kullanan oyuncular için geçerli olduğunu unutmayın. Geçmişi gizle simgesi henüz orijinal sunucularda mevcut olmadığından, bu yöntem orijinal sunuculardaki oyuncular için çalışmayacaktır. .

Mobile Legends Geçmiş Nasıl Gizlenir? Orijinal sunucudaki oyuncular, Mobile Legends geçmişini şu şekilde gizleyebilirler:

 1. İlk olarak, orijinal sunucu hesabı ve Gelişmiş Sunucu hesabı olmak üzere iki farklı hesap oluşturmanız gerekir.
 2. Ardından, lütfen gelişmiş sunucuya başarıyla giren hesaba giriş yapın.
 3. Ardından gelişmiş sunucu hesabını değiştirin ve orijinal sunucuya geçin.
 4. Ardından, orijinal sunucuda bulunduktan sonra tekrar Gelişmiş Sunucuya geçebilirsiniz.
 5. Şimdi bu bölümde, hesabınızı değiştirdiğinize dair bir bildirim alacaksınız.
 6. Ardından, orijinal sunucuda kalmak için akıllı telefonunuzdaki geri düğmesini tıklamanız gerekir.
 7. Unutulmaması gereken şey, bu yöntem başarısız olacağı için asla OK düğmesine basmamaktır.
 8. Ardından, lütfen Mobile Legends hesabınızı girin ve hesap menüsünde geçmişe veya maç sonuçlarına bakın.
 9. Daha sonra, orijinal sunucu hesabınızda Geçmişi Gizle veya Geçmişi Gizle simgesi görünecektir.
 10. Bir sonraki adımda, Geçmişi Gizle simgesini kontrol etmeniz yeterlidir.
 11. Bu sayede dışarıdan gelen oyuncular daha önce oynadığınız Mobile Legends maçlarının geçmişini veya sonuçlarını göremeyecekler.

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Mobile Legends Hesap Değiştirme


Mobile Legends Oyun Kaydetme

Mobile Legends maç sonuçlarını kaydetmenin iki yolu vardır. Bu yüzden oynadıktan sonra sağ üst köşedeki kırmızı çizgi düğmesini seçin. İkinci yöntem, “Savaş Alanı” menüsünden kaydetmek, ardından “Tekrar Oynat” menüsüne dokunup görüntülemek istediğiniz maçı aramaktır. Ardından maç sonucuna tıklayın ve Kaydı Tekrarım menüsünde görebilirsiniz.

2. Mobile Legends oyununun sonuçlarını nasıl görebilirim?

Mobil efsane oyunundaki maç sonucu başarılı bir şekilde kaydedildiyse rekoru kolayca kontrol edebilirsiniz. Aşağıdaki gibi yöntemler:

 1. Önce, lütfen profil fotoğrafı simgesine tıklayın, ardından Battlefield menüsünü seçin.
 2. Bu menüde bir Tekrar seçeneği var, o seçeneğe dokunun ve ardından yapılan maçların bazı sonuçlarını göreceksiniz.
 3. Lütfen göreceğiniz maçın sonucunu seçin ve ardından video otomatik olarak My Replay menüsüne geçecektir.
 4. Eğer varsa, kaydedilen maç sonuçlarını kolayca görebilir ve kişisel kullanım için kaydedebilirsiniz.

Ancak, kaydedilen maç sonuçlarının uzun sürmediğini unutmayın. Çünkü genellikle Mobile Legends oyunu en son güncellemeye sahip olduğunda, depolama alanı otomatik olarak temizlenir. Mobile Legends geçmişinizi nasıl gizleyeceğinizi bildiğiniz için, diğer oyuncuların Mobile Legends’taki oyun geçmişinizi görmesi konusunda endişelenmenize gerek yok. Ayrıca, rakibiniz geçmişini yanlışlıkla gizlemediği sürece, rakibinizin geçmişini gözlemleyebilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Mobile Legends Geçmiş Nasıl Gizlenir sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Mobile Legends Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Mobile Legends Bang Bang için en iyi telefon


Bu içeriğe oy verin!