Perşembe, Haziran 13, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Müzik Severler için Büyük Birlik: TikTok ve Spotify’dan Yenilik!

Müzikseverler için sevindirici haber: TikTok ve Spotify, kullanıcıların yeni müzikleri keşfetmelerini ve kaydetmelerini kolaylaştıran bir iş birliğine imza attı. TikTok’ta dinlenen şarkıları doğrudan tercih edilen müzik akış servisine kaydetmeyi sağlayan “Müzik Uygulamasına Ekle” özelliği sayesinde, Amazon Music ve Spotify gibi servisler üzerinden parçalar kaydedilebilecek.

Özellikten faydalanmak için, TikTok videolarının altında yer alan şarkı isminin yanındaki “Şarkı Ekle” butonuna basmak yeterli olacak. İlk kullanımda tercih edilen müzik akış servisi seçilecek.

Seçilen servis üzerinden şarkı otomatik olarak varsayılan çalma listesine eklenecek veya kullanıcılar yeni bir çalma listesi oluşturmayı ya da mevcut bir listeye eklemeyi tercih edebilecekler.

Spotify ve TikTok arasındaki bu entegrasyon, her iki platform için de kullanıcıların yeni müzikleri keşfetmesi ve zevkle dinlemesi açısından büyük bir adım niteliğinde. Zaten müzik keşfi için popüler bir platform olan TikTok, bu yeni özellikle kullanıcıların sevdikleri şarkıları kaydetmelerini daha da pratik hale getirecek.

Sanatçılar ve hayranlar için de faydaları büyük olan bu özellik, sanatçıların müziklerini daha kolay kaydetmelerine olanak sağlayarak onların daha geniş kitlelere ulaşmasına ve hayranları ile daha güçlü ilişkiler kurmasına katkıda bulunacak.

Özetle, TikTok ve Spotify arasındaki bu ortaklık hem müzik severler hem de sanatçılar için kazan-kazan durumu yaratıyor. Yeni “Müzik Uygulamasına Ekle” özelliği, her iki platform için de değerli bir katkı sağlayarak insanların yeni müzikleri keşfetmelerini ve keyifle dinlemelerini daha kolay bir hale getirecek.

Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Bilgesu Erdem
Bilgesu Erdem
tech and internet savvy, cat lover.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER