Netflix Oyun Sektörüne Atıldı! Netflix Games for Mobile

Netflix Oyun
Netflix Oyun

Netflix Oyun sektörü için bir süredir çalışmalar yürütüyordu. Şirket Netflix Games for Mobile için lansman hazırladı. Oyunseverler için dünya markası bir şirketin bu sektöre girişi olumlu hava yarattı.

Netflix Games for Mobile Lansmanı

Dünyaca ünlü film ve dizi dijital platformu Netflix, 2022’de video oyunlarına büyük bir giriş yaptı. Bir süre önce temellerini hazırlamıştı. Ancak çıkışı şimdi nasip oldu. 2022’de Netflix Games for mobile lansmanıyla çıkış yaparak hızlı giriş yaptı. Üyeler, doğrudan Netflix uygulamasından indirebilecekleri ve başlatabilecekleri, giderek artan sayıda mobil içerik kataloğuna erişebileceği bir platforma sahip olacaklar.

Mobil oyun pazarına girişi akıllıca oldu. Netflix’in video oyunlarında mikro dönüşümler veya reklamların olmayacağı haberi var. Bu üyeler için pozitif bir durum yarattı.

Netflix Aynı Zamanda Oyun Geliştirecek!

Netflix yalnızca mobil oyunlara ev sahipliği yapmakla kalmayacak. Aynı zamanda oyun geliştirme alanı için inanılmaz bir yatırımı var. Netflix’in şu anda altı dahili oyun geliştirme stüdyosu mevcuttur. Bunlardan biri kulağa büyük bütçeli bir AAA PC oyunu gibi gelen bir şey yaratmak için çalışıyor. Netflix’in sonunda oyun akışına girip girmeyeceği henüz görülmedi. Ancak daha geniş akışlı medya ortamına hakim olan şirket için bu büyük bir adımdır.

Sonuç olarak dünya devi bir platformu oyun sektöründe görmek güzeldir. Oyun sektörü artık daha rekabetli ve gelişime daha açık olacak. Rekabet piyasayı daha da canlandırabilir.

Bu içeriğe oy verin!