Salı, Temmuz 23, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Orca Security ve Google Cloud Vertex AI İş Birliği ile Siber Güvenlikte Yeni Dönem

Orca Security isimli bulut siber güvenlik girişimi, Google Cloud’un Vertex AI platformuyla yeni bir entegrasyon duyurdu. Bu entegrasyon, tespit edilen riskler için hızlı bir şekilde düzeltme kodu oluşturabilen akıllı bir güvenlik asistanı sağlayarak güvenlik sonuçlarını iyileştirmeyi hedefliyor.

Orca Security ve Google Cloud Vertex AI arasındaki entegrasyon, özellikle güvenlik uyarıları için anında düzeltme talimatları oluşturarak ortalama düzeltme süresini (MTTR) önemli ölçüde hızlandırma gibi birkaç önemli avantaj sağlıyor. Ayrıca, Orca’nın AI destekli kod üretimi, güvenlik ekiplerinin üretkenliğini 2-3 kat artırarak, bulut sağlayıcı platformları için gerekli özel becerileri azaltıyor.

Organizasyonlar, otomatik düzeltme işlemi sayesinde belirlenen riskleri hızla ele alabilir ve genel bulut güvenlik duruşlarını iyileştirebilirler. Bu da entegrasyonun sunduğu önemli avantajlardan biri olarak belirtiliyor.

Entegrasyon, Vertex AI’ın makine öğrenimi yeteneklerinden yararlanarak güvenlik uyarılarını analiz ediyor ve düzeltme kodu üretiyor. Güvenlik uygulayıcıları daha sonra üretilen kodu bir komut satırı arayüzüne (CLI) veya Altyapı olarak Kod (IaC) sağlama aracına kopyalayıp yapıştırabilirler. Bu otomasyon, düzeltme sürecini basitleştiriyor ve güvenlik ekiplerinin daha karmaşık görevlere odaklanmasını sağlıyor.

Bulut güvenliği alanında yaşanan yetenek sıkıntısına da çözüm getiren bu entegrasyon sayesinde, nitelikli bulut güvenlik profesyonellerini bulmakta ve elde tutmakta zorlanan organizasyonlar için Orca’nın AI destekli araçları, özel beceri ihtiyacını azaltarak bu boşluğu dolduruyor.

Orca Security’nin Google Cloud Vertex AI ile entegrasyonu, bulut güvenlik otomasyonunda önemli bir ilerleme olarak görülüyor. Kod üretimini otomatikleştirerek ve düzeltme sürecini kolaylaştırarak, organizasyonlar güvenlik duruşlarını iyileştirirken güvenlik ekiplerinin üzerindeki yükü azaltabilirler.

Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Bilgesu Erdem
Bilgesu Erdem
tech and internet savvy, cat lover.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER