Organik Trafik E-Ticaret – İşletmeleri Büyütmek

Organik Trafik
Organik Trafik

E-Ticaret Organik Trafik aslında herkesin kolayca yapabileceği işlemleri sıralamıyor. maalesef bende sizler gibi bunun herkesin kolayca adımları uygulamasını isterdim. 🙁 Organik Trafik Büyütmek, Organik trafiği artırmak için 5 temel SEO stratejisi Etki ile başlayıp aynı zamanda doğal trafiği artırarak SEO hedef ve stratejilerinin önceliğini kolayca belirleyebilirsiniz. 5 tanesini buradan okuyabilirsiniz.

E-Ticaret Organik Trafik
E-Ticaret Organik Trafik
 • Bir SEO stratejisine düşmek ve yaptığımız her şeyi unutmak kolaydır – doğal SEO, bağlantısı kurma, içerik pazarlama için – beş yol vardır.
 • Organik Trafik yönlendiriyorsa, aşağıdaki mekanizmalardan birini izler. Etki ile başladığımızda, hedeflere ve stratejilere öncelik vermek daha kolaydır. Her şey parçalandı.
 • Organik Trafik yön verebilecek bu beş yöntemi anlamamızın amacı, “Hangi SEO stratejisini kullanmalıyım?” Diye düşünmemizi sağlamaktır. Soru: “Bu 5 yoldan biriyle trafik nasıl artırılır?”

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Anahtar Kelimeler Nasıl Belirlenir


E-Ticaret Organik Trafik

Sıralamalı anahtar kelimeler daha üst sırada olması için Daha fazla SEO trafiği çekmenin en kolay ve en yaygın yollarından biri: zaten sıralanan anahtar kelimeler için daha iyi sıralama. Genellikle ikinci sayfadaki anahtar kelimelere odaklanırız, ancak genellikle anahtar kelimeleri 4-10 konumdan ilk 3’e girmeyi unuturuz.

 • SATP bir güç yasasını takip eder, yani yüksek sıralama ikinci sıralamadan daha değerlidir.
 • # 2 # 1 anahtar kelimesini 4 numaralı anahtar kelimeyi # 3’e taşımanın sonucundan daha yükseğe taşımanın sonucu, onu # 3 # 2’ye taşımanın sonucundan daha yüksektir.

Seviye ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla trafik alırsınız.

 • Bu bir haber değil, ancak SEO’ya kaynak yatırımı yaparken sıklıkla unutuluyor. Daha yüksek trafik, daha yüksek beklentiler getirir.
 • Sıralamak istediğinizde, işaretlemeniz gereken daha fazla işaret, kullanıcının içeriği ne kadar yüksek olmalı, markanız o kadar yetkili olmalı ve deneyiminiz o kadar iyi olmalıdır.
 • Gereksinimler sorgudan sorguya değişir. Anahtar kelimeler veya kümeler için nasıl daha üst sıralarda yer alacağımızı anlamak için, içeriğimizi ve alan adlarımızı birden çok boyutta en iyi sonuçlarla karşılaştırmamız gerekir.
 • Sosyal medyalar veya e-ticaret siteleri gibi reklamcılık kaynaklarıyla genişleyen siteler, # 4-10 (veya # 11-20) olarak sıralanan sorgu modellerine bakmalı ve en iyi sonuçlar için ortak eksiklikleri olup olmadığına bakmalıdır.

Daha fazla kelimede anahtar kelimeleri hedefleyin

 • Ana anahtar kelimeleri için zaten daha üst sıralarda yer alan içerik, daha fazla trafik çekmek için daha fazla ve daha uzun anahtar kelimeler için de sıralanabilir.
 • İçerik sıralaması için kullanılan diğer anahtar kelimeler ana sorgular, varyantlar veya daha uzun veya daha spesifik olabilir.

Genel olarak, sıralama anahtar kelimelerindeki artışın birçok nedeni vardır:

 1. İçeriğin daha fazla backlink’i var.
 2. İçerik genişletildi.
 3. İçerik güncelleştirildi/yenilendi.

Bu üç durumun her birinde, değişiklik Google’a içeriğin diğer sorgular için alakalı veya yetkili olduğunu gösterir.

Yeni Anahtar Kelimeler için Sıralama

Genellikle, Organik Trafik araç kullanmaya odaklanırız ve diğer dördünü görmezden geliriz.

E-Ticaret Organik Trafik
E-Ticaret Organik Trafik

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Linkler Neden Önemlidir


Yeni anahtar kelimeler için sıralamanın en etkili organik trafik faktörü olduğu söylenebilse de, aynı zamanda en büyük çabayı da gerektirir.

Yeni anahtar kelimeleri aşağıdaki şekillerde bulabilirsiniz:

 • Rakiplerle anahtar kelime boşluklarını tanımlayın.
 • Zaten sıralama yaptığınız anahtar kelimelerle ilgili anahtar kelimeler arayın.
 • Henüz kapsamadığınız konuları/anahtar kelimeleri düşünün.
 • Araçlardan öneriler alın.
 • Yeni içerik başlatırken, Google’ın bunu gerçekten anlamasının genellikle biraz zaman aldığını unutmayın.
 • Yeni içeriğin “çalışma süresi” vardır ve Google’ın daha yüksek veya daha fazla anahtar kelimeyi değerlendirip sıralayacağı potansiyelini tam olarak gerçekleştirebilir.
 • Bu hız artışı, bağlantı profilinin süresi veya içeriğin kalitesi gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.

Tıklama Oranınızı Artırın

Organik Trafik, kullanıcının dikkatini çekebilir ve kullanıcı tıkladığında beklentilere ulaşabilir.

Bu nedenle, tıklama oranını artırmak, daha fazla organik trafik getirebilecek emek tasarrufu sağlayan ve yüksek getiri sağlayan bir seçenektir. Google, arama kitaplığında çeşitli zengin widget’lar görüntüler: site bağlantıları, SSS’ler, yıldız widget’lar vb. Her zengin kod segmentinin büyük bir etkisi olmayacak ve hatta bazen olumsuz bir etkisi bile olacaktır.

Bu nedenle, test burada oyunun adıdır!

SERP işlevinde sıralama

Google arama ortamı, soruları doğrudan yanıtlamak veya kullanıcıları 10 mavi bağlantının ötesinde doğru konuma yönlendirmek için tasarlanmış gelişmiş bir deneyim doğrultusunda gelişti.

Web siteleri yine de Google’dan çok fazla trafik alabilir, ancak aynı zamanda rekabetçidirler. Bu büyütme veya SERP işlevi aracılığıyla görünümü bir dereceye kadar kontrol edebiliriz.

En bariz fırsat Öne Çıkan Snippet # 1 puan.

Ancak, daha fazlası var.

Etkileyebileceğiniz diğer ödenmemiş fırsatlar şunlardır:

 • Görüntü atlıkarıncası.
 • PPA kutuları.
 • SSS Parçacıkları.
 • Yerel Paketler.
 • En İyi Hikayeler ve derinlemesine makaleler.

Google’ın SERP işlevinin artan kullanımı, kullanıcıları geleneksel F modu yerine “bilye” modunu kullanarak arama sonuçlarına göz atmaya yönlendirdi. Tıklama oranı, Google’ın sorgu için görüntülediği içeriğe ve SERP özelliklerinin sayısına bağlı olarak değişecektir. Mobil cihazlarda bu etki daha güçlüdür.

Sonuç: Fırsatlar > Tavsiyeler

 • SEO uzmanları olarak, Organik Trafik stratejilerin etkisini aramayı bırakmalı ve fırsatların etkisini aramaya başlamalıyız.
 • Organik trafiği yönlendirmenin beş temel yöntemi, fırsatları belirlemek için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır, çünkü yatırımlar taktiklerden ziyade potansiyel getirilere göre yapılır ve böylece kaynak elde etmeyi kolaylaştırır.
 • Beş yolun her biri farklı bir geri dönüş oranına sahiptir. Başkalarına güvenmeden hızlı sonuçlar almak istiyorsanız, en iyi seçim TO’yu iyileştirmektir.

E-Ticaret Organik Trafik için daha fazla kaynak istiyor iseniz bizleri takip ediniz. En büyük etkiyi arıyorsanız, yeni içeriğe gidin.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Organik Trafik Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Seo Çalışması Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Marka Ses Tonu