Pazar, Haziran 16, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Oyun için en iyi klavye (oyun oynamak için satın alınacaklar listesi)

Oyun için en iyi klavye nedir? Sizler için 3 ayrı klavye’yi listeleyeceğiz. Oyun klavyeleri genellikle oyuncuların RGB oranlarına uygun süslü araçlar olarak kabul edilir. Profesyonel oyunların yalnızca bir parçası olan donanım olarak kabul edilir. Gerçek şu ki, oyun klavyeleri sadece renkli cihazlar değil, oyun dünyasının dışındaki profesyoneller tarafından da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Klavye endüstrisi, klavyelerin yalnızca donanım olarak kabul edildiği 2000’lerin başında çok sığ hale geldi. Oyunculuğun meslek olarak ilgi görmesiyle birlikte özel ekipmanların önemi de artmıştır. Oyun klavyelerinin önemi, daha hızlı çalışma süresi, daha iyi yanıt ve doğrusal tuşlarda yatmaktadır. Sizler için en iyi klavyeler listesini sıralayacağız:


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Taskeng.exe hatası


Oyuncu klavyesi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Bütçe

Oyuncu klavye alırken dikkat etmemiz gerekenler nelerdir? Eskiden oyun klavyeleri pahalıydı. Ancak talep arttıkça, pahalı seçenekler olmasına rağmen mekanik klavyeler artık o kadar pahalı değil. Bütçenizi önceden bilmek de daha kolay seçim yapmanıza yardımcı olacaktır.

Bağdaştırıcıları

Oyun klavyesi Bluetooth ve kablolu olarak kullanılabilir. Kablolardan bahsetmişken, bazı klavyeler çıkarılabilir kabloların kullanımına izin verirken, diğerleri buna izin vermez. Pahalı modeller satın alırken en azından kabloları tercih etmeniz önerilir.

Boyutları

Her klavye boyut olarak tam gövdeli bir klavye değildir. İki popüler varyant %80 ve %60/65 türleridir. Tam gövde düzeni %80 ve %60/65’tir.

Oyuncuların başka ihtiyaçları da olacaktır en iyi 4K monitör arıyorsanız onu buradan bulabilirsiniz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Driver Not Installed Properly Hatası


Oyun için en iyi 3 klavye

 • Adata XPG Sihirdarı (79,99 $(
 • Keychron K2 (94,99 $)
 • Razer Hunstman Elite (199.99$)

Basit olması için özel bir klavye sağlanmamıştır. Ancak, bu klavyelerin çoğu çalışırken değiştirilebilir ve Keychron, kullanıcıları için sınırsız özelleştirme sağlar. Bütçede bir sınır yoktur, ancak harcanan paranın değeri dikkate alınacaktır. Ayrıca bu fiyatlar listeleme anında MRP’dir ve farklı tedarikçiler zaman zaman indirim sağlar.

Adata XPG Sihirdarı (79,99 $)

Oyun için en iyi klavye
Oyun için en iyi klavye
 • Yapı: Tam
 • Bağlayıcı: Kablolu
 • RGB: Evet
 • Switch: Clicky Blue/Linear Red/Speed ​​Silver

Adata XPG ayrıca Keychron K2’den daha ucuz bir seçenek olan Cherry MX anahtarı ile donatılmıştır. 2. Bununla birlikte, düşük fiyat düşük kalite anlamına gelmez, XPG Sihirdarı piyasaya sürülmesinden bu yana hızla itibar kazandı. Oyuncuların başka ihtiyaçları da olacaktır en iyi işlemci arıyorsanız onu buradan bulabilirsiniz.

Keychron K2 (94,99 $)

Oyun için en iyi klavye
Oyun için en iyi klavye
 • Yapı: %60
 • Bağlayıcı: kablosuz
 • RGB: Evet
 • Switch: Dokunsal Kahverengi

Keychron K2 özelleştirilebilir bir klavye seçeneğidir. Mükemmel olduğu söylenilemez. Ama, K2’yi harika bir oyun klavyesi yapan dezavantajların çoğu yönetilebilir olmasıdır. Oyuncuların başka ihtiyaçları da olacaktır en iyi anakart arıyorsanız onu buradan bulabilirsiniz.

Razer Hunstman Elite (199.99$)

oyun icin en iyi klavye oyun oynamak icin satin alinacaklar listesi 4
Razer Hunstman Elite
 • Yapı: Tam
 • Bağlayıcı: Kablolu
 • RGB: Evet
 • Switch: Tıklanabilir

Razer Huntsman Elite neredeyse mekanik bir oyun klavyesinin ihtiyacı olan şey. Yazarken dokunsal ve tıklama sesi yaratan kendi Razer mor anahtarı ile donatılmıştır. İster oyun oynuyor ister yazı yazıyor olun, Razer Huntsman Elite bunu yapabilir. Oyuncuların başka ihtiyaçları da olacaktır en iyi AMD anakart arıyorsanız onu buradan bulabilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Oyun için en iyi klavye sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Websesi’nin Diğer Donanım Haberleri Bültenlerine de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Oyun için en iyi 4K monitör


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER