Perşembe, Temmuz 25, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Para Kazanmanın Yeni Yolları: YouTube İçerik

YouTube İçerik Para Kazanmanın Yeni Yolları. YouTube, içerik oluşturuculara yakın gelecekte yeni kâr fırsatları sunma planlarını duyurdu.

YouTube İçerik Para Kazanmanın Yeni Yolları
YouTube İçerik Para Kazanmanın Yeni Yolları

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: YouTube Kısa Video formatı


YouTube, izleyicilerden doğrudan para kazanma yolları da dahil olmak üzere içerik oluşturuculara yeni para kazanma fırsatları sunmayı planlıyor.

YouTube Baş Ürün Sorumlusu Neal Mohan tarafından yazılan bir blog gönderisinde şirket, “yeni nesil” videolara nasıl yatırım yapmayı planladığını açıkladı.

Para Kazanmanın Yeni Yolları

Bunun bir yolu, geçtiğimiz yıl Hindistan’da piyasaya sürülen TikTok benzeri dikey video formatı olan kısa bir süre sonra ABD’de YouTube şortlarını yayınlamaktır.

YouTube’un geleceğine yatırım yapmasının bir başka yolu da içerik oluşturucular için kâr fırsatlarını genişletmektir.

YouTube, içerik oluşturucuların işlerini kurmalarına yardımcı olmayı umuyor. Bu program, YouTube İş Ortağı Programı ile on yıldan uzun bir süre önce başladı.

Mohan, YouTube İş Ortağı Programı’nın son üç yılda içerik oluşturuculara, sanatçılara ve medya şirketlerine on milyarlarca dolar ödediğini söyledi.

“İçerik oluşturucuları ve onların yeni nesil medya şirketlerini desteklemek için ilk on yıl önce olan YouTube İş Ortağı Programı’nı (YPP) başlattık. Bu süre zarfında içerik oluşturuculara, sanatçılara ve medya şirketlerine 300’den fazla para ödedik. son üç yıl. “

YouTube kullanıcılarının şu anda içeriklerinden para kazanmanın reklamdan ürün satışına kadar on farklı yolu var.

YouTube, kendi başarısına güvenmek istemiyor ve içerik oluşturucular için gelir elde etmenin daha fazla yolunu bulmayı vaat ediyor.

“Mevcut para kazandıran ürünlerimizi güçlendirmeye devam edeceğiz, ancak aynı zamanda içerik oluşturucuların gelir kaynaklarını çeşitlendirmelerine yardımcı olacak daha fazla yol bulacağız.”

Geçen yıldan bu yana YouTube, “Alkış” adlı geniş çapta test edilmiş bir dijital ürünün piyasaya sürülmesini geçti ve karlı ürünlerini geliştirmeye başladı.

YouTube Alkış Nedir ?

YouTube İçerik Para Kazanmanın Yeni Yolları Alkış, YouTube canlı videosunda süper sohbet satın almaya benzer, temel fark, istediğiniz zaman herhangi bir videodan satın alabilmenizdir.

Alkış bir bağış gibidir, bir anlamda, alıcının YouTuber’ın yaptığı işin karşılığını aldığını bildikten sonra duyduğu memnuniyet bundan başka bir şey değildir.

“Katılan içerik oluşturucuların videosundan İzleyici Alkışı satın alabilir ve YouTube kanalına desteğinizi gösterebilirsiniz. İzleyici Alkışı satın aldığınızda, size yalnızca videonun üst kısmında gösterilecek olan bir” alkışlama “animasyonu satın alacaksınız. . “

Alkış, Twitch’te “bit” satın almaya ve bunları yayıncılara göndermeye benzer. Bu, içerik oluşturucuların para kazanmasına yardımcı olan dijital bir üründür.

Şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Brezilya, Hindistan, Japonya, Güney Kore, Meksika ve Yeni Zelanda gibi sınırlı pazarlarda, masaüstü ve Android’deki YouTube uygulamasında alkış satın alabilirsiniz.

YouTube, bu yılın ilerleyen saatlerinde içerik oluşturuculara tanıtmayı planladığını söyledi, ancak belirli bir zaman çizelgesinden bahsetmedi.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Youtube İzleyicilerin izlediği Kanalları Görme


YouTube Alışveriş

YouTube, bu yılın ilerleyen aylarında kullanıma sunulacak entegre bir alışveriş deneyimi aracılığıyla bir dizi kâr fırsatı yaratmayı planlıyor.

Mohan, YouTube’un şu anda kullanıcıların siteden ayrılmadan alışveriş yapmasına olanak tanıyan bir özelliği beta test ettiğini açıkladı.

“Ayrıca, bu tam kar fırsatını iş yoluyla geliştirmeyi umuyoruz. Tüketicilerin alışveriş alışkanlıkları kademeli olarak dijitale geçerken, artan e-ticaret talebini karşılama fırsatına sahibiz. İzleyicilerin güvenilir içerik oluşturucuların güvenilirliğini ve bilgisini doğrudan YouTube’da akıllı satın alma işlemleri yapmak için kullanmalarına olanak tanıyan yeni entegre alışveriş deneyiminin beta testini yapıyoruz. “

Geçen yıl bir Bloomberg raporu bu planlara işaret etti. Şimdi planın uygulandığını resmen teyit ettik.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Para Kazanmanın Yeni Yolları Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Youtube Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: YouTube İçerik Oluşturucular


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER