Pazartesi, Şubat 26, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Pinterest Reklam Türleri

Pinterest Reklam Türleri, Pinterest Reklamları İçin Son Kılavuz: Reklam Türleri, Özellikleri ve Stratejileri Pinterest reklam, yeni hedef kitleleri çekmenize yardımcı olabilir. Bu “önerilen raptiyeler” kılavuzunda video reklamlar, alışveriş reklamları, yönlendirmeler ve daha fazlası hakkında bilgi edinin.

Pinterest Reklam Türleri
Pinterest Reklam Türleri

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Pinterest Arama Trendleri


Son Zamanlarda Pinterest Arama Trendleri Nedir? Sosyal erişiminizi genişletmek için Pinterest reklamlarını kullanmayı mı düşünüyorsunuz? Pinterest, kullanıcıların ev dekorasyonundan stillere, evcil hayvan aksesuarlarına, tariflere ve DIY etkinliklerine kadar her türlü fikir ve ilhamı bulmasına yardımcı olan bir sosyal ağdır.

Gen Y, Gen Z ve erkeklerin ilgisi her ay 400 milyondan fazla insanın kullanmasıyla büyümeye devam ediyor.Pinterest’in büyümesi de destekleniyor. Pinterest‘i pazarlama karışımınıza eklemek istiyorsanız, kesinlikle Tanıtım Pinlerini anlamanız gerekir.

Bu kılavuzda, “önerilen pushpins” in nasıl çalıştığı, mevcut farklı Pinterest reklamı türleri ve platformda reklam vermeye nasıl başlayacağınız dahil olmak üzere ihtiyacınız olan her şeyi bulacaksınız.

Pinterest Reklam Türleri

Pinterest‘te milyarlarca raptiye (videolar, resimler veya ürünler) vardır. Kullanıcılar (bazen Pinners olarak adlandırılır) beğendikleri bir pin bulduklarında, bunu kendi hesaplarından panoya sabitleyebilirler.

Sabit kişi, fikirlerin organizasyonunu ve erişilebilirliğini korumak için yönetim kurulunu kategoriye göre düzenleyebilir. Ana sayfa feed’inde tanıtılan organik içerik ve yeni içerikle tanıştılar. Pinterest arayüzünün dört ana sayfası vardır: “Ana Sayfa”, “Arama”, “Gönderiler” ve “Profil”.

Ev

Pinterest ana sayfasında, kullanıcılar son arama geçmişlerine göre Pinterest‘in öneri pinlerine göz atabilir ve bunlar arasında gezinebilirler. Aile akışı ayrıca panodan ve takip ettikleri kişilerden Pinler oluşturur.

Aramak

Arama sayfası, kullanıcıların raptiyeler veya daha fazla olası fikir aramasına olanak tanıyan arama çubuğuna benzer. Örneğin, popüler bir arama “çocuklarla seyahat edilecek yerler” olabilir.

Mesaj

İçeriği Pinterest‘teki haberler bölümü, kullanıcıları daha kişisel hale getirmenin bir yoludur. Kullanıcılar ad, e-posta veya telefonla arkadaşlarına ve kullanıcılarına belirli pushpin veya panolar gönderebilir ve alabilirler. Kaydetmek istediğiniz PIN’i gönderdiyseniz, buradan da yapabilirsiniz.

Profil sayfası

kaydettiğiniz butonların bulunduğu yerdir. İki şekilde kaydedilirler: panoya kaydedilir ve raptiye ile kaydedilir. Bir raptiye bulur ve doğrudan hesabınıza kaydederseniz, raptiye bölümüne gider. Bir raptiye, oluşturulduğu belirli panoya kaydederseniz, o panoya kaydedilir.

Profilinizin altındaki orijinal pinin altına da yorum ekleyebilirsiniz. Kaydedilmiş pinlerden herhangi birini kullanmaya çalışırsanız ve deneyiminizi paylaşmak isterseniz, bu yöntem işe yarar.

Örneğin, kaydedilmiş bir iğne ile yeni bir saç modeli denerseniz, saçınızın bir fotoğrafını ekleyebilir ve orijinal iğnenin altına kendi fikirlerinizle yorum yapabilirsiniz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Pinterest Reklamlamları Tavsiyeler


Pinterest Reklam

Pinterest Reklam, şirketlerin kullanıcı hesaplarının ana sayfasına yerleştirdikleri normal pushpinlere (resimler, videolar veya koleksiyonlar) benzer.

Reklamlar, ana sayfalarında ve arama sonuçlarında hedeflemek istediğiniz belirli hedef kitlelere hedeflenebilir. Sabit bir promosyon reklam kampanyası oluşturmadan (ve bunun için ödeme yapmadan) önce, farklı reklam türlerini anlamak ve seçimlerinizi anlamak önemlidir.

Strateji söz konusu olduğunda, hiçbir format diğerinden daha iyi değildir – tüm formatlar hedef kitlenize ve onlara uyan yönteme bağlıdır. Hangi tıklamaları görmek için farklı reklam türleri deneyin.

Pinterest Reklamları

Pinterest, altı farklı formatta reklam vermenize izin verir. Ayrıntılara girmeden önce, lütfen her karakterin 500 karaktere kadar tanımlayabileceğini unutmayın.

Bu ifade, reklam optimizasyonunun önemli bir parçasıdır. Pinterest şunları söyledi: “Algoritmamız bir gönderinin alaka düzeyini belirlemek için açıklamalar kullanır.

Yer işaretlerinizin veya reklamlarınızın doğru hedef kitleye ulaşması için bir açıklama girmenizi öneririz. Başlıklar tüm reklam türleri için aynıdır. Başlığınız en uzun olanıdır. 100 karakter (kullanıcı cihazınıza bağlı olarak), ilk 40 karakter özel beslemede görüntülenir.

“Girildiğinde, başlıklar ana sayfa beslemesinde yada arama beslemesinde görünecektir. Bir antet girilmezse ve Zengin Pin başlığı yoksa, onun yerine hiç bir şey görünmez. “

Pinterest Statik Reklamlar

Statik bir Pinterest Reklam, boyutu 20MB’yi geçmeyen bir PNG veya JPEG dosyası kullanan seçilen resimlerden yalnızca biridir. Pinterest, 2: 3 (1000 x 1500 piksel) en boy oranını önerir.

Daha büyük en boy oranı, Pinners tarafından kesintilere neden olabilecek bir görüntü uyarısının sonucudur.

Pinterest Statik Reklam Örneği
Pinterest Statik Reklam Örneği

Pinterest Video Reklamlar

Standart genişlik pimi göstergesinin boyutu, normal pim ile aynıdır. En geniş Pinterest video reklamı, bir mobil cihazda kullanıcının tüm ekranını kaplayan bir reklamdır.Bu format yalnızca ücretli bir reklam olarak kullanılabilir.Her ikisi de dosya türlerini kabul eder.mp4, .mov ve .m4v, maksimum dosya boyutu 2 GB’dir.

Bir Pinterest video reklamının uzunluğu 4 saniye ile 15 dakika arasında olabilir.İki video reklam biçimi farklıysa, önerilen oran 1: 2 ve 1’den az olmalıdır.91: 1’den büyük;

Pinterest, standart genişlikte video reklamlar için kare (1: 1) veya dikey (2: 3 veya 9:16) önerir. Video görüntüsü1: 1 (kare) veya 16: 9 (geniş).

Pinterest Video Reklamı Örneği
Pinterest Video Reklamı Örneği

Pinterest Uygulama Yükleme Reklamı

Bu reklamlar bir görsel ihtiva eder ve kullananların tatbik mağazasında aramak için Pinterest’ten ayrılmadan görselden bir tatbik indirmelerine imkan tanır.

Pinterest Atlı Karınca Reklamları

Bu format, insanların kaydırması için birden fazla fotoğraf içerir. Resim başına en çok 32 MB dosya boyutuyla Atlı Karınca başına 2-5 .png yada .jpeg resimleri kullanabilirsiniz. Bu sahneler için tavsiye edilen en boy payı 1: 1 yada 2: 3’tür.

Pinterest Alışveriş Reklamı

Bu reklamlar , kullanıcıları ürünü direkt Pinterest üstünden satın almaya bağlayan bir video yada fotoğraf içerir . Reklam Yöneticisi’ni yada toplu düzenleyiciyi kullanmanıza bağlı olarak, bu reklam biçimini ayarlamak için değişik adım adım işlemler vardır. Her biri için talimatları burada bulacaksınız .

Ayrıca Pinterest’in şunları dediğine dikkat edin: “Pinterest’te reklamlarınızla yerleşim hedeflemeyi ayarlamayı seçebilirsiniz, sadece alışveriş reklamlarınızın hangi alışveriş yüzeylerinde gösterileceğini seçemezsiniz. Alışveriş reklamlarınızı sizin için otomatikman alışveriş yüzeylerine yerleştireceğiz. “

Pinterest Alışveriş Reklamı Örneği
Pinterest Alışveriş Reklamı Örneği

Pinterest Koleksiyonlar Reklamları

Bu reklamlar, altında daha minik üç ürün resmi bulunan bir ana “ömür tarzı” resmine sahiptir. Koleksiyon Reklamlarını çalıştırmadan önce, Pinterest’in Katalog isimli gösterim besleme aracını kurmanız gerekir.

Bu, şunlara haiz olmanızı gerektirir:

  • Bir Pinterest işletme hesabı.
  • Pinterest’in Satıcı Yönergelerine müsait olduğu iddia edilen bir internet sitesi .
  • Ürünlerinizi ve özniteliklerini içeren bir veri deposu yada dosya.
  • Pinterest’e günlük olarak gönderilebilen ürün verilerini barındırma ve depolamanın başka bir yolu olan veri deposu. (Pinterest şu anda Shopify, Square, Lengow, ChannelAdvisor, GoDataFeed, Feedonomics ve Productsup ile entegrasyonu desteklemektedir.)
  • Web sitenizdeki bir Pinterest etiketi (Javascript kodu). Sen kullanabilirsiniz Etiket Yardımcısı Chrome Uzantısı , ürün kimlikleri ürün ayrıntılar sayfalarında arka geçiyoruz güvenli olmak için.

Pinterest, hesap başına 20 milyona kadar ürünü işleyebilir ve veri kaynağını 24 saatte bir alır. Pinterest Reklamlarını bu ölçekte yapıyorsanız, başlamadan ilkin Kataloglar’daki bu kaynağı okuduğunuzdan güvenilir olun.

Not : Hikaye Pinlerini mi Arıyorsunuz? Tek bir Pin içerisindeki bu birden oldukca video, resim, sıralama ve hususi metin kümeleri yalnızca doğal Pinler olarak mevcuttur. Bu arada pinterest En iyi Görsel Arama Motoru sıralamalarında en çok tavsiye edilen uygulamadır.

Pinterest Reklam Kampanyaları

Koleksiyon Reklamlarının yanı sıra öteki tanıtılan Pin türlerinden herhangi birini yayınlıyorsanız, bu muamele sizi harekete geçirecektir. Buradan başlayabilirsin .

1. Pinterest İşletme Hesabı Oluşturma

Yepyeni bir işletme hesabı oluşturarak, şahsi hesabınızı bir işletme hesabına dönüştürerek yada şahsi hesabınıza bağlanacak bir işletme hesabı oluşturarak başlayın (bu, aynı giriş bilgileriyle ikisi içinde geçiş yapmanıza imkan tanır).

2. Pinterest Kampanya Hedefi

Hesabınızı oluşturduktan sonra, kampanya hedefinizi (marka bilinirliği, internet sitesi ziyaretleri, satın almalar vb.) Seçmeniz istenecektir.

3. Pinterest Kampanya Bütçesi

Aynı sayfada aşağı kaydırın ve kampanya bütçenizi seçin.

Diğer reklam platformlarına benzer şekilde, bütçeniz tamamlandığında reklamın yayını durdurulur (burada bütçe atama stratejisinin arkasındaki strateji hakkındaki daha çok malumat edinin).

4. Pinterest Reklam Grubu oluşturma

Reklam grupları, aynı kampanya arasında birkaç ilgili reklamı bir araya getirmenize ve bu tarz şeyleri takip etmenize imkan sağlayabilir.

 Bu reklamlar, kitlenize (aşağıdaki monitör görüntüsünde gösterdiğimiz şey), alaka alanlarınıza, reklam yerleşimlerine vb. Göre ayırt edilebilir.

Örneğin, “doğayı sever” kampanyasını kurmak ve bu kampanyada hangisinin daha iyi performans gösterdiğini görmek için “35 yaş üzeri erkek” ve “35 yaş üzeri kadın” şeklinde değişik reklam grupları eklemek isteyebilirsiniz.

Alternatif olarak, yalnızca hanımefendileri hedefliyorsanız, “doğayı sevenler” ve “hayvanları sevenler” reklam gruplarını içeren “35 yaş üzeri kadınlar” kampanyasına haiz olabilirsiniz.

Hedef Kitlenizi Oluşturduktan sonra, Reklamınızı Oluşturuyorsunuz ve “Yayınla” düğmesine basın ve Hazırsınız! 🙂 Hepsi Bu kadar.

Pinterest’e Reklam Neden Vermeliyim?

Pinterest Z ve Y Kuşağı Her ay 2 milyardan fazla Pinterest araması yapılıyor ve Pinterest hedef kitleniz gibi görünmese bile, bu kaçırılmaması gereken bir sosyal ağdır.

Daha az harcayın, ancak yine de ne işe yaradığını görmeye çalışın. Trendler, kullanıcılarının Pinterest’in platformda gördüklerine göre bir şeyler satın alıyor, bunun nedeni muhtemelen tüketicilerin alışveriş yolculuklarının tamamını Pinterest’te geçirmesidir. İğnelerden ilham alırlar ve onlardan ilham alırlar.

Pinterest’in yetişkin kadınlar için ideal bir yer olduğu bir sır olmasa da, Gene GenerationPinterest’te Z ve Gen Y kullanıcılarını tanıtıyor. Pinterest’te, bu kitle arasındafarklı Pin türleri giderek daha popüler hale geliyor. Bu nedenle, platformun size uygun olup olmadığını test etmek için reklamları kullanmaya değer. Her iki durumda da, Pinterest’te bir alıcı kitlesi bulacaksınız.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Pinterest Reklam Türleri sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Pinterest Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Pinterest zorunlu kural


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER