Piramit site yönetim programı Yapısı John Mueller Öneriyor

Piramit Site Yapısı John Mueller Öneriyor
Piramit Site Yapısı John Mueller Öneriyor

Piramit site yönetim programı; Yapısı John Mueller Öneriyor. Saha navigasyonundaki radikal değişikliklerin potansiyel tuzakları ve piramit site yapısının faydaları üzerine gözlemler

Piramit Site Yapısı John Mueller  Öneriyor
Piramit Site Yapısı John Mueller Öneriyor

SEO ofis saatleri toplantısında, Google’dan John Mueller’den siteye göz atması ve büyük değişiklikler yapması istendi. Mueller, piramit şeklindeki bir sitenin yapısını önerdi ve sitenin gezinmesinde önemli değişiklikler yapmanın artılarını ve eksilerini tartıştı.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Chrome Canary


Piramit Site

Piramit Site Yapısı için bir soru soruldu. Soruyu soran kişinin binden fazla bağlantı içeren statik bir gezinme menüsüne sahip bir e-ticaret sitesi var.

Piramit site yapısının faydaları tartışmasız çok tur. Bu genellikle düz site yapısı olarak adlandırılır. Buna “düz” denir çünkü tüm bağlantıların bir haritasını oluşturursanız. Bağlantılarda hiyerarşi yoktur, çünkü her web sayfası tek bir tıklama ile tıklanabilir.

Yani yapı çok düz görünüyor. Düz web sitesi yapısı 2000’li yılların başında geliştirilmiştir.

Bu, web sitesini indekslemek için arama motorlarının kullanımını en üst düzeye çıkarmanın. Sıralamayı iyileştirmek için her sayfanın ana sayfadan yeterli PageRank almasını sağlamanın bir yoludur.

SEO’nun ilk günlerinde, birçok yayıncı karşılıklı bağlantı kurma ve dizin gönderme stratejileri uyguladı. En yaygın yöntem, çoğu bağlantıyı ana sayfaya yeniden yönlendirmektir, böylece PageRank ana sayfadan düşebilir.

Düz web sitesi yapısı, ana sayfadan olabildiğince çok sayfaya bağlanır. Bu da erken SEO’daki tüm sayfaların sıralama yeteneğini en üst düzeye çıkarmanın bir yoludur.

Google’ın Algoritmasında Rol Oynayan Sıralama Faktörleri:

Google’ın Algoritmasında Rol Oynayan Sıralama Faktörleri için John Mueller’e Sorulan sorular

“1.000’den fazla bağlantı içeren geniş bir menüye sahip bir web sitemiz var.

Büyük menü ilk olarak 2018’de iade edildi, ancak yalnızca kullanıcı onu çalıştırdığında yüklenecek.

Bu nedenle, kullanıcı gezinme çubuğunun üzerine geldiğinde, AJAX bu bağlantıları yükleyebilir.

2018’de bir noktada, bu statik bağlantıları ekledik.

Korelasyonun nedensel olmadığını biliyorum,

ancak arama trafiğinin de önemli ölçüde düştüğünü gördük.

Şimdi … bu bağlantıları gezinme çubuğundan statik bağlantılar olarak kaldırmayı ve yalnızca AJAX çağrıları aracılığıyla kullanıcı eylemlerinde yüklenen bağlantılara geri dönmeyi düşünüyoruz.

Bununla birlikte, tüm bu bağlantılar için ilgili sayfalarında net bir yol tuttuk.

Bu nedenle, bu bağlantıları her sayfaya eklemeyeceğiz, yalnızca ilgili sayfalarda net bir tarama yolu sağlayacağız.

Bu nedenle, her sayfada tüm bu bağlantılar için tarama yollarını tutmaya devam etsek de. Bu 1.000 megabaytlık menü bağlantılarını veya statik bağlantıları silmenin sonuçları nelerdir? “

Google arama sonuçları sıralaması için John Mueller cevabına, belirli sitelere doğru yanıtlar sağlamada pek çok nüans olduğunu açıklayarak başladı. Bu bir açıklamadır ve söyleyeceği söz konusu siteye özel olmak zorunda değil, yalnızca genel bir cevaptır.

Mueller yanıt verdi:

“Bir yandan söylemek zor çünkü web sitenizin geri kalanının nasıl yapılandırıldığını bilmiyorum.

Yani, örneğin, bu 1.000 sayfanın tümü sizin sayfalarınızsa, 1.000 sayfanın kategoriniz olduğunu ve 1 milyon … alt kategoriniz veya benzer içeriğiniz olduğunu söylemekten çok farklıdır. “

Genel olarak Mueller, site navigasyonunu düz bir yapıdan alaka düzeyi ve temalar açısından daha anlamlı hale getirmenin iyi bir yolu. Olduğunu söylemeye devam etti.

John Mueller’in söylediği şu:

“Ancak genel olarak, gördüğünüz şey, değişen site yapısından daha derin site yapısına doğrudur. Bu bazen çok mantıklı olabilir. Örneğin, bazen tarama derinliğini sınırlamaya takıntılı insanlar görüyoruz ve bunu Googlebot’un tüm sayfaları çok hızlı bir şekilde tarayabilmesi için yapıyoruz. Bir dereceye kadar bunun mantıklı olduğunu düşünüyorum. “


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Siyahiler için ürünler


Piramit site yapısının faydaları

Piramit Site Yapısı John Mueller Öneriyor Mueller daha sonra piramit site yapısının faydalarını açıklamaya devam etti. Bunun, Google’ın farklı kategorilerin ve sayfaların bağlamını anlamasına yardımcı olduğunu söyledi.

Piramit Site Yapısı John Mueller  Öneriyor

Piramit Site Yapısı John Mueller Öneriyor

Piramit bölgesi 2000’lerin başından beri varlığını sürdürüyor. Kavram, ana sayfası en üst seviyeye ve genel anahtar kelimelere odaklanan. Bir web sitesi oluşturmak ve web sitesine girdikçe kategoriler ve sayfalar daha spesifik hale gelmektir.

Örneğin, olta takımı ile ilgili bir web sitesinde, ana sayfa “olta takımlarına” odaklanabilir. Bir sonraki tıklama, sitenin kancalar, yemler ve paltolar gibi ana kısmı olabilir.

Bir sonraki adım, daha spesifik ürün veya markalara tıklamaktır. Son olarak, web sitesinin en derin seviyesinde. Piramidin en altında, ürün markasına, boyutuna ve rengine bağlı olarak ultra spesifik anahtar kelimeler. Uzun kuyruk anahtar kelimeler olacaktır.

Piramidin altında, web sayfalarına benzeyen birçok “tuğla” vardır. Ne kadar yükseğe giderseniz, piramit ana sayfayı temsil eden noktaya doğru daraldıkça o kadar az tuğla olacaktır.

Yapısı

Piramit site yapısı, “silo” site yapısı gibi diğer site yapısı şemalarından önce gelir. Piramidin site yapısı, her ikisinin de hiyerarşik bir iş parçacığı düzeni oluşturmaya adanmış olması bakımından silo yapısına benzer. Konuları organize etmeye kategori oluşturma da denir.

Nasıl Yapılır

Piramit site yapısında, sayfaları yayıncıya mantıklı gelecek şekilde düzenleyebilirsiniz. Silo yapısında, web sayfaları aslında anahtar kelimelere göre düzenlenmiştir. Bazı insanlar bu yöntemi biraz yapay bulabilir, ancak yine de popüler bir stratejidir.

Piramit site yapısını seviyorum çünkü çok esnek ve insanlar için anlamlı olan her şeyi herhangi bir şekilde sipariş edebiliyor. Ve kullanıcılar için mantıklıysa, genellikle arama motorları için mantıklıdır. Profesyonel bir destek için Websesi ile iletişime geç.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Piramit Site sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google arama sonuçları


Bu sitede kopyalama izin yok! Anlayışınız için teşekkürler.