Pazar, Haziran 16, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

PlayStation ile Oynanacak en iyi VR oyunları nelerdir?

PlayStation ile Oynanacak en iyi VR oyunları nelerdir? PlayStation VR’ın piyasaya sürülmesinden bu yana beş yıldan fazla bir süre geçti. Zamanın diğer sanal gerçeklik kulaklıkları gibi, aynı anda iki görüntü (her bir göz için bir tane). Üreterek oyuncuyu 3 boyutlu bir dünyaya sokmaya çalıştı. Ancak, kulaklıkları neredeyse mükemmel bir CPU-GPU kombinasyonuna sahip üst düzey bir PC gerektiren rekabetin aksine. PlayStation VR’ın ihtiyaç duyduğu tek şey bir PS4’tür.

PlayStation VR tasarımı o zamanlar yeni değildi, ancak temiz, minimal görünüyordu ve premium hissettiriyordu. Kulaklığın içinde 1920×1080 çözünürlüğe sahip 5.7 inç OLED ekran var. Bulantıyı azaltmak için 100 derecelik bir görüş alanı ve 18 ms’den daha az gecikme ile 120 Hz yenileme hızı sunar. Ayrıca 3D sesi destekleyen bir kulaklık jakı içerir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Valorant Benzeri Oyun


PlayStation ile Oynanacak en iyi VR oyunları: Dünyanın en iyi oyunu

1) Star Wars: Battlefront (X-Wing VR Görevi)

PS ile Oynanacak en iyi VR oyunları
PS ile Oynanacak en iyi VR oyunları

Star Wars: Battlefront X-Wing Quest DLC, ekranı lazerler ve patlamalarla aydınlatarak sizi engin karanlığa sürükleyerek sizi doğrudan aksiyonun içine sokar. Star Wars pilotu olmaya çalışan herkes için bu, VR’deki en iyi uzay deneyimlerinden biridir.

 • Yayımcı : Electronic Arts
 • Çıkış Tarihi : Aralık 2016
 • Puan : 73/100

2) Batman Arkham VR

PlayStation ile en iyi VR oyunları
PlayStation ile en iyi VR oyunları

E3 2016’daki en sıcak VR oyunlarından biri olan Batman Arkham VR, ortalama VR oyununun çok üzerinde. Bu, Wayne Building ve Batcave gibi en ikonik Batman konumlarından bazılarının Rocksteady’nin 3D görüntüsüdür. Güzel hazırlanmışlar ve pelerinli bir haçlı olarak çok sürükleyici bir deneyim sunuyorlar.

 • Yayımcı : WB Interactive Entertainment
 • Çıkış Tarihi : Ekim 2016
 • Puan : 74/100

3) DREAMS

PlayStation en iyi VR oyunu
PlayStation en iyi VR oyunu

VR, mevcut birçok deneyimi genişletiyor ve hatta bazı yenilerini tanıtıyor, peki ya oyuncuların az önce düşündükleri? İşte burada Dreams devreye giriyor ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği bir sonraki seviyeye taşıyor ve onu büyük bir USP yapıyor. Bir rüyada, dünya sizin tuvalinizdir. Keşiften zombi kıyametine kadar, insanlar hayallerini (veya kabuslarını) yaratabilir veya diğer kullanıcılar tarafından yüklenen bazı profesyonel düzeyde kreasyonları indirebilir.

 • Yayımcı : Sony Interactive Entertainment
 • Çıkış Tarihi : Şubat 2020
 • Puanı : 89/100

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Riot iki aşamalı kimlik doğrulaması


4) Farpoint

ps en iyi VR oyunu
ps en iyi VR oyunu

Farpoint, sizin (ve arkadaşlarınızın). Sizi öldürmek isteyen yaratıklarla dolu düşman bir gezegende bir veya iki astronot olarak oynadığınız bir bilimkurgu aksiyon nişancı oyunudur. Bu konu genel gibi görünse de oyunun USP’si, PlayStation VR başlığının ve PlayStation VR hedefleme kontrolörünün mükemmel bir uygulamasıdır. Combo, hedefiniz üzerinde hassas kontrol sağlarken somut silah hissini geliştirirken VR’den tam olarak yararlanan yeni silah oyun mekaniği sunar.

 • Yayımcı : Sony Interactive Entertainment
 • Çıkış Tarihi : Mayıs 2017
 • Puan : 71/100

5) Resident Evil 7: Biyolojik Tehlike

en iyi VR oyunu
en iyi VR oyunu

Seride birinci şahıs bakış açısını kullanan ilk oyun olan Resident Evil 7, sevilen seriyi tamamen yeniliyor. Onu hayatta kalma korku köklerine geri döndürüyor ve onu öncekinin daha aksiyona dayalı oynanışından uzaklaştırıyor. VR yetenekleri ve sürükleyici ses tasarımı ile birleştirilmiş birinci şahısa geçiş, unutulmaz ve sinir bozucu bir deneyim sağlar.

 • Yayımcı : CAPCOM
 • Çıkış Tarihi : Ocak 2017
 • Puan : 86/100

Not: Bu makale sadece yazarın görüşlerini yansıtmaktadır.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. PlayStation ile Oynanacak en iyi VR oyunları sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Bilgisayar Oyunları Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: LOL Aram için En iyi Şampiyon


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER