PPC Nedir? kullanmanın faydası: [Reklamcılığın 7 Avantajı]

Google Blog Yorumları
Google Blog Yorumları

PPC Nedir? reklamcılığını kullanmanın 7 faydası. Patronunuzu veya müşterinizi PPC reklamcılığının faydaları konusunda ikna edemiyor musunuz? İşte PPC reklamcılığını kullanmanın yedi önemli nedeni. PPC reklamcılığı Tavsiyeleri için bizleri takip edin aşağıda tüm detayları paylaşıyoruz.

PPC reklamcılığını kullanmanın 7 faydası
PPC reklamcılığını kullanmanın 7 faydası

PPC reklamcılığının birçok çekici faydası vardır. İster patronunuzun ister müşterinizin Google Ads’ün (veya Microsoft Ads’in) değerine inanmasını isteyin, ikna edici bir örnek var.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Blog Yorumları


PPC Nedir ve kullanmanın 7 faydası

PPC Nedir? diye sorduğumuzda Yeni başlayanlar için, PPC: Hızlı bir başlangıç ​​sağlar. Sonuçları ölçmek ve izlemek kolaydır. Diğer pazarlama kanallarıyla iyi çalışır. Çok sayıda yararlı veri sağlar.

PPC Nedir? Nasıl Yapılır?, çoğu şirket ve marka üzerinde büyük ve olumlu bir etkiye sahip olabilir. Herhangi bir PPC pazarlaması yapmazsanız, değerli trafik ve gelir kaybedebilirsiniz.

PPC reklamcılığı için bir ortam oluşturmanız gerekiyor mu? İşte PPC kullanmanın yedi güçlü avantajı.

1- PPC, iş hedeflerine katkıda bulunur ( Dijital Pazarlamada PPC )

Dijital Pazarlamada PPC, Bu genellikle PPC reklamcılığını kullanmanın en zorlayıcı nedenidir. PPC, birçok iş ve pazarlama hedefine ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bu hedefler, üst düzey marka teşhirinden ve düşünce liderliğinden sıcak satış sunumlarına veya e-ticaret satışlarına kadar uzanır.

Hemen hemen her dönüşüm hedefi izlenebilir. PPC, web sitesi trafiği sürücülerini nihai hedefle uyumlu hale getirmek için güçlü bir araçtır. İçerik pazarlaması ve düşünce liderliği çağında, PPC, zorunlu reklam içeriği indirme, bülten kaydı, yarışma girişi ve uygulama indirme yoluyla besleme ve hizmet kanalları arasında ara yöntemler geliştirebilir.

PPC, satış kanalının birçok bölümünü ve potansiyel müşterilerin müşteriyi tanıma şeklini destekleyebilir. Hangi hedefler tanımlanırsa tanımlansın, PPC kampanyaları etkili bir şekilde kurulabilir.

Raporlanacak ayrıntılı hedefler, hedefler ve güvenilir veriler, birçok kişi için oldukça başarılı olmasını sağlar ve etkili olup olmadığını anlamak kolaydır.

2- PPC ölçülebilir ve izlenebilirdir (Tıklama başına Ödeme Nedir)

Tıklama başına Ödeme Nedir Google Ads’de PPC reklamları yayınlamanın en büyük avantajı, ölçmenin ve izlemenin kolay olmasıdır.

Google Analytics’teki Google Ads aracını kullanmanız yeterlidir. Gösterimler, tıklamalar ve dönüşümler dahil olmak üzere en iyi performans ayrıntılarını (tanımlanmış iş hedeflerine dayalı olarak) göreceksiniz.

PPC performansınız gizemli değil. İstatistikler, kampanyalarınızın nasıl performans gösterdiğini ve bütçeniz için hangi trafiği ve sonuçları sağladığını göstermeye hazırdır.

Diğer reklam ve pazarlama kanallarında bütçe tahsisinin sonuçları konusunda tablo çok net değildir. Özel bir açılış sayfasına PPC trafiği gönderdiğinizde ve dönüşümleri izlemek için Google Analytics’i kullandığınızda, ne kadar harcandığını ve sonuçta hangi hedeflere ulaşıldığını görebilirsiniz.

Bu şekilde ne reklam panoları ne de dergi reklamları satışla ilişkilendirilemez. Ek olarak, arama motoru optimizasyonu (SEO) ile karşılaştırıldığında, arama izleme konusunda daha fazlasını yapabilir ve PPC çalışmasını daha da izole edebilirsiniz, diğer birçok pazarlama görevi kör noktalar olabilir.

3. Hızlı Giriş

PPC pazarlamasına girme konusunda rakiplerinizden on yıl geride olsanız bile, bazı optimizasyonlarla hızlı bir şekilde çalışmaya başlayabilirsiniz.

Bu, SEO’nun başlatılmasından sonraki birkaç dakika içinde Google Ads tarafından sağlanan konumlandırmayı ve tıklamaları almak için çok zaman ve çaba gerektiren SEO’yu başlatmak için yapılan işin tam tersidir.

E-posta ve doğal sosyal ağ gibi diğer kanallarla karşılaştırıldığında avantajınız, markanızı zaten bilen kullanıcıları hedefleyebilmenizdir. Mevcut takipçi veya müşteri listesiyle sınırlı değilsiniz.

PPC ile, yeni potansiyel müşteriler ve müşteriler bulmak için hızla geniş bir ağ kurabilirsiniz. Dahası, araştırmadan kampanya oluşturmaya ve reklam yazmaya kadar işin çoğu PPC reklam platformu içinde yapılır.

Geliştirme ekibinin minimum katılımıyla, hızlı bir şekilde çalışmaya başlayabilir ve dönüşümleri izlemeye ve gerekli giriş sayfalarını kurmaya yardımcı olabilirsiniz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Keşfet Nedir


4. Kontrol Sizde

Varsayılan kampanya ayarlarında bazı ince farklılıklar olsa da, potansiyel müşterileri çekmek için sonuçta birden çok seçeneği kontrol edebilirsiniz.

Hedeflemeyi seçtiğiniz anahtar kelimeler veya yerleşimlerle ve sınırlamak istediğiniz açılarla başlayın.

Küçük başlamak istiyorsanız, aynı zamanda çok fazla bütçe esnekliğine sahipsiniz. Kendi reklam bütçenizi ve teklifinizi belirleyebilir ve ardından harcamak istediğiniz tutarı seçebilirsiniz (çoğu durumda, bunu kullanmak için en azından piyasa fiyatına yakın bir fiyat ödemeniz gerekir).

Olumlu sonuçlar görürseniz, hemen genişletebilirsiniz. Ara vermek isterseniz reklam harcamalarınızı istediğiniz zaman durdurabilir ve hemen durdurabilirsiniz. Devam eden diğer pazarlama kampanyalarında bunu yapmak zordur ve size hızlı hareketlilik ve ihtiyaç duyulduğunda veya gerektiğinde bütçe esnekliği avantajı sağlar.

Google Ads açık artırmaları ve ilgili algoritmalar, sonuçta reklamlarınızın rakiplere göre konumunu ve ne kadar harcayacağınızı belirler.

Açılış sayfaları arasındaki koordinasyon ve anahtar kelimelerin ve reklam metninin alaka düzeyi size zarar verebilir veya yardımcı olabilir. İyi haber şu ki, reklam yayını sırasında hızlı ayarlamalar ve optimizasyonlar yapma ve her gün yeni testler deneme esnekliğine sahipsiniz.

Diğer medyada da görüldüğü gibi, kurgulamadan dağıtıma kadar olan döngü uzun değil.Eğer reklam kokuyorsa, kararlaştırılan medya döngüsünü bitirmeden çekebilirsiniz.

İster potansiyel bir hedefiniz, ister reklam harcamasının getirisi hedefiniz, harcama hedefiniz veya başka belirli hedefleriniz olsun, bunları bir gün içinde yönetebilir ve yeni verilerle takip edebilirsiniz.

5- PPC, diğer pazarlama kanallarıyla iyi çalışır

İçerik pazarlaması dijital pazarlama dünyasını ele geçirdi ve içerik planlama ve takvimler artık çoğu şirkette standart haline geldi.

Google Ads, müşterinin satın alma döngüsünü desteklemek ve fikir liderliği kurmak için orijinal ve benzersiz içerik üretmek için çok para yatırdı, böylece ziyaretçilerin içeriğe daha hızlı erişmesine olanak tanıyabilir ve içerik yatırımının getirisini artırabilir.

PPC ve SEO birlikte iyi çalışabilir çünkü ziyaretlerin gösterimleri ve fırsatları genellikle aynı hedef kitle, yani Google’ı bilgi, hizmet veya ürün bulmak için kullanan kişilerdir.

Google Ads gösterimlerinin, tıklamalarının ve dönüşümlerinin performans verileri, SEO’ya öncelik vermek için mükemmel anahtar kelime tabanlı bilgiler ve rehberlik sağlayabilir. Öte yandan, organik trafik performansı verileri ve SEO stratejileri de (varsa) PPC önerebilir.

Bunların tümü, içerik pazarlamasına uyum sağlamaya yardımcı olur ve verimliliğin artırılmasını ve iş nihai hedefinin birlikte kümelenmemesini sağlar. Kullanıcılar bir web sitesini nasıl bulursa bulsun, Google Ads yeniden pazarlama, web sitesi ziyaretçilerini meşgul etmenin harika bir yoludur.

Yeniden pazarlama reklamları, seçtiğiniz belirli kurallara veya kitlelere göre web sitenizi ziyaret edip ayrılan kullanıcılara gösterilir. Hiçbir şey değilse, yeniden pazarlama, PPC kampanyaları yürütmeye başlamak için iyi bir yerdir ve reklamcılıkla ilgili dönüşüm kanalları ve marka bilinirliği adımlarında ucuz ve potansiyel müşterilerden daha düşüktür.

Diğer durumlarda, PPC veri sağlamaya veya geleneksel doğrudan pazarlama faaliyetlerinin yerine geçmeye yardımcı olabilir. PPC, gösterim başına maliyet ve dönüşüm açısından geleneksel postayla doğrudan karşılaştırılabilir.

Daha pahalı geleneksel pazarlama yöntemlerinden gerçek zamanlı veri sağlayan ve daha iyi izleme sağlayan yöntemlere geçebilirseniz, bu büyük bir zafer olacaktır.

6- İnanılmaz konumlandırma seçenekleri

Birçok reklamveren, marka bilinirliğini artırabilecek reklam ağlarını ve hedefleme türlerini test etmek ve kapsamlı bir şekilde ele almak için Google Ads’de çok katmanlı bir yaklaşım kullanır.

Metin reklamları hedefleyen anahtar kelimelerden, geçmişteki davranışa göre yeniden pazarlama yoluyla reklamcılığa veya Görüntülü Reklam Ağı’ndaki belirli kitlelere odaklanmaya kadar uzanır.

Test ve denemeyi karıştırarak, Google Ads’ün tüm özelliklerini kullandığınızdan ve potansiyel kitleleri hedeflerken olabildiğince çok gösterim elde ettiğinizden emin olabilirsiniz. İş hedefi diyaloğuna geri dönersek, en iyi sonuçları görebilirsiniz.

7- Zengin pazarlama verileri

Google Ads doğrudan birçok veri ve performans bilgisi sağlasa da, kazanılan bilginin değeri PPC performansı ile sınırlı değildir.

Her anahtar kelime için gösterimler, tıklamalar ve dönüşüm verileri, SEO stratejileri ve içerik pazarlama çabaları önermek için kullanılabilir. Ek olarak, kitlenizi bulmak için yerleşik Anahtar Kelime Planlayıcı ve Görüntülü Reklam Kampanyası Planlayıcı araçlarını kullanabilirsiniz.

Ayrıca SpyFu, KeywordSpy ve iSpionage gibi üçüncü taraf araçlara çapraz referans vererek karşılaştığınız zorluklara ve elde edebileceğiniz pazar payına ilişkin güvenilir bir genel bakış oluşturabilirsiniz.

Ayrıca, arama sonuçlarını manuel olarak görüntüleyebilir ve aramanın ne göreceğini anlayabilirsiniz.

ÖZET

özet Hızlı, yüksek kaliteli trafik ve dönüşüm arayan birçok B2B, B2C, kar amacı gütmeyen kuruluş ve diğer şirketler için PPC reklamcılığının güvenilir ve karlı bir kanal olduğu kanıtlanmıştır. PPC’nin tüm avantajları göz önünde bulundurularak, iğneyi nereye hareket ettirebileceğini görmek ve diğer pazarlama ve optimizasyon çabalarının riskinin küçük olduğunu size bildirmek için çok sayıda değerli veri elde etmek için test edilir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. PPC kullanmanın faydası sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Ads geniş eşleşme