Profesyonel bir web sitesi nasıl olmalı ( Daha iyi arama elde etmek için SEO ux )

Web Sitesi Nasıl Olmalı
Web Sitesi Nasıl Olmalı

Profesyonel bir web sitesi nasıl olmalı? ( Daha iyi arama elde etmek için SEO ux kullanın.) Pazarlamacıların, herkesin (sadece arama motorlarının değil) web sitesine erişebilmesini sağlamak için tamamlayıcı SEO ve UX becerilerine sahip olmasını gerektirir. İyi Bir Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Daha iyi arama elde etmek için SEO ux
Web Sitesi Nasıl Olmalı

Web tabanlı işletmelerde SEO, kullanıcı deneyimi ve erişilebilirlik en iyi uygulamalarını birleştirmek, arama motorlarının başarısının anahtarı olabilir.

Bu güçlü becerileri bir araya getirmeden önce, herkesin birliği kabul etmesi gerekir. Henüz o aşamaya gelmedik.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: SEO HTML


Profesyonel bir web sitesi nasıl olmalı

İyi Bir Web Sitesi Nasıl Olmalı? İlk bakışta, Google’ın performans gereksinimlerini karşılamak için ihtiyaç duyduğu tüm işi yaparsanız, web siteniz karşılığını verir.

Aslında ismin yanında altın bir yıldız görebilirsiniz. Google’ın Temel Web Vitals, kullanıcı deneyimine odaklanır.

Ancak, maksimum içerik çizimi (LCP). İlk giriş gecikmesi (FID) ve kümülatif mod ofseti (CLS) gibi web sayfası performans göstergeleri ile sınırlıdır.

Web siteniz, kullanıcı deneyimini oluşturan birçok parçadan oluşan bir üründür. En iyi kullanıcı deneyimini geliştirmek için ne gereklidir? Kullanıcı arayüzü tasarımı. gizlilik. Emniyet. Ulaşılabilirlik.

Örneğin, büyük miktarda trafik bir web sitesine aynı anda ulaştığında, sunucudaki yük trafiği işlemeye hazır olmalıdır.

Sayfanın yüklenmemesi veya yavaş yanıt verilmesi kötü bir kullanıcı deneyimidir. Google’ın kurallarına uyan dijital pazarlamacılar için odak noktası esas olarak teknik yönlerdir.

Siteye Trafik Çekme Nasıl Yapılır? (Web sitenize daha fazla trafik sağlama)

Siteye Trafik Çekme Nasıl Yapılır? Çoğu insan, siteyi kalabalık bir barda gezmenin barmen üzerinde daha iyi bir izlenim bıraktığını düşünüyor.

Web sitenize daha fazla trafik sağlama Bir web sitesini etkileyici yapan nedir? Yaratıcı kullanıcı arayüzü tasarımı. gizlilik. Emniyet. Ulaşılabilirlik.

Kullanılabilirlik. İnsan faktörleri. Bilgi mimarisi. Yenilikçi ve ikna edici tasarım. Kapsayıcı tasarım. Duyarlı tasarım. Evrensel tasarım. ideal. Güven. yetki. Acı noktası yok.

Bunların tümü kullanıcı deneyiminin test edilebilir göstergeleridir. Yavaş yüklenen sayfaların veya güvenlik uyarılarının kapsamının çok ötesindedirler. En iyi kullanıcı deneyimini görebilir ve kabul edebilir.

Çoğu zaman, web sitesi ziyaretçilerini ziyaretçi olarak kabul etmiyoruz. İyi tasarlanmış, işlevsel, kullanıcı dostu ve kapsayıcı web sayfaları saygı göstergesidir.

Bu olduğunda, memnun müşteriler tavsiyelerde bulunacak ve böylece marka itibarını artıracaktır. Geldiğimizde işlevsellik bekliyoruz. Veri girebilmemiz için iletişim formunu görebilmek istiyoruz.

Ortak çabalar sayesinde, web sitemizin ziyaretçilerine fayda sağlamak için çeşitli gereksinimleri karşılayan çözümler tasarlayabiliriz. Örneğin, alt menüler içermeyen basit bir birinci seviye gezinme menüsü. Esnek bir sayfa yapısı (derin bağlantılar, metin ve içerik yoluyla bilgi ve ilişkileri iletebilen)

sağlayarak erişilebilirlikle ilgili en iyi uygulamalara, kullanıcı deneyimine ve SEO’ya fayda sağlayabilir.

En popüler arama sonuçlarının bize ihtiyacımız olan ve istediğimiz şeyleri sağlayacağını umuyoruz. Barmen bir grup memnun müşteriyle geldiğinde, barmen başarılı bir web sitesinin kanıtını gördü.

bir web sitesi nasıl olmalı

Günümüzün dijital pazarlama stratejileri, dönüşümlere ve gelire katkıda bulundukları için kullanılabilirlik göstergeleri içerebilir.

Mantıksal kombinasyon. Teknik SEO, bilgi mimarisini de içeren gelişmiş bir uygulamadır. Çünkü sağlam bir temel olmadan ve nerede ve nerede bir ev inşa edilemeyeceğine dair kesin planlar olmadan.

Dönüşüm ve SEO kelimeleri birleştirir. Çapa bağlantı metninin kelime seçimi gibi, her bir anahtar kelimenin konumu önemlidir.

Bu seviyeye ulaştığınızda, çeşitli beceriler arasındaki ilişkilerin dansını görmeye başlayacaksınız. Metin yazarınız, grafik tasarımcı kadar önemlidir ve herkes geliştiriciler ve kalite kontrol mühendisleriyle öğle yemeği yemelidir.

Planın eksik kısmı genellikle erişilebilirliktir. Bilmecelere gelince, ya barmen sağır veya körse? Ya barmenin gizli bir tehlikesi varsa? Erişilebilirlik, engelliler için herhangi bir deneyim programının bir parçası mı?

Erişilebilir bir web sitesine sahip olmak, arama motoru sıralamalarını iyileştirebilir mi?

Öncelikle hata mesajını ele alalım. Erişilebilirlik katmanlarını veya widget’larını kullanmak, arama motorlarına herhangi bir yardım sağlamaz. Engellilere de yardım etmiyorlar.

Bu uygulamalar, bilgi işlem cihazını daha kullanıcı dostu ve ihtiyaçlarına daha duyarlı hale getirmek için ayar yapması gerekenler. Tarafından halihazırda uygulanan ayarlara müdahale edebilir. Otomatik sistem, engelli kişilere onu dahil etme planı olmadığını bildiren bir mesaj gönderecektir.

Erişilebilir bir web sitesinin yapımına yatırım yapmadılar, ancak kumar davaya konu olmayacaktı. Yakın tarihli bir araştırmaya göre, erişilebilirlik araçlarına veya görünümlerine yatırım yapan 250’den fazla şirket hala dava ediliyor.

Dijital erişilebilirlik için yapay zeka tartışmalıdır. Öğretim makinelerini kullanma şeklimizi düşünmekten uzağız. İnsan beyni benzersizdir.

Arama motorlarının erişilebilirliğini ve yapay zekanın sınırlarını anlamanın en iyi yolu engelli insanlarla çalışmaktır.

Demans hastaları okuduklarını hatırlamakta güçlük çekerler, bu nedenle sayfa düzeni ve içerik yazma önemli faktörlerdir.

İnme kurbanlarının konuşması ve yazması zordur. İşitme bozukluğu olan kişilerin, video içeriği üreten çoğu şirketin günlük işlerinin bir parçası olmayan transkriptlere ihtiyacı vardır. Google, engelli gönüllüleri kullanıcı testleri yapmaya davet eder.

Her üç talimat da web içeriğine makinelere ve personele yanıt vermesi talimatını verir. Geliştiriciler, geliştirmeleri öğrenmeye ve uygulamaya devam edecek. Dijital teknolojideki değişimlere ayak uydurabildiğimiz için şanslıyız;

bu, farklı geçmişlere sahip profesyonellerden oluşan kabileleri işe alma tavsiyeme dayanıyor. Tam bir dijital varlık sıralaması olasılığı daha yüksektir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Dizine eklenmemiş sayfa


Kullanıcı deneyimi olarak erişilebilirlik ( Web sitesinde trafik ne demek )

Web sitesinde trafik ne demek siteye gelen hit sayınız ile kıyaslanır. Site hiti günlük veya aylık gibi periyotlarda web sitenize aldığınız kullanıcı sayısını oluşturmaktadır. Belirli Web erişilebilirlik Web içeriği erişilebilirlik yönergelerinin başarı kriterleri ve en iyi uygulamaları geçmişte kullanılabilirlik testinin bir parçası olmuştur.

Test etme ve düzeltme için en basit başarı kriteri renk kontrastı ve görüntüler için alternatif metindir. Kullanıcı deneyimi için renk neden önemlidir?

Renklere duygusal tepkiler ve kültürel ayarlamalar yoluyla yanıt veririz. Bu nedenle kırmızı, dur (yalnızca bazı ülkelerde) veya uyarı anlamına gelir.

Yeşil; seyahat, para ve doğa ile ilgilidir. Mavi deniz kadar sakin. Bu, renk körlüğü veya görme bozukluğu olan insanları etkiler mi?

Erkeklerin kadınlardan daha fazla renk tonu olduğundan, erkekleri hedefleyen web siteleri renk seçimlerini değerlendirmek isteyebilir.

Renk kontrastı, çeşitli aydınlatma koşullarında netliğe ve net ön plan ve arka plan renklerine ihtiyaç duyan. Görme engelli kişiler için özellikle önemlidir.

Yukarıda belirtilen WCAG gereksinimlerini karşılamak için renk kontrastı gereklidir. Erişilebilirliğe aşina değilseniz ve pazarlama çabalarını desteklemekle ilgileniyorsanız, bu iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.

Önce web sayfasının kolay görüntülenmesini ve okunmasını sağlayın.

Resim için alternatif metin

Çoğu SEO uzmanı, alt metnin arama motorları tarafından okunabileceğini bilir, bu nedenle anahtar kelimeler eklemek için kullanılabilir.

Yalnızca anahtar kelime doldurma web sayfalarınızı riske attığı için değil. Aynı zamanda insanlar ekran okuyucularla alternatif metinleri dinleyebildiği için, dikkatli olmalısınız.

Görsellerin hem görsel kullanıcıları hem de görme engelli kullanıcıları vardır. Bu nedenle, otomatik olarak alternatif metin oluşturmak, engelli kişiler için kaba değildir.

Alt özniteliği görseller için çok önemlidir ve hatta Twitter, Medium ve diğer sosyal platformlar, görsellere alternatif metin ekleme özelliğini ekledi.

Alt özelliklerin nasıl uygulanacağını belirleyen bazı kurallar vardır. Alternatif karar ağaçlarını izlemenizi tavsiye ederim. Daha da önemlisi, otomatik bir ortama bırakılmamalıdır.

Erişilebilirlik ve pazarlama

Web Master Haberleri için bizleri takip ediniz.Tamamlayıcı becerilere sahip bir grup insan bir web sitesi oluşturabilir. Bir müşteri bir ADA davasıyla karşılaştığında veya bir talep aldığında, bazı dijital pazarlama ajansları zor yöntemleri öğrenecektir.

Erişilebilirlik şikayetlerini tetikleyen yaygın engeller arasında form doldurma. Video izleme veya ürün satın almak için ekran okuyucuları kullanma gibi görevleri tamamlayamama yer alır.

Şirketinizin müşteri başarısına daha az yatırım yapan şirketlerden farklı olması için pazarlama planınıza erişilebilirlik ekleyin.

Bir kullanılabilirlik incelemesi yapıyorsanız, lütfen sertifikalı bir erişilebilirlik uzmanı tarafından yapılan erişilebilirlik uyumluluk testini ekleyin.

Kullanılabilirlik ve erişilebilirlik kontrollerinin diğer sonuçları. Kullanıcı arayüzünde, gezinmede ve işlevsellikte sorun giderme fırsatı sunar ve engelli kişilerin web sitesini kullanamayacağını belirler.

Web sitenizin ziyaretçileri kimler? Ne tür bilgisayar ekipmanı kullanıyorlar? Web sitesi, engellilerle ilgili bir ekran okuyucu veya yardımcı cihazla test edildi mi? İçeriğin okunmasını zorlaştıran herhangi bir dikkat dağıtıcı unsur var mı?

Erişilebilirlik, pazarlamada neden önemli bir husustur? Dünya genelinde engellilerin% 10-20’si engelli.

Engelli insanlar her zaman açık veya tartışılmaz. Engelliler, başkalarıyla aynı etkinlikleri gerçekleştirmek için İnternet’i kullanır. Bazı ülkeler, erişilebilirlik standartlarını belirlemek için yasalar gerektirir.

Erişilebilirlik bir medeni haktır. Yani ikisinin farklı barlarda buluştuklarını söyledin, ama aynı barda? John Mueller bana Twitter’da sordu. Çıtayı yükseltme zamanı dedim Profesyonel bir destek için Websesi iletişime geçiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Profesyonel bir web sitesi Nasıl Olmalı sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Seo Çalışması Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Hukuk Bürosu Seo