Diğer

PS4 Alınır mı? PS4 Almak Mantıklı mı satın almaya değmez neden?

PS4 Alınır mı? PS4 neden 2022’de satın almaya değmez? PS4 olarak bilinen PlayStation 4, Sony’nin video oyun endüstrisindeki uzun tarihi boyunca harika bir cihaz olmuştur. Japon teknoloji devi, ilk PlayStation’ları ile yeni binyılın gelmesinden çok önce kodu kırdı. PlayStation 4, mevcut nesil gelmeden önceki son eski konsoldur. Sony’nin 2022’ye kadar eski nesil konsol üretimine devam etmesi önemli bir soruyu gündeme getiriyor. Konsol satın almalı mı, PS4 Almak Mantıklı mı?

Aşağıda PS4 Alınır mı sorunuza istinaden yabancı bir YouTuber tarafından animasyon hazırlanmış. Sizler ile paylaşmak istedik.

PS4, 2013’ün sonlarında Xbox One’ın piyasaya sürülmesine denk gelen Kuzey Amerika’da piyasaya sürüldü. İki cihaz aynı zamanlarda piyasaya sürüldü, ancak Sony’nin teklifi rekabette öndeydi. Kuzey Amerika’daki bir yayının ardından, hayranlar yapılan işi sevdiği için küresel bir yayın izledi. Ancak 2013 artık neredeyse on yıl geride kaldı ve aynı zamanda donanım ve teknoloji de değişti. Konsollar oldukça uzun bir süredir ortalıkta olsa da, başka yerlere bakmanın zamanı geldi.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; iPhone Fotoğraf Gizleme


PS4 Almak Mantıklı mı

Yıllarca süren başarıdan sonra, oyuncular PS4 için daha iyi bir seçeneğe sahipler. PS4’ün hakimiyeti her zaman Sony’nin en yüksek noktası ve video oyunlarına olan tutkusu olacak. Konsol sadece iyi satmakla kalmadı, aynı zamanda uzun ömürlülüğü birinci taraf özel bölümünün bir parçası olan ana sürümlerle eşleşti. Performanslarının bir kısmı, konsolun donanım özelliklerine gidecek. Demek ki her güzel şey eninde sonunda bitiyor. Yeni bir PS4 bulmak Xbox One’dan daha kolay olacak.

Bunun ana nedeni, Sony’nin yarı iletken çip sıkıntısından sonra yüzleşmek zorunda kaldığı arz sıkıntısı. Xbox’ın ikili SKU stratejisine karşı koymak için daha eski konsollar yapmaya karar verdi. İşte burada söz konusu konsol devreye giriyor ve tüketiciler yukarıda belirtildiği gibi daha iyi seçeneklere sahip.

PS 4’ün Alınır mı Sorusuna Gelince aşağıda PS4 PRO ve PS4’ün karşılaştırılması video halinde sizler ile paylaşıyoruz.

2022’nin ikinci yarısında bile yayıncılar ve geliştiriciler oyunlarını eski nesil konsollarda yayınlamaya devam ediyor. Ancak bu eğilim, Gotham Knights’ın eski nesil konsollarda kullanılabilirliğini iptal etmesiyle değişmeye başladı. Call of Duty Warzone 2’nin de aynısını yapabileceğine dair söylentiler var ve bu eğilimin devam edeceğine dair spekülasyonlar var.

Birisi bir konsol satın alırsa, en az birkaç yıl çalışmasını bekler. 2022’de şimdiki nesil olacak bir video oyunu zaten var. Oyun endüstrisindeki çoğu paydaş, bu tür olayların yalnızca geliştiricilerin bırakmak istemediği için artacağına inanıyor. Bu konsollar ayrıca daha hızlı yükleme süreleri ve oyunlar arasında verimli bir şekilde geçiş yapma olanağı sunar. Düşen karelerin olmamasını sağlar ve grafikler daha iyi oluşturulsa bile saniyede daha fazlasını sunar.

PS4 Alınır mı?

PS4’ün, PS5’in her iki versiyonundan daha ucuza mal olduğunu söylemek doğru olur. İkincisi ayrıca, hem üreticiler hem de alıcılar için zorluklar yaratan tedarik sıkıntısı çekiyor. Sony’nin geniş birinci taraf oyun kataloğunu oynamak için çaresizseniz, 2022’de eski nesil bir konsol satın almak bile mantıklı. Ancak ideal koşullar altında yatırım yapmak için daha iyi seçenekler var.

Tedarik bir sorun olsa da, PS5’i ve üstün donanımını beklemeye değer. Yalnızca dijital sürüm daha az maliyetlidir ve oyuncuların birkaç dolar tasarruf etmesine yardımcı olabilir. Alternatif olarak, Xbox Series S, Sony’ye özel oyunlara ihtiyacı olmayanlar için uygun fiyata yeni nesil harika bir seçenektir. Her iki seçenek de daha fazla anlam sağlar.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. PS4 Alınır mı sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Gündem Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Metaverse Nedir


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu