Pubg Mobile Hangi Ülkenin, Oyunudur – Detaylar

Pubg Mobile Hangi Ülkenin Oyunudur? Bu oyunu hangi ülkenin yaptığını mı merak ediyorsunuz? O zaman çok doğru bir adrese geldiniz. Battle Royale oyunları söz konusu olduğunda, PUBG Mobile’ın popülaritesini çok az kişi yakalayabilir. FPS oyunları Türkiye’de ve tüm dünyada çok fazla büyüme kaydetti, ancak yeterli kullanıcı yok. Ancak, TÜRK kullanıcılar için 2020’nin ortalarında işler önemli ölçüde değişti. Pek çok kişi oyunun ilk olarak Güney Kore’de başladığına inanıyor.. Diğerleri, uygulamanın Çin tarafından desteklendiğine dikkat çekti. Peki gerçek hikaye nedir?


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: PUBG Mobile Bilgisayara Nasıl İndirilir


Pubg Mobile Hangi Ülkenin Oyunudur

PUBG Corporation, Güney Kore, Seul merkezli bir çevrimiçi oyun geliştiricisidir. Çok oyunculu çevrimiçi battle royale oyunu PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın (PUBG) arkasındaki şirkettir. Şirket, Güney Koreli yayıncı Bluehole’un bir yan kuruluşudur.

  • kurucular; Chang Byung-gyu
  • Ayrıca Bilinen Diğer Adlar; PlayerUnknown’s Battlegrounds, PlayerUnknown Battlegrounds, PUBG Şirket Türü
  • Şirket Türü; Kar için
  • Kuruluş Tarihi; 2009
  • Kuruluşun Merkezinin Bulunduğu yer; Asya-Pasifik (APAC)

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Pubg mobile uc 99 999


Pubg Mobile Hikayesi

PUBG oyunlarının çıkışı Güney Koreli şirket Bluehole Studio’ya kadar takip edilebilir. Oyun geliştiren ve yayınlayan holding şirketleridir. Oyunun arkasındaki adam mı? Brendan Greene, oyun fikrini bir filmden alan İrlanda doğumlu bir adam. Evet, “Battle Royale” adlı bir Japon filmi izledi, bu yüzden oyun üzerinde çalıştı. Oyun geliştirirken Greene, sürümleri kişisel olarak test eder. Onun takma adı nedir? PlayerUnknown Battlegrounds veya kısaca PUBG adını doğuran PlayerUnknown. Bu oyunun şu anda henüz bir mobil oyun olmadığını unutmayın. PC’de ve daha sonra XBox ve XBox One ve PlayStation 4’te oynanmak üzere tasarlanmış çevrimiçi bir oyundu. Buraya kadar iyi, değil mi? Şimdiye kadar, Çin’in katılımı olmadı, bu yüzden oyun Güney Kore’ye geri dönüyor. Ancak 2017’den sonra işler karmaşıklaştı.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Pubg Mobile Hangi Ülkenin sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Pubg Mobile Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Pubg f tuşu çalışmıyor