Pubg Mobile Kaç Kişi Oynuyor (online oyuncu sayısı)

Pubg Mobile Kaç Kişi Oynuyor
Pubg Mobile Kaç Kişi Oynuyor

Pubg Mobile Kaç Kişi Oynuyor Olabilir? PUBG ve Fortnite’ın başarısı, bazıları ilginç yeni fikirlere sahip. Ancak daha açık bir şekilde en ünlü iki franchise’ın başarısını tekrarlama girişimi olan tüm bir battle royale oyunları endüstrisini çıkardı. PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), Steam Erken Erişim’de neredeyse bir yıl geçirmesine rağmen Aralık 2017’de yayınlandı. Yıl boyunca ekip, 2018’in başlarında Xbox ve PlayStation’da çıkış yapan PUBG deneyiminde ince ayar yaptı.

Resmi lansmanından önce bile, PUBG, maksimum eşzamanlı sayım açısından Steam’deki hemen hemen tüm diğer oyunları geride bıraktı. Ağustos 2017’de, resmi çıkışından dört ay önce, en popüler çevrimiçi PC oyunu olarak League of Legends’ı geride bıraktı. PUBG dünya çapında çılgınca popüler olsa da, Epic Games Fortnite’ı geçtiği için ABD’de rekabet etmekte de zorlanıyor. PUBG Mobile 2018’de iOS ve Android’de piyasaya çıktığında. Çin ve Hindistan’daki geniş kullanıcı tabanı nedeniyle indirmelerde Fortnite’ı geçmeyi başardı, ancak yine de gelir açısından Fortnite’ı takip etti. Tencent’in PUBG’ye dahil olması nedeniyle, geliştirici Bluehole’da bir yatırımcı olarak Çin sansürünü başarıyla atlattı. Bununla birlikte, Hindistan’ın son zamanlarda Tencent Games ile bağları nedeniyle ülkede PUBG Mobile’ı yasaklaması, organizasyona zarar verdi. PUBG Mobile 2019’da zaten yükselişteydi, ancak koronavirüs pandemisi ile oyunun indirmeleri ve gelirleri arttı. Mart 2020’de dünya karantinaya ilk girdiğinde PUBG Mobile ayda 270 milyon dolar kazanıyordu.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Pubg UC Hilesi 100 Gerçek


Pubg Mobile Kaç Kişi Oynuyor

Epic Games, Apple ve Google ile ortaklaşa. Fortnite’ın her iki uygulama mağazasından çekilmesiyle sonuçlandı ve PUBG Mobile’ın ateş gücünü daha da artırdı. PUBG Mobile hakkında veri ve istatistik topladık. Daha fazla bilgi için aşağıyı okuyun. PUBG Mobile’ın günlük 30 milyon aktif oyuncusu var.

Lansman tarihi9 Şubat 2018
genel merkezSeongnam, Güney Kore
geliştiricilerPUBG Şirketi, xFAIRx
yayıncılarVNG Oyun Yayıncılığı, Tencent Games, KRAFTON, xFAIRx
sanayiVideo oyunları

pubg kaç kişi oynuyor

Yaklaşık 30 milyon kişi PUBG Mobile oynuyor. Hindistan’da yasaklandığında, kullanıcı tabanının yarısını kaybetti. 50 milyon kişi daha barış oyununun Çince versiyonunu oynuyor.

Pubg Mobile Kaç Kişi Oynuyor
Pubg Mobile Kaç Kişi Oynuyor

pubg mobile online oyuncu sayısı

Her gün yaklaşık 30 milyon oyuncu PUBG oynuyor. Grafiğimize göre, PUBG oyuncuları 2020’den beri önemli ölçüde büyüdü.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Pubg Mobile Kaç Kişi Oynuyor sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Pubg Mobile Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Pubg Mobile Kore APK