Pazar, Haziran 16, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

PUBG Mobile mikrofon çalışmıyor sorunu nasıl düzeltilir? [Açma Kapatma]

PUBG Mobile mikrofon çalışmıyor sorunu nasıl düzeltilir? PUBG Mobile, lansmanından bu yana 500 milyondan fazla indirme ile mobil oyunlarda en hızlı büyüyen oyundur. Oyun, her biri kullanıcılara farklı bir deneyim sunan benzersiz özelliklere sahip keşfedilecek birden fazla harita ve mod içeriyor. Ayrıca arkadaşlarınızla oynayabilir ve yerleşik sesli sohbet yoluyla iletişim kurabilirsiniz. PUBG Mobile çevrimiçi çok oyunculu bir oyun olduğu için herkes oyunu oynarken çeşitli buglar ve aksaklıklar yaşıyor.

FPS düşüşü veya kekemelik olsun, bu hatalar ve aksaklıklar şüphesiz en can sıkıcı olanlardır. Tüm bu sorunların yanı sıra bazı oyuncular mikrofonun düzgün çalışmaması sorunuyla da karşı karşıya kalıyor. Bilmeyenler için mikrofon, sesinizi yakalayıp takım arkadaşlarınıza ilettiği için çok önemlidir. PUBG Mobile’daki mikrofonun çalışmamasının çeşitli nedenleri vardır ve bu makale bunları düzeltmenin yollarını bulmanıza yardımcı olacaktır.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: PubG Mobile 90 fps Nasıl Yapılır


PUBG Mobile mikrofon çalışmıyor sorunu

1. Kulaklığınızı kontrol edin ve değiştirin

PUBG Mobile mikrofon sorunu
PUBG Mobile mikrofon sorunu

PUBG Mobile’daki mikrofon arızasının tipik bir nedeni, bozuk bir kulaklık veya kulaklıktır. Bu durumda hasarlı bir kablo veya dahili hasar da oyun oynarken mikrofonunuzun çalışmamasına neden olabilir. Bunu düzeltmek için aynı kulaklığı başka bir cihazda kullanmayı deneyin ve işlevselliğini doğrulayın. Başka bir telefonda da aynı sorun varsa, bunları yeni bir telefonla değiştirmeyi düşünün.

2. Oyun içi ayarlardan mikrofonu açın

PUBG Mobile mikrofon açma
PUBG Mobile mikrofon açma

Çalışmayan bir mikrofon her zaman sorun olduğu anlamına gelmez. Bazen oyuncular yanlışlıkla oyun ayarlarında mikrofon seçeneğini kapatır. Bu, cihazın sesinizi kaydetmesini engelleyerek oyun içi iletişim sorunlarına neden olur. Bunu düzeltmek için mini haritanın (ekranın sağ üst köşesi) yanında bulunan mikrofon düğmesini bulun ve açın. Ayrıca PUBG Mobile’ın ses ayarlarına giderek mikrofon sesini yüksek olarak ayarladığınızdan emin olun.

3. PUBG Mobile’ın ses kaydetmesine izin verin

PUBG Mobile mikrofon kapatma
PUBG Mobile mikrofon kapatma

Oynatmadan önce, PUBG Mobile’ın mikrofon aracılığıyla ses kaydetmesine izin verilmelidir. Cihazınızda izinlerin etkin olup olmadığını kontrol edin. Bunu yapmak için Ayarlar >> Uygulama Yönetimi >> PUBG Mobile >> İzinler bölümünü ziyaret edin. Listede Mikrofon seçeneğini bulun ve etkinleştirin.

4. Oyunu yeniden başlatın

Yukarıdaki adımların her birini test ettiyseniz, mikrofonun çalışmasını engelleyen bir hata veya arıza olabilir. Bunu düzeltmek için PUBG Mobile’ı yeniden başlatın ve hesabınıza tekrar giriş yapın. Çoğu zaman, uygulamayı yeniden başlatmak, mikrofon sorunları da dahil olmak üzere geçici hataları düzeltir.

Son olarak, yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri işe yaramazsa, lütfen PUBG Mobile müşteri destek ekibiyle iletişime geçin ve sorununuzu açıklayın.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: PubG Mobile Nasıl Güncellenir


PubG Mikrofon Açma

Mikrofon, takım arkadaşlarımızla, takımınızla koordineli bir şekilde konuşmamızı sağlar. Zafere ulaşmak için hepimizin aradığı hedeflere ulaşmamızı sağlayacak bir bölümde etkinleştirebileceğimiz sesli sohbet seçeneklerinden biridir. Tüm mobil cihazlarda iletişim kurabilmeniz için mikrofon bulunur. Ancak bir PC oyuncusuysanız bu seçeneği etkinleştirmek için bir mikrofonunuz veya kulaklığınız olmalıdır, böylece sesli sohbet dışında görünür. Bu yazımızda sizlere PubG Mobile’da mikrofonu nasıl etkinleştireceğinizi göstereceğiz.

  • PubG Mobile’da mikrofonu etkinleştirmek için uygulamanın ana HUD’sinde ayarlar seçeneğine gitmeli, sesli sohbeti etkinleştirmeli ve mikrofonun sesini artırmalısınız.

PubG Mobile Mikrofon Kapatma

  • PubG Mobile’da mikrofonu kapatmak için uygulamanın ana HUD’sinde ayarlar seçeneğine gitmeli, sesli sohbeti kapatmalısınız.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. PUBG Mobile mikrofon sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Pubg Mobile Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Pubg arkadaş ekleme nasıl Yapılır


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER