Cumartesi, Haziran 15, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Pubg mobile ne zaman çıktı (PUBG Mobile’ın tarihçesi ve çıkış tarihi)

Pubg mobile ne zaman çıktı? İşte o çokca merak edilen oyunun çıkış tarihinden bu yana nerden baksanız asırlar geçti… Elbette şaka yapıyoruz 🙂 ama bir hayli zaman geçmesine rağmen sanki dünkü gibi hatırlıyoruz. Bir oyun düşünün ve hayatımızın tam orta yerinde ansızın bir şekilde yer edindi.

PUBG Mobile, Tencent tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz bir battle royale oyunudur. Her gün milyonlarca çevrimiçi oyuncuyu bir araya getiren çılgınca popüler bir oyundur. Sensor Tower verilerine göre PUBG Mobile 734 milyondan fazla kez indirildi. PUBG Mobile, yüksek grafik hassasiyeti ve konsol benzeri bir oyun deneyimi sunan ilk oyunlardan biriydi. PUBG Mobile, gelirinin büyük kısmı mikro işlemlerden ve sponsorluklardan gelen, oynaması ücretsiz bir iş modelini takip ediyor. Oyunun ana kitlesi Asyalı seyircilerden çoğunlukla oluşmaktadır. Sadece Hindistan da bile, PUBG Mobile’ın toplam indirmelerinin %24’ünü oluşturuyor.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Pubg canlı yayın nasıl yapılır


PUBG Mobile’ın tarihçesi ve çıkış tarihi

PUBG’nin Windows sürümünün yayınlanmasından sonra. Tencent Games ve PlayerUnknown’s Battlegrounds, Çin’de PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın iki mobil versiyonunu yayınlayacaklarını duyurdu. PUBG Mobile’ın ilk sürümü/sürümünün adı PUBG: Exciting Battlegrounds. PlayerUnknown’s Battleground PC’nin kısaltılmış bir versiyonudur. Ayrıca oyun Tencent Games’in iç bölümü “Light Speed ​​& Quantum Studio” tarafından geliştirildi.

Pubg mobile ilk fragmanı

Pubg mobile ilk fragmanı

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: PUBG 60 FPS Veren Telefonlar


Pubg mobile ne zaman çıktı

PUBG Mobile’ın ikinci versiyonu PUBG: Army Attack olarak adlandırılıyor. Bu, sıradan oyuncular için tasarlanmış orijinal oyunun nostaljik bir versiyonudur. PUBG: Army Attack, Tencent Tianmei Studio tarafından geliştirilmiştir. PUBG: Exhilarating Battlefield ve PUBG: Army Attack, Android ve iOS cihazlar için 9 Şubat 2018’de yayınlanan ilk iki sürümdür. Daha sonra, “PUBG Mobile: PUBG Mobile”ın İngilizce versiyonu 19 Mart 2018’de dünya çapında yayınlandı. Tencent Games, gecikmiş hükümet onaylarına rağmen Çin’de PUBG Mobile’ı piyasaya sürmeye çalışıyor. Bu nedenle Tencent, Çin’in kanlı, acımasız ve diğer içerik kısıtlamalarını ortadan kaldırmasını kolayca karşılamak için. “PUBG Mobile” mobil oyununu “Peace Elite” adına yeniden yayınlamaya karar verdi.

Bir yıl sonra PUBG Mobile Lite, 25 Temmuz 2019’da Android ve iOS cihazlar için piyasaya sürüldü. PUBG Mobile, mobil cihazlarda harika görünüyor. Ancak, oyun, oyunu çalıştırmak için çok fazla kaynak gerektirir. Bu nedenle PUBG Mobile, üst düzey mobil cihazlara parası yetmeyen oyuncular için boşluğu dolduruyor. Son zamanlarda geliştirici, Ağustos 2020’de OnePlus cihazlarına özel yüksek FPS desteğini duyurdu.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Pubg mobile ne zaman çıktı sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Pubg Mobile Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Pubg mobile şekilli nick yazma


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER