Pazar, Nisan 14, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Remedy Entertainment Yeni Projesi Control 2’ye Odaklanıyor

Video oyun geliştiricisi Remedy Entertainment, 2023 The Game Awards’ta sekiz adaylık elde eden Alan Wake 2’nin ardından, yeni büyük projesi Control 2 üzerine yoğunlaşıyor. Alan Wake 2’nin önemli bir oyun tasarımı katkıda bulunan Leonid Stepanov, Control 2’nin geliştirilmesinde yer alacağını duyurdu. Bu geçiş, stüdyonun aynı zamanda Max Payne 1-2 Remake ve Vanguard projesinin yeniden başlatılması olan Kestrel üzerinde çalıştığı bir döneme denk geliyor.

2019 yılında piyasaya sürülen doğaüstü aksiyon-macera ve üçüncü şahıs nişancı oyunu Control’ün devamı olan Control 2, şu anda kavram kanıtı aşamasında ve Xbox Series X/S, PS5 ve PC için geliştirilmekte. Remedy, oyunun temel unsurlarını kanıtlamayı hedefliyor ve ardından geliştirme ekibini genişletmeyi planlıyor. Control 2’nin çıkış tarihi henüz açıklanmamış olsa da, projenin tasarım ve oyun yapımı açısından hırslı planları iyi ilerliyor.

Öte yandan, 2023 korku hayatta kalma oyunu Alan Wake 2 ve orijinal Alan Wake’in devamı, hikaye anlatımı ve oynanışı ile övgü topladı. Oyun, oyunculara korku roman yazarı Alan Wake ve FBI ajanı Saga Anderson’un hikayesine dalarken heyecan verici bir deneyim sunuyor. Oyun, PlayStation 5, Windows ve Xbox Series X/S platformları için mevcut.

Control 2’ye olan bu odaklanma, Remedy Entertainment’ın portföyünü genişletme ve oyun endüstrisinde yeni yaratıcı yollar keşfetme konusundaki kararlılığını gösteriyor. Stüdyo, birçok büyük başlık üzerinde aynı anda çalışırken yüksek kaliteli oyun deneyimleri sunma taahhüdünü sürdürmeye devam ediyor.

Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Bilgesu Erdem
Bilgesu Erdem
tech and internet savvy, cat lover.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER