Perşembe, Mayıs 30, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Riot Kullanıcı Adı Değiştirme: Kimliğinizi Nasıl Değiştirirsiniz?

Riot Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır? Riot Games kimliğinizi ve kullanıcı adınızı değiştirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bunu her 30 günde bir ücretsiz yapabilirsiniz, ancak kimliğinizi değiştirmek biraz zahmetli olabilir. Riot Games Kimliğinizi ve kullanıcı adınızı değiştirmek için, resmi kimliğinizle giriş yaptıktan sonra resmi riotgames.com hesap sayfasından bunu yapmanız gerekecektir.

Yönergelerimizi takip edebilir veya destek ekibine bir bilet gönderebilirsiniz; isteğinizi yerine getireceklerdir. Her iki yöntem de işe yarar. Ancak Valorant’ta adınızı değiştirmek için bir bilet göndermek bir veya daha fazla gün sürebilir. Riot Games Kimliğinizi ve kullanıcı adınızı kendiniz değiştirmek daha kolaydır.

 • Riot Games kimliğinizi ve kullanıcı adınızı değiştirmek istiyorsanız, bunu resmi web sitesinde birkaç kolay adımda yapabilirsiniz
 • İki faktörlü kimlik doğrulama ile oturum açmanız veya e-postanıza gönderilen kodu girmeniz istenebilir.
 • İsminiz bir kez değiştirildiğinde, Riot kimliğinizi saldırgan olarak işaretlemediği sürece tekrar değiştirmeniz gerekmkez. Sizi değiştirmeniz için zorlamadığı sürece 30 gün boyunca bir daha değiştirilemez.

Ayrıca şu haberimizi de Okuyunuz: Fortnite Kaç Kişi Oynuyor


Riot Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Değiştirilir?

Riot Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir
Riot Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir

İşte Riot Games kullanıcı adınızı ve kimliğinizi değiştirmek için yapmanız gerekenler. Bu işlem sırasında sizden iki faktörlü kimlik doğrulama veya gerekirse e-posta doğrulaması istenebilir.

 1. https://account.riotgames.com/riot-id adresine gidin 
 2. Giriş bilgilerinizi girin.
 3. Sayfa kimlik doğrulaması isterse e-postanızı kontrol edin.
 4. Gerekirse e-postanızdaki tek seferlik doğrulama kodunu girin.
 5. Menüde Riot ID’ye tıklayın. 
 6. Kullanıcı adınızı düzenlemek için kalem simgesine tıklayın. 
 7. Yeni adınızı seçin.
 8. Kaydet’e tıklayın.

Bağlı hesabınızı düzenlemek, e-postanızı ve hesap şifrenizi değiştirmek için aynı menüyü kullanabilirsiniz. 30 günlük bekleme süresi sona erdikten sonra, Riot Games Kimliğinizi ve kullanıcı adınızı tekrar değiştirebilmeniz gerekir. Hesabınız saldırgan olarak işaretlenirse, Riot başka bir isim değişikliği önerecek ve tüm bekleme süreleri geçersiz olacaktır.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: PlayStation ile Oynanacak en iyi VR oyunları


Riot Kimliği Nedir?

Riot Kimliği Nedir
Riot Kimliği Nedir

Yeni bir Riot Kimliği kaydettiyseniz ancak onu nerede bulacağınızı bilmiyorsanız, oyuna giriş yapabilirsiniz; adınızı, etiketinizi ve bazı numaralarınızı içerecektir. Bazı kimlikler sayı kullanmaz, ancak bölgenizi belirtir. Örneğin, Batı Avrupa’dan iseniz kimliğiniz WebsesiGaming#EUW gibi bir şey olabilir.

Kimliğiniz hazır olduğunda, resmi web sitesi üzerinden Valorant’ta adınızı değiştirebilirsiniz. Riot’un ad değiştirme hizmetinin en iyi yanı, hashtag’lerinizin yanı sıra görünen adınızı da değiştirebilmenizdir. Hashtag numaralarının veya kodlarının değiştirildiği alanların da aktarılmasını talep edebilirsiniz.

Riot Games Kimliğinizi ve Kullanıcı Adınızı Değiştirmenin Maliyeti Var mı?

İsim değiştirme hizmeti ücretsizdir. Ancak, League of Legends oynuyorsanız, sihirdar adınızı değiştirmenin bir maliyeti vardır ve diğer oyunlar için geçerli değildir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Riot Kullanıcı Adı Değiştirme sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer LoL Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Valorant Benzeri Oyun


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER