Pazartesi, Temmuz 22, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Riva Yol Tarifi, Nasıl Gidilir, Kaç Km ve Saat

Riva Yol Tarifi, Nasıl Gidilir? Şehirler veya da ilçeler arası seyahatlerinizde kolaylıkla kullanabileceğiniz navigasyonlar vardır. Bu navigasyonlar sizlerin en iyi şekilde yararlanabilmeniz için google tarafından geliştirilmiştir. Tabi ki de bir çok tarayıcıların navigasyonları vardır fakat aralarından en iyi ve en kullanışlısı Google ‘dur diyebiliriz. Tabi ki de bu tamamen bizim kişisel görüşümüzden ibarettir. Nereye ulaşmak istiyorsun? Gideceğin yere kaç km olduğunu veya da kaç saat içerisinde orada olacağını bilmek istemez misin? Tabi ki de bilmek istersin o halde aşağıda ki yol tarifimizi kullanmaya başlasan iyi edersin.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Göreme Yol Tarifi


Riva Yol Tarifi, Nasıl Gidilir

Riva, İstanbul’un Anadolu yakasında, İstanbul’a yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunan Çayağzı olarak da bilinen eski bir Rum köyüdür. Burası Anadolu Feneri ile Şile arasında popüler bir yer. Riva, geniş ve uzun plajları ile İstanbul’daki diğer hafta sonu kaçamakları ve dinlenme noktalarından daha sakin. Riva Plajı’nda kulübeler, kafeler ve restoranlar bulunmaktadır. Riva’da konaklamak isteyenler için küçük motel ve oteller de bulunuyor. Riva Tepesi’nin eteklerinde yer alan Riva Kalesi, biraz harap durumda. Riva’nın tarihi Bizans öncesi döneme kadar uzanmaktadır. Riva’nın denizi ve kumsallarının yanı sıra yeşili ve doğası da görülmeye değer.

Riva Çayı yemyeşil vadilerin arasından akar ve denizle birleşir. Riva’da gezinti için kayık ve tekne kiralamak da bir zevktir. Dere boyunca irili ufaklı restoranlar, mangallar ve piknik alanları da bulunmaktadır.

Riva (Tanımı)

Riva’nın dikkat çeken bir diğer değeri ise Öğümce köyündeki Riva Cam Okulu ve Türkiye’nin ilk cam okulu. Uluslararası düzeyde cam ve güzel sanatlar eğitimi veren Glass School’da konut kursları da mevcuttur. Riva’ya ulaşım da kolaydır. Riva’ya Beykoz, Polonezköy veya Şile üzerinden ulaşılabilir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Riva Yol Tarifi sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Yol Tarfi Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Tekirdağ Kumbağ Yol Tarifi


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER