Pazartesi, Şubat 26, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Roblox Sunucu Kullanılamıyor hatası nasıl düzeltilir?

Roblox Sunucu Kullanılamıyor hatası nasıl düzeltilir? Durum şu: “sunucu kullanılamıyor” hatasını görmek için Roblox’a giriş yapmaya çalışıyorsunuz. Bu, giriş yapmaya çalışırken veya en sevdiğiniz Roblox oyununa katılmaya çalışırken olabilir. Bu oluşumun nedenleri çok çeşitlidir.

Roblox Sunucu Hatası:

Roblox Sunucu Hatası
Roblox Sunucu Hatası

Roblox bir problemle uğraşıyor olabilir (ve çözüyor olabilir) veya problem doğrudan sizden gelebilir. Neyse ki, Roblox’un iki örneğindeki “sunucu kullanılamıyor” hatasına bir çözüm var.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Oyun Oynamak için En iyi Kulaklık


Roblox: “Sunucu Kullanılamıyor” hatasına olası iki düzeltme

1) Roblox’un sunucu durumunu kontrol edin

Enerjinizi çözümlere harcamadan önce, sorunu belirlemek için lütfen Roblox’un sunucu durumunu kontrol edin. Roblox Herkezde çökmül ise, sorunu hemen bulursunuz ve çok zaman kazanırsınız. Bu arada sunucu bulunamıyor hatasının dışında Error Code 279 hatası ile karşılaşırsanız bu kılavuzumuza bakın.

Roblox’un sunucu durumunu kontrol etmek için iki seçenek vardır:

  • Roblox’un kendi resmi sunucu durumu sayfası
  • DownDetector’ı kullanın

Roblox’un resmi sunucu durumu sayfası, tüm Roblox’ları görüntülemek için harika bir araçtır. Yalnızca web sitesi için belirli bir durum sağlamakla kalmaz. Aynı zamanda Studio, web sitesi, veri depolama ve avatar sayfası gibi çeşitli araçlar için özel durum sağlar. Ayrıca Xbox ve diğer platformlarda (mobil erişim noktaları gibi) Roblox’un sunucu durumunu gösterir.

DownDetector Nasıl Kullanılır?

Roblox DownDetector
Roblox DownDetector

“Sunucu kullanılamıyor” hatasıyla karşılaşırsanız, lütfen sayfanın düzgün çalışıp çalışmadığını oyunlar bölümünden kontrol edin. Roblox için “çalışıyor” yazısını gördüğünüzü düşünürsek, yine de bir sorununuz olduğunu varsayalım. DownDetector’ın amacı budur: Roblox dahili oyunlar için en son raporları sağlamaktır.

DownDetector, mevcut kesintilerin kapsamlı bir haritasını sunar. Bölgeniz kırmızı balonun içindeyse, bu Roblox ile ilgili bir sorundur ve tek yapmanız gereken beklemektir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Discord Renk Kodları


2) İnternet bağlantınızı yeniden başlatın

Durumu kontrol ettiniz, her şey yolunda görünüyor, ancak yine de Roblox’ta “sunucu kullanılamıyor” hatası alıyorsunuz. Yapabileceğiniz bir sonraki şey internet bağlantınızı yeniden başlatmak olacaktır.

  • Adım 1 : Modemi bulun.
  • Adım 2 : Güç kablosunu bulun ve fişini çekin.
  • Adım 3 : 60 saniye bekleyin ve modemi tekrar açın.

Yaşınıza ve durumunuza bağlı olarak bu, bir yetişkinin yardımını ve iznini gerektirebilir. Sorunun kaynağı İnternetse, modemi yeniden başlatmak, kararlı bir bağlantının geri yüklenmesine yardımcı olabilir. Tüm bu adımlar yeterli olacaktır. Ayrıyeten oyun deneyiminizi yükseltmek için Roblox FPS Unlocker önerimizdir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Roblox Sunucu Kullanılamıyor sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Websesi’nin Diğer Donanım Haberleri Bültenlerine de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Bedava Netflix Premium Hesapları


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER