Saas için Seo

Saas için Seo
Saas için Seo

Saas için Seo, Anasayfa SEO’su hakkında bildikleriniz budur. SaaS Seo marka ana sayfası, yalnızca marka sorguları ve doğrudan erişim için bir oturum açma sayfası değildir. Sıralamaları iyileştirmeye yardımcı olmak için SaaS ana sayfası SEO teknikleri hakkında bilgi edinin.

Saas için Seo
Saas için Seo

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Hukuk firması için SEO


SEO söz konusu olduğunda, ana sayfa genellikle tipik bir Saas Seo web sitesindeki en sorunlu varlıktır. Birçok erken Saas Seo markası için site, bir ana sayfadan ve belki de SEO değeri açısından pek yardımcı olmayan bazı destek sayfalarından oluşur. Ancak, daha da köklü Saas Seo şirketleri (arama görünürlüğünü artırmak için daha büyük sitelere ve birden çok sayfaya sahip şirketler) ana sayfalarından yararlanmak için mücadele ediyor.

Bir Saas Seo şirketinin ana sayfasını nasıl optimize edersiniz? Sıralamaları, tıklamaları iyileştirmeye ve yeni işletmeye dönüştürmeye yardımcı olabilecek bazı fikirler.

Saas için Seo

Kabul edelim, ana sayfa için Saas Seo neredeyse herkesin kafasını karıştırır. İster bir SaaS şirketi, ister yerel bir şirket veya başka bir işletme türü olsun, her sektörden birçok insanın bu gayrimenkulden en iyi şekilde SEO perspektifinden yararlanmaya çalıştığını göreceksiniz.

Aynı zamanda, ana sayfa hemen hemen her kuruluşun en endişe verici varlığıdır. Trafiğin kaynağı ne olursa olsun, genellikle ana açılış sayfasıdır. Bu nedenle, aynı zamanda en yaygın tek varlıktır:

  • Saas Seo sayesinde Ziyaretçi ağırlıyor.
  • Marka üzerinde ilk izlenimi bıraktı.
  • Şirketin ne yaptığını açıklar (veya en azından başkalarının bu konuda daha fazla bilgi edinebileceğini ima eder ve ima eder).
  • Şirketin sağladığı değeri ve şirketi ve ürünlerini pazarda benzersiz kılan şeyleri açıklar.
  • Ziyaretçileri, ihtiyaç duydukları bilgileri bulabilecekleri bir yere yönlendirebilir (gezinme ve buraya yerleştirdiğiniz tüm dahili bağlantılar aracılığıyla).

Yoast’ın ana sayfa SEO’sunun tipik yöntemini açıkladığı gibi: “Bu, ana sayfanın sahip olmadığını düşündüğüm hedef ve bu, şirketinizin adı veya markası dışındaki anahtar kelimeler için sıralama yapmaktır.”

Bu çoğu marka için geçerlidir. Ancak SaaS pazarının (ve SaaS pazarlamasının) diğer sektörlerden farklı olduğunu düşünüyorum.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Seo Uzmanı Olma


Seo

Birçok eski markanın başka ticari varlığı yoktur (veya hatta daha fazla varlık yaratma yeteneği). Birçok SaaS Seo şirketi için ana sayfa ticari bir rol oynar ve bu şirketler için tek ticari sayfa olabilir. Seogüncellemelerinde sonra bir çok noktada kullanıcılarına kolaylık sağladı e tabi bu durumda google sıralamayı bir hayli etkiledi.

Saas Web Sitesi Örneği

Bir de marka tanınırlığı sorunu var. Herkes Asana’yı duymuştur. sürüklenme. HubSpot. Bu şirketler meta başlık etiketlerinde süslü sloganlar kullanabilir ve bunlardan kurtulabilir.

İnsanların zaten kendi markalarını aradıklarını biliyorlar. Diğer anahtar kelimelere gelince, bu şirketlerin bu kelime öbeklerini hedefleyen binlerce sayfası vardır. (Bununla birlikte, Hubspot ana sayfasını ürün kategorileri için optimize etmeye devam ediyor.)

Ancak, nispeten yeni bir SaaS şirketi olduğunuzda, sektörde bir yer edinmeye çalışırken, daha iyi bilinen rakipleri yenmeye ve hızla büyümeye başladığında, birisi adınızı Google’da ve ana sayfada arayacaktır (tek The web sitesindeki sayfa) size yardımcı olmayacaktır. Öyleyse seçeneklerin neler?

SaaS SEO Stratejisi

Ana sayfanın önemi, optimize edilecek başka bir sayfanızın olmaması gerçeğinin çok ötesine geçer. Ürünün amacını, kategorisini ve kullanıcıların üründen ne kadar değer elde ettiğini ne kadar net açıklarsanız, arama motorlarının arama sonuçlarındaki sıralamasını belirlemesi o kadar kolay olur. SaaS SEO Stratejisi için aynı bu işlemi PPC Otomasyonu gibi görebilirsiniz.

SaaS’a aşina olmadığınız zaman, ana sayfa (tümü değilse de) doğal bağlantıların çoğunu çekecektir. Bahsedilenlerden bağımsız olarak, ürününüzün aldığı medya önerileri veya diğer PR’ler ana sayfanıza bağlantı verebilir.

SaaS SEO stratejisinde ana sayfanın rolü

Ana sayfanın önemi, optimize edilecek başka bir sayfanızın olmaması gerçeğinin çok ötesine geçer. Ürünün amacını, kategorisini ve kullanıcıların üründen ne kadar değer elde ettiğini ne kadar net açıklarsanız, arama motorlarının arama sonuçlarındaki sıralamasını belirlemesi o kadar kolay olur.

SaaS’a aşina olmadığınız zaman, ana sayfa (tümü değilse de) doğal bağlantıların çoğunu çekecektir. Ne bahsedilirse bahsedilsin, medya önerisi veya ürün.

İlk bağlantı kurma stratejiniz – ziyaretçi gönderimi, dijital halkla ilişkiler, podcast görünümü veya sitenin bir SaaS dizinine sunulması da ana sayfayı hedefleyebilir.

Diğer web siteleri ana sayfanıza bağlantı verdiğinde, PageRank’i iletirler ve bu, daha sonra Google’ın belirli sayfaları bulmasına yardımcı olmak için web sitenize dağıtılabilir.

Akıllı dahili bağlantılar, yeni bir sayfa geliştirdiğinizde ana sayfada toplanan PageRank avantajlarını yeni sayfaya aktarmanıza yardımcı olacaktır.

1. Markanız

Diğer terimlere odaklanmanız gerekse de, ana sayfaya markayla ilgili terimleri eklemek yine de iyi bir fikirdir. En azından şirket veya ürün adını ana sayfadaki başlık etiketine, genellikle etiketin sonuna ekleyin.

Çoğu durumda, markayı doğal olarak sayfaya yayarsınız. Bunu meta açıklamada belirteceksiniz çünkü doğal olarak gerçekleştiğinde, ana alt başlıkta, etiket satırının altında, bir veya iki resmin alt metninde ve vücudun başka bir yerinde (örneğin, bir yorumda veya referansta) olabilir. Dahil et. . .

2. Ürün Kategorisi (Amaç Doğruysa)

Burada, ana sayfanıza (ve markanıza) değerli iş trafiğini çekebilecek ifadeler yerleştirmeye başlayabilirsiniz. Ürün kategorisi anahtar kelimeleri, ürününüzü en iyi tanımlayan ana kategorileri tanımlar.

Saas için Seo
Saas için Seo

Bunlar, öğenin özelliklerini veya işlevlerini tanımlayan anahtar kelimeler değildir, ancak kullanıcılara ürünün ne olduğunu ve markanızla hiçbir ilgisi olmadığını söylemek için kullanılan daha genel başlangıç ​​ifadeleridir.

Bunlar genellikle ürünleri müşterilere, yatırımcılara veya çeşitli paydaşlara açıklamak için kullandığınız ifadelerdir – kurumsal kaynak planlama yazılımı, CMS ve e-ticaret, iletişim platformları vb. Bunlar satış görevlisinin e-postalarında, satış materyallerinde vb. Bulunabilir. Bunlar alıntılanmış bulacağınız terimlerdir.

Ardından, bu bölümlerin her birini ilgili oturum açma sayfasına bağlayın.

İdeal olarak, alaka düzeyini artırmak için bağlantının bağlantı metninde ek anahtar kelimeler kullanacaksınız. Bu şekilde üç hedefe ulaşacaksınız: Ana sayfanın mevcut alaka düzeyini artıracaksınız.

Google ve diğer arama motorları, ürünlerinizin ne yaptığını ve etki alanınızla ilgili ifadeleri daha iyi anlayacaktır. Ziyaretçilerin ihtiyaçları ile ilgili her şeyi bulmalarına yardımcı olacaksınız. Son olarak, ürün özellikleriyle ilgili anahtar kelimeleri sıralamak için oluşturduğunuz bu diğer varlıkların sayfa izinlerini geliştireceksiniz.

SaaS marka ana sayfası, yalnızca marka sorguları ve doğrudan erişim için bir oturum açma sayfası değildir. Farklı türdeki sorgular için organik arama sıralamaları üzerindeki mevcut ve gelecekteki etkiyi anladığınızdan emin olun ve bu fırsatlardan yararlanın.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Saas için Seo Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Seo Çalışması Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: SEO Sorunları