SEO Sıralama Yükseltme Nasıl Yapılır? Google Sıralama Yükseltme

SEO Sıralama Yükseltme
SEO Sıralama Yükseltme

SEO Sıralama Yükseltme Nasıl Yapılır?, Anahtar kelime grubu: SEO Sıralama Yükseltme Anahtar kelime kümeleri, rekabetçi bir sektörde rekabeti kazanmanız için ihtiyaç duyduğunuz avantajları sağlayabilen daha gelişmiş bir SEO içerik stratejisidir.

Son birkaç yılda, Google’ın mühendislik ekibi odak noktasını doğal dil işlemeye kaydırdı ve sayfa içeriği arasındaki karşılıklı ilişkileri daha derin bir şekilde anladı. Sinirsel eşleme, Google’ın eş anlamlıları anlamasına yardımcı oldu.

SEO Sıralamanızı Nasıl yükseltirsiniz?
SEO Sıralamanızı Nasıl yükseltirsiniz?

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: JavaScript SEO


Google Sıralama Yükseltme

Google Sıralama Yükseltme Taktikleri Nelerdir? Google Sıralama Yükseltme Nedir? BERT Nedir?, Google’ın bu aldatıcı edatları anlamasına yardımcı oldu. Her büyük güncellemede Google’ın edebi seviyesi gelişecek. Ancak, Google’ın daha akıllı hale gelmesine rağmen, birçok web sitesi sahibi, web sitelerini optimize ederken hâlâ yalnızca birkaç anahtar kelime hedefini dikkate almaktadır.

 • Bu, özellikle açılış sayfasının zaten yüzlerce anahtar kelime için sıralandığını bildiğimizde, eski bir uygulamadır.
 • Google’ı ilk günlerden beri takip eden bizler için bu, web SEO için cesur ve yeni bir dünya gibi görünüyor.
 • Google NLP özelliklerinin sürekli geliştirilmesiyle, sayfa içi SEO stratejimiz aramadaki bu ilerlemeleri yansıtacak şekilde gelişmeye devam etmelidir.
 • Öyleyse, sayfanın optimizasyon düzeyini Google’ın teknolojisine uyacak şekilde nasıl iyileştirebiliriz? Cevap, anahtar kelime kümelemesidir.

SEO Sıralama

Anahtar Kelime Grupları Nedir? SEO Sıralama düşündüğünüzden çok çok daha mühim bir konudur. Anahtar kelime grubu, benzer satın alma niyetlerine sahip arama yapanları temsil eden bir anahtar kelime grubudur. Örneğin, “keten perde”, “keten perde” ve “beyaz perde keten” farklı anahtar kelimelerdir, ancak hepsi keten perde satın almak isteyenleri temsil eder.

Markanızın keten perdeler sattığını varsayalım. Yalnızca ilk anahtar kelime için sıralama yapmaya çalışırsanız, pazar payınızı sınırlamış olursunuz.Tersine, ana anahtar kelimeleriniz, uzun kuyruklu varyasyonlarınız ve ilgili alt konular için bir sayfa sıralaması alırsanız, sayfalarınız genellikle anahtar kelime sayısının 10 ila 20 katı sıralanır ve önemli ölçüde daha fazla trafik alır.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: SEO Hizmeti


SEO Sıralama Yükseltme

Anahtar kelime ve konu Grubları nasıl oluşturulur? Anahtar kelime kümelerinin işlevselliğinden yararlanmak için, bu stratejinin tek seferlik bir web sitesi optimizasyon yönteminden daha fazla zaman ve kaynak gerektirdiğini unutmamak önemlidir.

SEO Sıralama Yükseltme ve pazarlama ekipleriniz için daha fazla anahtar kelime araştırması, daha fazla içerik oluşturma ve daha fazla çalışma gerektirir.

Ancak sonunda, web sitenizde konu kümeleri oluşturmak, onu Google için daha samimi ve kullanıcı dostu hale getirecektir.

Anahtar kelime kümelemenin faydaları şunları içerir:

 • Uzun kuyruklu anahtar kelimeler için güçlü sıralamalar.
 • Kısa kuyruklu anahtar kelimeler için iyileştirilmiş sıralamalar.
 • Daha yüksek organik trafik.
 • SERP’lerde daha hızlı sıralama iyileştirmeleri.
 • Dahili bağlantı için daha fazla fırsat.
 • Sektörünüzde uzmanlık ve içerik otoritesi oluşturmak.

Bu, anahtar kelimelerin nasıl kümeleneceğine ve bu kümeler etrafında içerik stratejilerinin nasıl oluşturulacağına ilişkin kısa bir açıklamadır.

1. Adım: Anahtar kelime listenizi oluşturun

 • Anahtar kelime kümeleme, anahtar kelime araştırmasıyla başlar. Onların çoğu. Sitenizin sıralanmasını istediğiniz ana anahtar kelimeleri düşünün.
 • Ardından, arama yapan kişi tarafından kullanılan anahtar kelimelerin tüm varyasyonlarını, uzun kuyruk ifadelerini ve alt konularını belirleyin.
 • Öncelikle, şu anda hangi anahtar kelimeler için sıralama yaptıklarını görmek için rakiplerinize danışın.
 • Ardından, ürünlerinize ve hizmetlerinize benzer sorular bulmak için alakalı anahtar kelimeleri, otomatik doldurmayı, alt konuları veya arama yapanları bulmak için anahtar kelime aracını kullanın.
 • Anahtar kelime araştırmasını kaydetmenin birkaç yolu vardır, ancak en basit çözüm bir elektronik tablo kullanmaktır.
 • Listeye anahtar kelimelerin organik zorluk, arama hacmi ve tıklama başı maliyet ölçümlerini eklediğinizden emin olun.
 • Bu göstergeler, hangi anahtar kelimelerin en ekonomik değere sahip olduğunu belirlemenize yardımcı olur ve kümede “temel” anahtar kelimeler olarak kullanılmaları gerekir.
 • Bazı 2021 SEO Sıralama Yükseltme Uzmanları araştırmalarında binlerce anahtar kelime belirlediler. Bu stratejiyi kullanmaya yeni başlıyorsanız, web sitenizde oluşturabileceğiniz birkaç farklı konu kümesini tanımlamak için yüz anahtar kelime öbeği yeterlidir.
 • Bir anahtar kelime listesi oluştururken, alaka düzeyinin ve arama amacının önemini unutmayın.
 • Yalnızca sunduğunuz ürün veya hizmetlerle gerçekten ilgilenen ve web sitenize dönüşme olasılığı en yüksek olanları getirecek anahtar kelimeler eklemek istiyorsunuz.

2. Adım: Anahtar kelimelerinizi gruplandırın

 • Kapsamlı bir anahtar kelime listesine sahip olduğunuzda, anahtar kelimelerinizdeki kalıpları fark etmeye başlayacaksınız.
 • Kullanıcıların arama sorgusuna eklediği aynı kelimeleri, kelime öbeklerini, eş anlamlıları veya alt konuları fark edebilirsiniz. Bu modeller, anahtar kelime gruplarını kümelemenin ve oluşturmanın olası yollarını temsil eder.

İki Anahtar Kelime Grubuna Yakından Bakış

Kümenin temel anahtar kelimelerini bulduktan sonra, bunları tamamlayıcı anahtar kelimelerle eşleştirin. Örneğin, kuyrukları uzun olan, zorluk seviyesi düşük veya arama hacmi düşük kullanıcıları veya açılış sayfasına yeterli bilgi ekleyerek kolayca para kazanabilen kullanıcıları dahil edebilirsiniz.

SEO Sıralamanızı Nasıl yükseltirsiniz?
SEO Sıralamanızı Nasıl yükseltirsiniz?
 • Bu anahtar kelimeler neden iyi bir küme oluşturabilir? Çünkü anlamsal alaka düzeyini paylaşırlar.
 • Bu araştırmacılar, röportajların planlanmasına yardımcı olacak bir ürün arıyorlar.
 • Temel anahtar kelime olan “oturum planlama yazılımı” en yüksek değerdir ve bunu, düşük arama hacmi ve sabit TBM ile tamamlayıcı anahtar kelimelerle eşleştirdik.

Anahtar kelime kümeleme gerçekten tüm çalışmaya değer mi?

Anahtar kelime kümeleri, SEO Sıralama Tavsiyeleri size rekabetçi bir sektörde kazanmanız için gereken avantajları sağlayabilen daha gelişmiş bir SEO stratejisidir.

 • Bunun nedeni, Google’ın iki süper gücüne yanıt vermeleridir: doğal dil işleme ve benzersiz indeksleme. bunu düşün.
 • Google, endüstri araştırmacıları tarafından kullanılan milyonlarca anahtar kelime öbeğini anlar.
 • Ayrıca bu sorgular arasındaki ince farkları ve aralarındaki ilişkiyi de anlar. Google, içerik kalitesi sinyallerini hesaplamak ve hangi web sayfalarının arama yapanlara ihtiyaç duydukları bilgileri en iyi şekilde sağlayacağını tahmin etmek için NLP modellerini eğitmek için yıllarını harcadı.
 • Anahtar kelimeleri ve açılış sayfalarını kümeleyerek, web sitenizin sektörünüzde bir otorite olduğunu ve güçlü bir içerik genişliğine ve derinliğine sahip olduğunu Google’a kanıtlayabilirsiniz. Google Sıralama Yükseltme işlemlerinde oldukça rekabetçi bir zaman olduğunu unutmamız gerekiyor.
 • Ayrıca, arama sonuçlarını tanımak ve iyileştirmek için eğitilmiş zengin, eğitimli bir içerik grubuna da Google’ın içerik sinyallerini sağlarsınız.

SEO Sıralamanızı Nasıl yükseltirsiniz

Anahtar kelime kümeleri, web sitesi sahiplerinin içerikleri hakkında daha fazla düşünmesini gerektirir. Bu aynı zamanda SEO’nun da geleceği. Sayfalarınızın uzun vadede sıralanmasını istiyorsanız, sayfa stratejiniz Google’a yetişmelidir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. JavaScript SEO Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Seo Çalışması Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: SEO Fiyat Teklifi