SEO Sorunları Nelerdir? Güncel Sorunlar

SEO Sorunları
SEO Sorunları

SEO Sorunları Nelerdir?, Google’ın John Mueller, Quick Fire SEO sorusunu yanıtlıyor Google’dan John Mueller, “Sorunlar” başlıklı bir videoda SEO ile ilgili çeşitli soruları yanıtladı. Güncel SEO’nun Sorunları nelerdir?

Google’dan John Mueller, Google Arama Merkezi kanalındaki son videoda karmaşık bir Güncel Sorunları hızla çözdü. Bu video, Google’ın arama savunma ekibinin web sitesi sahipleri tarafından yayınlanan soruları yanıtladığı Googlebot’a Sor (eski adıyla “Google Web Yöneticilerine Sorun”) serisinin son bölümüdür.

SEO Sorunları Nelerdir?
SEO Sorunları Nelerdir?

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Hukuk Firması SEO


Seo Sorunları

Googlebot’a Sor’un ilk sürümleri, video başına bir soruyu yanıtlamaya odaklanıyordu. Ancak, her Seo Sorunları için tam bir cevap almak için dört dakikalık bir video gerektirmez. Bazı insanlar bir veya iki cümleyle hızlı yanıt verebilir. Bunlar Mueller’in cevabındaki beş soru. Canon’dan CDN’ye ve site haritası dosyalarına kadar bu sorunların konusu yoktur. Hadi başlayalım.

Soru 1: Standartlar

  • S: Kendi kendine referans veren bir spesifikasyon, mevcut bir spesifikasyon sayfasının veya tercih edilen sayfanın üzerine yazabilir mi? Gerçekten kendinle konuşman gerekiyor mu?
  • C: Mueller, 2021 Güncel SEO Sorunları için web sitesi sahiplerinin aynı sayfadaki farklı URL’lere işaret ederken birden fazla rel canonics kullanmaktan kaçınmaları gerektiğini söyledi.

Soru 2: URL’ler

  • S: URL’ye ay ve tarihi girebilir miyim? Bu, Google sıralamalarını etkileyecek mi?
  • C: Tarihi URL’ye ekleyebilirsiniz, dedi Mueller. 2021 Seo Sorunları için Sayfanın taranmasını, dizine eklenmesini veya sıralamasını etkilemez.

Soru 3: İçerik Dağıtım Ağları (CDN’ler)

  • S: Görüntüleri aktarmak için CDN kullanabilir miyim? (Görüntüler sitenin sunucusunda olmadığından ve Google görsel standardizasyonu desteklemediğinden)
  • Cevap: Seo Sorunları için Görüntüler için CDN kullanmak en iyisidir. Mueller, görüntünün sunucunuzda olması gerekmediğini söyledi.

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Teknik SEO


Soru 4: Geniş Kitle Hedefleme

  • S: Bir web sitesi tek bir etki alanına sahip küresel bir kitleyi hedefliyorsa, SERP’de görünmenin en iyi yolu nedir?
  • Cevap: Mueller, Tüm dünyadaki kullanıcılar için bir alan adı kullanmanın mümkün olduğunu söyledi. Çoğu site, dünya çapında yalnızca bir sürüm sağlar ve birden çok ülkede listelenebilir.

Soru 5: Site Haritası Dosyaları

  • S: Google web yöneticisi doğrulama dosyalarını sitemap.xml’den hariç tutmak kötü müdür?
  • Cevap: Doğrulama dosyasını site haritası dosyasına eklemenize gerek yoktur. Mueller, doğrulama dosyasının yalnızca Search Console için kullanıldığını söyledi. Hiç kimse yararlı bir şey yapamaz.

Aşağıdaki Video İçeriği İngilizcedir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. SEO Sorunları Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Seo Çalışması Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: SEO Sıralama Yükseltme


Bu sitede kopyalama izin yok! Anlayışınız için teşekkürler.