Cumartesi, Temmuz 20, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Skyrim SE Hatası 193 Kolayca Düzeltmek için 3 ayrı yöntem

Skyrim SE Hatası 193 Nedir? Modu Skyrim SE’ye yükledikten sonra, birçok oyun Skyrim SE hatası 193 bildirdi. Bazı kullanıcılar için Skyrim SE kurulumunu değiştirmeye çalıştıklarında bir hata ortaya çıkıyor. Bu nedenle, Windows sistemlerinde Skyrim SE oynayamazlar. Bu hata, Windows 7, 8.1 ve 10 işletim sistemlerinde görülen belirli Windows sürümüyle sınırlı değildir.

SE 193 hatası, düzeltmek için sorun giderme çözümlerini içeren uzun bir hata mesajı görüntüler. Birçok kullanıcı için konuşmak gerekirsek hatayı çözmede çok etkili değillerdir. Hatanın ana nedeni, uyumsuz bir Skyrim SE modülünün yüklenmesidir. Örneğin, Skyrim’in 32 bit sürümü için tasarlanmış bir mod, Skyrim SE’nin 64 bit sisteminde çalışmayacaktır. Ancak, araştırmadan sonra, 193 hata kodunun başka nedenleri olduğunu bulduk. Bu nedenle, lütfen aşağıdaki olası hataların bazılarını inceleyin ve ardından Windows sistemindeki hataları önlemek için olası düzeltmeleri izleyin.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Yüksek CPU Kullanımı Nasıl Düzeltilir


Skyrim SE’de Hata 193’ün Sebepleri Nelerdir?

extra kullanılan yerel modlar: Eski yazılımı veya yardımcı programları, dosya çıkarma işlemi sırasında belirli mod dosyalarına zarar verebilir. Bu sorun, mod dosyalarına zarar verebilecek. WinRar veya WinZip gibi eski araçlarını kullanmak yerine 7 ZIP gibi gelişmiş yazılımlara geçerek çözülebilir.

Yönetici hakları eksikliği: Bu hata kodu, çekirdek programda ve bağımlılıklarında uygun değişiklikleri yapmak için modu yönetici hakları olmadan kurarsanız görünebilir. Bu durumda, programın düzgün çalışması için gerekli değişiklikleri yapmak üzere mod düzenleyici yardımcı programını açmak için yönetici erişimini zorlamanız gerekir.

Aşağıda sizler için Çok fazla denemeden sonra, 193 Skyrim SE hatasını düzeltmenize yardımcı olacak olası çözümlerin ayrıntılı bir listesini sunuyoruz.

Skyrim SE Hatası 193

1 – Çözüm: Farklı Winrar tarzında Extraction yazılımına geçin

Skyrim SE Hatası 193
Skyrim SE Hatası 193
 • Varsayılan tarayıcınızda 7 Zip’in resmi web sitesini açın ve PC’nizle uyumlu aracın en son sürümünü indirin. AMD işlemcilerin yanı sıra 32 bit ve 64 bit için bir dizi araç olacak.
 • İndirmeyi tamamladıktan sonra yükleyiciye çift ​​tıklayın , aracı yükleyin ve makinenizi yeniden başlatın.
 • Şimdi Skyrim SE’nin mod dosyalarını seçin.
 • Üzerine sağ tıklayın ve 7 Zip seçeneğini seçin, ardından Dosyaları Çıkart’a (veya Buraya Çıkart) tıklayın.
 • Çıkarma işlemini aşağıdaki ekran komutlarıyla tamamlayın ve modu yükleyin.
 • Skyrim SE Error 193 hatasının çözülüp çözülmediğini kontrol edin .

2 – Çözüm: Mod Launcher’ı Yönetici Olarak Çalıştır

Yönetici Olarak Çalıştır
Yönetici Olarak Çalıştır
 • Uygulamanın masaüstü görüntü kısa yoluna sağ tıklayın.
 • Şimdi açılır içerik menüsünden Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğini seçin.

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Oyun için En iyi Kulaklık


3 – Çözüm: Windows Defender Güvenlik Duvarını ve Antivirüsü Devre Dışı Bırakın

 • Başlat denetim masası panelini açın.
 • Şimdi Sistemler ve Güvenlik seçeneğini açın ve Windows Defender Güvenlik Duvarı’na gidin veya (önceki bir sürüm için Windows Güvenlik Duvarı)
 • Sağ tarafta, Windows Defender Güvenlik Duvarını aç veya kapat seçeneğine tıklayın
 • Ardından , genel ve özel ağ için Windows Defender’ı kapatmak için onay kutusuna tıklayın.
 • Sisteminizi yeniden başlatın ve bunun sizin için işe yarayıp yaramadığını kontrol edin

Ancak yine de hatayı görüyorsanız, Windows Defender güvenlik duvarını açmanız gerek. 3. Taraf virüsten koruma yazılımı çalıştırıp çalıştırmadığınızı kontrol etmeniz ve ardından devre dışı bırakmanız önerilir. Sisteminizde yüklü olan virüsten koruma yazılımı, modlarla çakışabilir ve bunların düzgün çalışmasını engelleyebilir. Virüsten koruma programını devre dışı bırakmak için görev çubuğundaki virüsten koruma simgesine sağ tıklayın . Virüsten korumayı devre dışı bırak’ı seçin.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Skyrim SE Hatası sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Websesi’nin Diğer Donanım Haberleri Bültenlerine de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Oyun için En iyi Ram


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER