Cuma, Nisan 12, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Snapchat Kitlesi

Snapchat Kitlesi Arttı. Snapchat, Y kuşağı ve Y kuşağı arasında mobil video içeriği tüketiminin önemli ölçüde arttığını bildirdi.

Snapchat Kitlesi
Snapchat Kitlesi

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Snapchat 18 yaş


Snapchat kullanıcıları mobil cihazlarında daha fazla video izledi ve şirketten gelen bir raporda izleme davranışındaki değişikliğin kalıcı olduğu belirtildi.

Snapchat, Z ve Y Kuşağının mobil davranışının nasıl geliştiğini anlamak için bir çalışma yaptı. Çalışma, video izleme alışkanlıklarını incelemenin yanı sıra, kullanıcıların mobil platformlarda video izlemeye yönelik duygusal tepkilerini de inceledi.

Snapchat, reklamverenlerin daha sürükleyici video reklamlar oluşturmasına yardımcı olabilecek önerilerde bulunmak için bu bulguları kullanır.

Aşağıdakiler, Snapchat video tüketim raporundaki ana noktalardır.

Snapchat Kitlesi için Genç izleyicilerin mobil video tüketimi artıyor

Snapchat’in araştırması, Y Kuşağı ve Z Kuşağı’nın (13 ila 34 yaş arası) mobil video tüketim alışkanlıklarına odaklanıyor.

Birisi pandeminin video izleme davranışının nasıl değiştiğiyle ilgili bir dizi soru sordu.

Araştırma, Gen Z ve Y’nin 2020’de mobil ve sosyal medya video içeriğine odaklanarak video tüketimini büyük ölçüde artırdığını gösteriyor.

Diğer bulgular şunları içerir:

  • Gen Z ve Gen Y, her gün sosyal medya uygulamalarında bir saatten fazla video izliyor.
  • % 61’i sosyal medya uygulamalarında pandemiden öncesine göre daha fazla video izlediklerini söyledi.
  • % 56’sı, TV yayın uygulamalarında popüler hale gelmeden öncesine göre daha fazla video izlediklerini söyledi.
  • İnsanların% 52’si, popüler hale gelmeden öncesine göre akıllı telefonlarındaki medya akışı uygulamaları aracılığıyla daha fazla video izliyor.
  • Son olarak, yanıt verenlerin% 52’si bu artan izleme davranışının kalıcı olduğunu söyledi.

Araştırmalar, Snapchat’taki videoların diğer uygulamalardan daha etkileyici olduğunu gösteriyor

Bu çalışma, Snapchat’teki videoların diğer uygulamalarla karşılaştırıldığında sinirsel tepkilerini inceledi ve dikkat ve duygusal tepkilerde olumlu bulgular bildirdi.

image 34

“Snapchat dışında, test edilen platformlar daha uzun, daha sık ve daha kapsamlı olarak kullanıldı ve olumsuz deneyimlere ve bağlantının kesilmesine neden olma olasılığı daha yüksek. Öte yandan Snapchat, daha uzun ve daha sık daldırma örnekleri gösteriyor ve Gen Zers ve Gen Y’ye baskı yapması pek olası değil. “

Snapchat Pazarlamacılar üzerindeki etkisi

Snapchat Kitlesi Snapchat, reklam içeriği döneminde bile, platformundaki video içeriğinin sürükleyici olmaya devam edeceğini bildirdi.

Genel olarak

Snapchat video reklamları şunları içerir: Sürükleyici etki, test edilen diğer uygulamalardaki reklamlardan% 8 daha yüksektir.

Sürükleyici deneyim, genel reklamcılık sektörü kıyaslamasından% 36 daha yüksektir.

Daha fazla daldırma, reklamın içeriğini hatırlama ve ürün hakkında daha fazla bilgi talep etme olasılığı ile ilgilidir.

Snapchat kullanıcıları daha kısa videolar bekler. Daha uzun videolara kıyasla telefonlarında ne sıklıkla kısa videolar izledikleri sorulduğunda, yanıtlayanlar 5 dakikadan daha kısa videoları şiddetle istemişlerdir.

Snapchat, yanıt verenlerin% 61’inin her gün 1 dakika veya daha kısa videolar izlediğini bildirdi.

Snapchat için organik içerik veya reklam içeriği oluştururken, mesaj ne kadar kısa olursa içerik o kadar iyi olur.

image 35

“Nihayetinde markalar, yaratıcılık ve medya tavsiyeleri geliştirirken bu öğrenim üzerinde düşünmelidir. Kullanıcıların neden belirli platformlarda videolara yöneldiğini ve medya satın alırken duygusal deneyimlerini düşünün.

Video, buna uygun ruh halini tatmin etmeye çalışıyor. Çekici, göz alıcı reklam öğeleri aracılığıyla içerikten reklama duygusal düşüşü azaltın.

Dikkat çekmek ve sebat etmek için daha uzun reklam içeriğinin ne zaman ve nasıl kullanılacağına lütfen dikkat edin. “

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Snapchat Kitlesi sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Snapchat Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.

Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER