Somali Asgari Ücret Ne Kadardır, KAÇ Dolar?

Somali Asgari Ücret
Somali Asgari Ücret

Somali Asgari Ücret Ne Kadardır? Somali doğu afrika kısmında yer alan ülkeler arasında yer almaktadır. Ana dilleri arapça ve somalice olan bu ülke son zamanlarda üniversite öğrencilerin epeyce akın etiği şehirlerdendir. Somali ülkemizle siyasal bağları oldukça yakındır. Afrika denilince akıllara gelen ilk ülkelerden bir tanesi de şüphesiz somali’dir. Aktüel olarak somali’de asgari ücret 113 dolardır. Bu sayı ise globalde çok düşük olup insanların yaşam standartlarının epey düşük olduğunu göstermektedir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Priv Hesap Biyografi Önerileri


Somali Asgari Ücret

Somali’de Asgari Ücret Kaç Dolar; 113 Dolar
Somali’de Asgari Ücret Kaç Euro; 108 Euro
Somali’de Asgari Ücret Kaç TL; 1.893 Türk Lirası

Somali, yukarıda da söz ettiğimiz şeklinde afrika kıtasının doğusunda yer edinen yoksul bir ülkedir. Ana dilleri somalice ve arapça olmakla birlikte 19. Yüzyılda avrupa sömürgesi altında olan bir ülkeydi. 62 yıldır bağımsız bir ülke olan somali’de iktisat ve siyasal kuvvetsiz olsa da doğa, tarihi ve kültürel güzellikleri epeym güçlüdür. Siyasal ve ekonominin kötü olma nedeni ise yıllarca sömürge altında olmasının yanı sıra. Komşu ülkeler ile yaşanmış olan gerginlikler ve iç ayaklanmalarda niçin olmaktadır. Açlıktan ölen insan sayıların sayıları istatistiksel olarak paylaşılsa da 1990 yılından bu yana milyonlarca adamın açlıktan öldüğü bilinmektedir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Somali Asgari Ücret sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Gündem Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Komik Priv Hesap İsimleri