Spotify Çalma Listesi MP3 İndirme Adımları: Nasıl İndirilir?

Spotify Çalma Listesi MP3 İndirme
Spotify Çalma Listesi MP3 İndirme

Spotify Çalma Listesi MP3 İndirme Nasıl Yapılır? Spotify çalma listelerini MP3 formatında nasıl indirebilirim? Basitçe yapmak ister misin? Dijital haklar yönetiminin (DRM) sıkılaştırılmasıyla birlikte, birçok kişi Spotify’ı indirmeyi giderek daha zor buluyor. Bu sorunu çözmek için, bu sıcak patatesle başa çıkmak için bir dizi güç destekli dönüştürücü ortaya çıktı.

Baş döndürücü bir dizi araçta, sizin için adım adım talimatlarla Spotify çalma listelerini indirmeniz için 6 seçenek seçtik. Kendi durumunuza veya ihtiyaçlarınıza göre değerlendirebilirsiniz. Öyleyse bir göz atalım! Techmaina’da ücretsiz Spotify çalma listeleri indirin.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Uyku Hesaplayıcı


Spotify Çalma Listesi Nasıl İndirilir?

Spotify, 2019’daki en iyi müzik akışı hizmetlerinden biridir. 30 milyondan fazla şarkı ile Spotify, depolama alanınızı kaplamadan çevrimiçi dinleyebileceğiniz devasa bir müzik kitaplığına sahiptir. Premium abonelik için ödeme yaparsanız, çevrimdışı olarak da müzik dinleyebilirsiniz.

Tek sorun Spotify ile indirilen müzik dosyalarının DRM (Dijital Haklar Yönetimi). Korumalı olması yani Spotify dışında herhangi bir yere aktaramaz veya müzik çalar ile çalamazsınız. Bu yazımda size Spotify Premium hesabınız olmasa bile Spotify’dan MP3 olarak nasıl şarkı indirebileceğinizi göstereceğim.

Spotify Çalma Listesi MP3 İndirme

1. MP3fy

Spotify Çalma Listesi İndir
Spotify Çalma Listesi İndir

Bu, çalma listesini çok basit ve pratik adımlarla mp3’e dönüştürmek için bir web sitesidir. Spotify çalma listelerini sorunsuz bir şekilde indirin. Bedava. Ancak Spotify çalma listeleri çevrimiçi olarak MP3 formatında indirildiğinden dışa aktarma daha uzun zaman alır. Yapmanız gereken sadece 2 adım:

 1. mp3fy’ye git
 2. Müziğinizi indirmek için Spotify çalma listelerinin URL’sini arayüzün ortasına yapıştırın.

2. DRmare

Spotify Çalma Listesi mp3 indir
Spotify Çalma Listesi mp3 indir

Bununla, MP3 formatında Spotify çalma listelerini kolayca indirebilirsiniz. Spotify çalma listelerini sorunsuz bir şekilde indirin. Can sıkıcı adımlar ve can sıkıcı gecikmeler yok. Tek yapmanız gereken 4 adım:

PC’nizde bu yazılımı ve Spotify’ı başlatın, favori çalma listenizi bulun, çalma listesi bağlantısını kopyalayın ve indirin. X5, daha hızlı indirme hızına sahip çok kullanışlı bir Spotify’dan MP3’e dönüştürücüdür. İndirilen şarkılar 320 kbps (yüksek kalite) MP3, M4A, FLAC vb. formatlarda olacaktır. Ama Spotify bağlantısını kullanarak mp3 formatında nasıl indirebilirim? Aşağıdaki 4 adım size Spotify çalma listelerini MP3 formatında nasıl indireceğinizi gösterecektir.

Aşama 1.

 1. PC’de DRmare’i İndirin ve Başlatın
 2. Yazılımı indirip başlattıktan sonra Spotify’ı açmanız gerekiyor ancak şarkıyı çalmayın.

Adım 2.

 1. Yazılıma Spotify Çalma Listesi Ekle
 2. Spotify’da çalma listesini açın ve bağlantıyı kopyalamak için sağ tıklayın.
 3. Program arayüzüne geri dönün, Spotify çalma listesinin URL’sini üst araç çubuğuna yapıştırın ve ardından “Dosya Ekle” düğmesini tıklayın.
 4. Spotify parçalarının yüklenmesini bekleyin.

İPUÇLARI: İndirmeye başlamak için Spotify çalma listesini doğrudan bu yazılım arayüzüne de sürükleyebilirsiniz.

Aşama 3.

 1. Dosyanın çıktı biçimini MP3 olarak ayarlayın
 2. Çıktı formatı genellikle yüksek kaliteli MP3’tür (256 kbps). Tabii ki, seçenekleri değiştirebilirsiniz.
 3. Menü’ye, ardından “Tercihler” > “Dönüştür”e tıklayın. Tamam’ı tıkladıktan sonra çıktı klasörünü yapılandırın.

Adım 4.

 1. Spotify çalma listesini MP3 formatında indirin
 2. İndirmeyi başlatmak için “Dönüştür” e tıklamanız yeterlidir. Ayrıca ID3 etiketleri de kaydedilecektir.

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Amazon Prime Hesabı Nasıl İptal Edilir


3. Spotify Deezer Müzik İndirici

Spotify Çalma Listesi Nasıl indirilir
Spotify Çalma Listesi Nasıl indirilir

Google Chrome uzantısı olarak Spotify Deezer Music Downloader, Spotify çalma listelerini mp3 formatına aktarmak isteyen kullanıcıların ihtiyaçlarını da karşılıyor. (Mac ve Windows sürümleri desteklenir). İndirmek için web müzik çalar uzantısı olarak eklenen “İndir” düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Ücretsizdir, ancak veritabanındaki yetersiz miktarda müzik nedeniyle sizi genellikle “ses bulunamadı” konusunda uyarır. Özellikle böyle bir uzantı, tüm çalma listesinin değil, yalnızca belirli şarkıların indirilmesine izin verir ve şarkıları tek tek seçmeniz gerekir. Eksik meta veriler nedeniyle sanatçı adları, şarkı sözleri, albümler veya diğer şarkılar yüklenmeyecek.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Spotify Çalma Listesi MP3 İndirme sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Gündem Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: En İyi Diyet Planı