Steam Kütüphanesi Siyah Ekran Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Steam Kütüphane Siyah Ekran Hatası...
Steam Kütüphanesi Siyah Ekran Sorunu
Steam Kütüphanesi Siyah Ekran Sorunu

Steam Kütüphanesi Siyah Ekran Sorunu Nasıl Düzeltilir? Arkadaşlar ve gruplar arasında kolay sohbete izin verdiği için çevrimiçi PC oyunları Steam ile daha da kolaylaştı. Böylece videolar, tweet’ler, GIF’ler ve daha fazlasıyla sohbetleri bir sonraki seviyeye taşımak için Steam uygulamasını kullanabilirsiniz. Böylece şu anda kimin oynadığını her zaman bileceksiniz, böylece hiçbir fırsatı kaçırmazsınız. Ancak son güncellemede kullanıcılar Steam için yeni bir kütüphaneye kavuştu. Ayrıca, oyunları keşfetmek, sıralamak, gizlemek ve vurgulamak hızlı ve kolaydır. Şimdi oyunları koleksiyonunuza sürükleyip bırakarak kitaplığınızı anında düzenleyin.

Ancak yeni güncelleme bazı aksaklıkları da beraberinde getiriyor. gerçek! Steam kullanıcıları, Steam kitaplığına erişmeye çalışırken siyah bir ekranla karşılaştıklarını bildirdiler. Geliştiriciler bir düzeltme üzerinde çalıştıklarını ve yakında bir yama güncellemesinin yayınlanacağını söyledikleri için bu bir sorun gibi görünmüyor.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Samsung S22 Plus Açılmıyor


Steam Kütüphane Siyah Ekran Hatası

Daha önce de belirttiğimiz gibi, geliştiriciler bu hata üzerinde çalışmaya başladı, bu nedenle şu anda endişelenecek bir şey yok. Ancak, sorunu geçici olarak çözmek için aşağıdaki yöntemleri yine de kullanabilirsiniz:

Steam Kütüphanesi Siyah Ekran Sorunu Çözümleri

Çözüm 1: Bilgisayarınızı veya cihazınızı yeniden başlatın!

Yeniden başlatma, bilgisayarınızı yavaşlatan, çok fazla bellek kullanan tarayıcıları kapatın. Cihazınızı arızalı bir Wi-Fi ağına yeniden bağlayan arka plan işlemlerini düzeltebilir. Bilgisayarınızın verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak için performans sorunlarınız varsa, bilgisayarınızı yeniden başlatmak da genellikle yararlıdır. Bilgisayarınızı maksimum kapasitede çalışır durumda tutmak, geçici dosyaları ve işlemleri temizlemek, RAM ve diskleri temizlemek anlamına gelir. Bu nedenle, Steam kitaplığında siyah bir ölüm ekranı hatası alıyorsanız, sorunu çözmek için cihazınızın yeniden başlatılması gerekebilir. Lütfen işe yarayıp yaramadığını bize bildirin.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Samsung Galaxy S22 Ultra Açılmıyor


Çözüm 2: Steam’i Yönetici olarak çalıştırmayı deneyin!

Uygulamalar Windows’ta yönetici olarak çalıştırıldığında ek izinler alırlar. Böylece size kayıt defterine Steam erişimi vererek sistem dosyalarını değiştirebilir ve sık sık kısıtlanan diğer klasörlere erişebilirler. Ancak bazen, belirli programları her çalıştırdığınızda, onları yönetici modunda çalıştırmanız gerekir. Bu nedenle, yükseltilmiş ayrıcalıklara sahip bir uygulamayı başlatmak için masaüstünden aşağıdaki adımlar kullanılabilir:

  1. Dosyayı   bulduğunuzda bağlam menüsünü açmak için masaüstünüzdeki Steam simgesine sağ tıklayabilirsiniz.
  2. Ardından, Özellikler’e  tıklayın ve Uyumluluk’u seçin. 
  3. Bu programı yönetici olarak çalıştır  seçeneğinin seçili olduğundan emin olun.
  4. Uygula ve Tamam butonuna tıkladıktan sonra  bu ayarı cihazınıza uygulayabilirsiniz.

Çözüm 3: Steam Kütüphanesi Siyah Ekran Sorunu var ise Antivürüs Programlarınızı devre dışı bırakın

Haklısınız; olacaktır. Tam tarama çalıştırırken, bilgisayarınızı yavaşlatabilir. Erişiliyorsa, tarama her dosyayı yalnızca biraz yavaşlatacaktır. Ancak, çoğu zaman önemli değil. Ancak, sorun yavaş bilgisayarlarda veya bir programın çok sayıda küçük dosyaya çok hızlı bir şekilde erişmesi gerektiğinde fark edilebilir. Bu nedenle, gerçek zamanlı korumayı etkinleştirdiyseniz, devre dışı bıraktığınızdan emin olun. Aksi takdirde, arka planda çalışacak ve erişmeye çalıştığınız her dosyayı tarayacaktır.

  1. İlk adım, bu uygulamayı bulmak için Başlat menüsüne “ Windows Güvenliği ” yazmaktır.
  2. Arama sonuçları göründüğünde,  Windows Güvenliği’ni seçin . 
  3. Virüs ve Tehdit Koruması  sekmesine gidin. 
  4. Ardından,   Virüs ve Tehdit Koruması altında Ayarları yönet’i tıklayın.
  5. Gerçek zamanlı korumanın  kapalı olduğundan emin olun.

Bu çözümler işe yaramadıysa steam yetkilileriyle iletişime geçin.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Steam Kütüphanesi Siyah Ekran Sorunu sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Websesi’nin Diğer Donanım Haberleri Bültenlerine de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: En iyi Oyuncu Koltuğu


Bu içeriğe oy verin!