Cumartesi, Haziran 15, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Telefon İlk Alındığında Kaç Saat Şarj Edilmeli (sıfır telefon)

Telefon İlk Alındığında Kaç Saat Şarj Edilmeli? Yeni satın alınan cep telefonlarının neden her yedi veya sekiz saatte bir şarj edilmesi gerekiyor? Günümüzün akıllı telefonları, yaklaşık 2 saatte tamamen şarj olabilen kısmen şarj edilmiş lityum iyon (Li-ion) pillerle birlikte gelir.

Ancak üretici, ilk kullanımdan önce 8 saat şarj etmekte ısrar ediyor. Bunun nedeni, yeni bir cihaz ilk açıldığında görüntülenen güç seviyesinin pilin gerçek seviyesini temsil etmemesi olabilir. Gerçek pil çok düşükse, yeni telefonunuzu açmanız ve uygulamaları yüklemeye başlamanız arasında kapanabilir. Üreticiler müşterilerin kötü bir ilk izlenime sahip olmasını istemezler!


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: kadir alkan fiyat listesi


Telefon İlk Alındığında Kaç Saat Şarj Edilmeli | Neden 8?

Bu açıklamanın kaynağı, pozitif elektrot olarak nikel oksihidroksit (NiOOH) ve negatif elektrot olarak kadmiyum içeren bir nikel-kadmiyum (Ni-Cd) pilin kullanılmasıdır. Bu pillerin hafıza etkisi olduğu bilinmektedir. Başka bir deyişle, pil, önceki döngüden deşarj voltajını ve deşarj derinliğini hatırlıyor gibi görünüyor. Bu etki, sabit kesme voltajında ​​gerçek pil kapasitesinde kademeli bir kayıpla sonuçlanır. Bu da pil şarj durumunun çok yanlış bir tahminiyle sonuçlanır.

Telefonlar sıfır alındığında min 8 saat jarj edilmeli midir?….

Telefon İlk Alındığında Kaç Saat Şarj Edilmeli
Telefon İlk Alındığında Kaç Saat Şarj Edilmeli

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: kıyma 3. bölüm full izle


Ancak Bazı Açıdan baktığımızda bunun bir batıl inanç olduğu da söylenebiliyor…

Telefonlarımızı şarj etmek her gün yaptığımız bir şey ve onları nasıl en sonda tutacağımız onlarca yıldır tartışılıyor. Pillerin malzemeleri ve teknolojileri de yeni telefonları şarj ederken göz önünde bulundurulması gereken hususlar gibi sürekli olarak güncellenmektedir. Sorun şu ki, süper hızlı şarj giderek daha popüler hale geliyor. Şimdi yeni bir telefon şarj ederken nelere dikkat etmeliyim? İlk şarjda tamamen şarj olması 8-12 saat sürer mi?

Artık lityum piller dünyası uzun süredir var olduğundan. “Etkinleştirme” sorunu yoktur ve normal kullanım sırasında herhangi bir zamanda şarj edilmesi oldukça mantıklıdır. Yeni bir telefonun ilk birkaç kez kaç saat şarj edildiğine dair batıl inançları bırakın. Yeni bir akıllı telefon lityum pili yaklaşık 2-4 saatte tamamen şarj olurken. Süper hızlı şarjlı bir telefon bir saatte tamamen şarj olabiliyor. Bu, %100’e kadar şarj ettikten sonra, şarj süresini yaklaşık 15 dakika uzatın.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Telefon Alındığında Kaç Saat Şarj Edilmeli sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Gündem Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: subway surf rekor oyunu


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER