Telegramda Numara Gizleme Nasıl Yapılır

Telegramda Numara Gizleme Nasıl Yapılır
Telegramda Numara Gizleme Nasıl Yapılır

Telegramda Numara Gizleme Nasıl Yapılır? Normal sohbet uygulamalarından farklı olarak Telegram, numaraları gizleme özelliği sağlar. Kullanıcılar, Telegram’da numaralarını gizleyerek gizliliklerini koruyabilir ve sohbete devam edebilir. Uygulamada, sesli ve görüntülü aramalar anonim olarak bile yapılabilir.

Numara gizleme, Telegram kullanıcılarının en sık kullandığı işlevlerden biridir. Bu özellik, kullanıcıların bilgilerini gerektiği gibi saklamasına olanak tanır.


Telegramda Numara Gizleme Nasıl Yapılır
Telegramda Numara Gizleme Nasıl Yapılır

Ayrıca Şu Haberimizi de Okuyunuz: Telegram sohbet gizleme nasıl Yapılır? Nasıl Başlatılır ve Özelliği Nedir?


Telegramda Numara Gizleme Nasıl Yapılır

Telegram’daki kişilerin bile konuşmalarını görmemesini isteyenler ek güvenli gizli sohbet özelliğini kullanabilirler. Telegram gizli sohbet işlevi nedir? Telegram gizli sohbeti, yüksek derecede güvenlik içeren bir sohbet türüdür. Maksimum gizliliğe ihtiyaç duyan kullanıcılar için geliştirilmiştir. Gizli sohbetlerde tüm mesajlar uçtan uca şifreleme ile korunur. Uçtan uca şifreleme yöntemi sayesinde sadece sohbetteki kullanıcılar sohbette yazılan içeriği görebilir.


Ayrıca Şu Haberimizi de Okuyunuz: Elden Ring Hakkında Her şey [Bilinen Detaylı Anlatım]


Telegram’da numara nasıl gizlenir?

Telegram’da numara nasıl gizlenir? Numarayı gizlemeden önce kendinize bir kullanıcı adı oluşturmanız gerekir. Kullanıcı adı olmayan kişiler numaralarını gizleyemezler. Belirtilen kullanıcı adı, telefon numarası kadar spesifik olduğundan, kullanıcı adı kişisel arama ve sohbet alanında kullanılmaktadır. Telegram numarası gizleme, mobil uygulamada ve web uygulamasında aynı şekilde yapılır. İşlem çok basit olduğu için birkaç dakika içinde numaranızı gizleyebilirsiniz. Telegram’da numaralar nasıl gizlenir aşağıda sizler için paylaştık.

Telegram, numaraları gizleme özelliği

Öncelikle Telegram uygulamasına giriş yapın. Telegram, numaraları gizleme özelliği aktif etmek için Menü ekranında üç satıra tıklayın.

  • Menüde “Ayarlar” ı tıklayın.
  • Ayarlarda “Gizlilik ve Güvenlik” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfada Gizlilik başlığı altındaki “Telefon Numarası” ibaresine tıklayın.
  • “Telefon numaramı kimler görebilir?” Başlığın altındaki “Kimse” ifadesinin yanındakini işaretleyin.

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra numaranız Telegram sohbetlerinde görünmeyecektir. Ayrıca telefon numaranız ile bulunmak istemiyorsanız aynı sayfada “Telefon numaramdan beni kimler bulabilir?” yazabilirsiniz. “Kişilerim” olarak işaretleyin. Artık Telegram kullanıcıları sizi yalnızca kullanıcı adınızla bulabilir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Telegramda Numara Gizleme Nasıl Yapılır sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Websesi’nin Diğer Gündem Bültenlerine de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca Şu Haberimizi de Okuyunuz: Elden Ring Açık Dünyası Çıkış Tarihi Hakkında