Pazar, Temmuz 21, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Temel Web Vitals Raporlamasını Değişiyor

Temel Web Vitals Raporlamasını Değişiyor. Google, Essential Web Vitals’ın Search Console’da ölçülme ve raporlanma biçiminde küçük değişiklikler yapıyor.

Temel Web Vitals Raporlamasını Değişiyor
Temel Web Vitals Raporlamasını Değişiyor

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Duyarlı arama ağı reklamları


Temel Web Vitals

Google Search Console, web sitesi sahipleri için iyi bir şey olan “temel web yaşamının” ölçülme ve raporlanma şeklini değiştiriyor.

Gelecekte, maksimum içerik boyama (LCP), ilk giriş gecikmesi (FID) ve kümülatif desen kayması (CLS) sınırlarını tanımlayan metrikler artık <= (küçük veya eşit) olarak tanımlanacak.

Önceden, her bir temel Web Vital’in sınırı <(küçüktür) olarak tanımlanıyordu. Bu, metrik ideal eşiğin altındaysa,

Google Arama Konsolu raporunun yalnızca “iyi” bir derecelendirme göstereceği anlamına gelir.

Metrik ideal eşiğe ulaşırsa, site sahibi artık “iyi” bir derecelendirmeye ulaşabilir. Örneğin, ideal LCP ölçümü önceden 2,5 saniyeden az olarak tanımlanmıştı.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Ads Kampanya Oluşturma


Nedir?

LCP’nin saklama süresi 2,5 saniye olursa, web sitesi sahibi Search Console’da “iyileştirme gerekli” derecelendirmesini görecektir.

En çok görüntülenen içerik renklendirme: sayfanın ana içeriğini yüklemek için geçen süre. İdeal LCP ölçümü 2,5 saniyeden az veya buna eşittir.

İlk giriş gecikmesi: Sayfanın etkileşimli hale gelmesi için geçen süre. İdeal ölçüm değeri 100 ms veya daha azdır.

Kümülatif düzen uzaklığı: Görünen sayfa içeriğinin beklenmedik düzen uzaklığı. İdeal ölçüm değeri 0.1’den küçük veya ona eşittir.

Web sitenizin nerede olduğunu görmek için Search Console’daki Temel Web Vitals raporunu kontrol etmenin zamanı geldi.

Bir sıralama faktörü olarak, Core Web Vitals’ın yayınlanmasına hala aylar var, ancak hazırlıklara başlamak için asla çok erken değil.

Core Web Vitals, Mayıs 2021’de bir sıralama sinyali olacak. Google’dan John Mueller, sıralama artışından yararlanmak için üç Temel Web Vitals eşiğinin tamamının karşılanması gerekebileceğini ima etti.

Bu nedenle, bir veya iki yerine üçünü optimize edin. “Üç temel ağ ömrü” eşiğine ulaşan web siteleri, Google arama sonuçlarında özel rozetler alabilir ve arama yapanlara web sitesinin en iyi kullanıcı deneyimini sağladığını bildirebilir.

Google’ın arama sonuçlarında rozet sağlayıp sağlamayacağı belli değil. Ancak,% 100 doğrulanmış Temel Web Vitals’in bir sıralama faktörü olacaktır.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Temel Web Vitals Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: ADS Geniş Eşleşme


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER